Wyświetl pojedynczy post
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.09.2018, 10:41
Ale czemu z rezerwą? Bo Lechia ma farta pod swoją bramką to mamy nie brać tej tabeli na poważnie?

Wiadomo, że ten wyznacznik nie oddaje wyniku, bo go nie ma oddawać. Wyniki oddaje tabela. To zestawienie oddaje tak naprawdę potencjał ofensywny i siłę defensywną drużyn z tabeli. Jedynie nie bierze poprawki na jakość wykończenia z obydwóch stron i umiejętności bramkarskie. Ale umówmy się, w wielu przypadkach nie decyduje ta mityczna jakość tylko fakt czy SIĄDZIE czy NIE. Milimetry na bucie sprawiają, że ktoś zostaje wychwalany pod niebiosami, a ktoś jechany po całości. A tak naprawdę nie ma rewelacyjnych bramkarzy, są tylko źle trafieni.

Trzeba też pamiętać, że expected goals for - można jeszcze tłumaczyć brakiem jakości z przodu. Ale już expected goals against można jedynie tłumaczyć pierdołowatością defensywy. I akurat ta Lechii miała farta, że nie powpadało tyle ile powinno. Np. Śląsk, Miedź czy nawet koleżanka tyle szczęścia nie miały.

Piłka nożna jest sportem najbardziej naznaczonym przez SZCZĘŚCIE. Taka prawda, za to ją kochamy, bo jest nieprzewidywalna w żadnym stopniu. Często ludzie oceniają grę drużyny przez pryzmat wyniku. Zawsze mnie to śmieszy.

Ja np. widziałem w grze Wisły dużą jakość jeszcze przed spotkaniem z Lechem Poznań. Po Wiśle Płock pisałem, że gramy najładniejszą piłkę w ekstraklasie to mnie tu co poniektórzy wyśmiewali. A podejrzewam, że stosunek Expected Goals mieliśmy wtedy lepszy niż teraz, bo strasznie słabo zagraliśmy ze Śląskiem, co mnie mocno zmartwiło. I tak naprawdę teraz nie wiem, której Wisły się spodziewać na meczu z Lechią. Duża niewiadoma.

Ja trzymam kciuki mam nadzieję, że Wrocław to był jedynie wypadek przy pracy.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 10.09.2018 o godz. 10:47.
Odpowiedz cytując