Wyświetl pojedynczy post
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.07.2018, 22:43
Dotychczas nikt poważny z taką inicjatywą nie wychodził (ja przynajmniej nie pamiętam), ale skoro administracja i myślący użytkownicy są za podjęciem tematu, to znaczy, że powinniśmy poważnie porozmawiać.

Nie chcę się narzucać, ale może uporządkowalibyśmy na początek dyskusję? Poniżej moje propozycje tego uporządkowania, jeżeli się przydadzą - będzie mi bardzo miło. Ja chętnie wesprę klub, ale najpierw chciałbym wiedzieć, w jakiej formie.

Moim zdaniem ktoś (wieśniak w porozumieniu z moderatorami?) powinien najpierw określić, w jaki sposób obradujemy na forum. Co ustalamy najpierw, a co później (już jako szczegóły wybranego modelu działania). Jak prowadzimy dyskusję, jak wybieramy. Kto prowadzi tę inicjatywę dalej.

Może, żeby nie przeciągać dyskusji, najpierw ustalimy, czego chcemy i który model jest w tym kontekście najłatwiejszy do zrealizowania od strony formalnej i praktycznej, a kwestie takie, jak wysokość składki czy harmonogram opłat zostawimy na koniec, bo to detal.

Czego chcemy? Przedstawiciela w zarządzie czy w radzie nadzorczej (i jak chcemy to zrealizować: formalnie czy nieformalnie)? A może po prostu programu lojalnościowego dla kibiców premium? Gdy odpowiemy sobie na te pytania, trzeba będzie się zastanowić, jak to zrealizować od strony prawnej i jakie są ew. konsekwencje podatkowe. I przede wszystkim, czy to jest realne, bo np. powołanie stowarzyszenia, które odkupi część akcji od TS nie wydaje mi się prawdopodobne.

Gdy już będziemy mieć model, osoby, które podejmą się prowadzenia inicjatywy (wieśniak? moderatorzy? R22?) wysondują, co na to klub. Wrócą, przedstawią zdanie klubu i albo przejdziemy do szczegółów, albo dokonamy korekty modelu, albo odpuścimy temat.

Dyskusji nie wolno prowadzić: dajemy kasę i zmuszamy do czegoś zarząd klubu, bo osoby koordynujące tę inicjatywę zostaną szybko spuszczone na drzewo, no i nie wyjdzie to poważnie.

Zastanowiłbym się też nad zamknięciem tematu dla osób z zewnątrz i chwilowe zamknięcie rejestracji na forum - ale nie wiem, czy to coś da i ma sens.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując