Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (http://www.wislakrakow.com/forum/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (http://www.wislakrakow.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXV kolejka] Wisła Kraków - Warta Poznań, 17-04-2021, 20:00 (http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=10382)

czaro 18.04.2021 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1564002)
Decyduje się tak samo jak w każdej przerwie... zostawią trenera, odejdzie 8 czy 10 kopaczy (tzw. dziadów i leniwców), za to sprowadzą np. 6 takich samych albo gorszych, z których część będzie w dodatku kulawych i po dwóch tygodniach się o dziwo rozsypią. No to się ściągnie dwóch kolejnych bezrobotnych dziadów lat 28+, którzy w hierarchii wcisną się przed Hoyo czy innego Wachowiaka (a my ponoć mamy budować młodych i ich sprzedawać żeby kiedyś wyjść na prostą).
Albo trener odejdzie albo go wywalą więc może przyjdzie Brzęczek, a wtedy może nie wywalą jakiegoś polskiego kopacza czy dwóch (np. Sadlok czy Szota) za to odejdzie jeden czy dwóch więcej stranieri.
Tutaj światła trzeba skierować właśnie na trio, które robi klopsa za klopsem i raz po raz udowadnia, że jest zielone w tej zabawie.

Tego się boję, ale biorąc pod uwagę moją historię na forum, trochę nie wypadało mi napisać :)

zibi7 18.04.2021 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciastek88 (Post 1563994)
Oczywiście , że Hyballa popełnił błędy. Według mnie za szybko skreśla zawodników , nie zbuduje tym atmosfery. Ale w tej chwili to już nie jest gra o to czy trener zostaje czy go zwalniamy , gra idzie o coś więcej. Jeżeli Hyballa zostanie zwolniony po sezonie ( nie wykluczam , że sam odejdzie ) , zostaną podpisane nowe kontrakty z Sadlokami, Burligami to nie ma żadnej nadziei , że sportowo dźwigniemy się pod rządami Trio.

Szkoda ciastuś, że o tych błędach nie pisałeś wczoraj wieczorem na czacie gdzie wraz z 5 innymi "hybalistami" wychwalaliście pod niebiosa niemieckiego trenera, nie chcąc przyjąć do wiadomości żadnej odmiennej opinii nt. Hyballi niż pochlebnej.

Nagle dzisiaj jednak popełnia błędy, co się wydarzyło przez tą noc... A że Hyballa popełnia błędy to jest oczywiste, wystarczy popatrzyć kto zapewnił Warcie zwycięstwo - dwóch zmienników Czyżycki i Kuzimski. Natomiast co odstawił nasz trener - pozbył się z ławki wszystkich skrzydłowych i ofensywnych pomocników:
- odpalił na trybuny Chuke, Jeana Carlosa, Błaszczykowskiego a również Maka, ponieważ po jego odstrzeleniu w jego miejsce nie pozyskał żadnego innego zawodnika.

Hyballa wział sobie za to na ławkę 2 prawych obrońców (sic!), 2 środkowych obronców, def. pomocnika i 2 "defensywnych" napastników (0 goli w sezonie).

Przy obecnych przepisach dopuszczających 5 zmian w trakcie meczu, to zmiany mogą zadecydować o wyniku spotkania i tak się też stało w tym meczu, dzięki zmianom Tworek zapewnił Warcie 3 punkty, natomiast żelazna 11 Hyballi, gdzie ofensywa jest oparta na beznadziejnym w tej rundzie Yeboahu, bezbarwnym Saviciu i nieefektywnym dzieciaku Starzyńskim nie potrafiła zrobić nic w tym meczu.

Teraz w ramach wyjaśnienia, bo nie wiedzieć czemu "hybaliści" nie są w stanie tego pojąć nie jestem fanem talentu Chuki czy Jean Carlosa czy innych odpalonych przez Hyballę grajków. Co więcej byłem jedynym oprócz użytkownika Wehrmacht tutaj na forum, który uważał że kontraktu z Jean Carlosem pod żadnym pozorem nie należy przedłużać i pisałem to w czasie, gdy niecały miesiąc temu 95% forumowiczów na czele z czołowym defetystą "Mańkiem" domagała się przedłużenia kontraktu z Brazylijczykiem.

Chodzi tutaj o co innego, o to że Hyballa odpalając po kolei kolejnych graczy nie pozyskał w ich miejsce lepszych graczy, lub jak w przypadku Maka nie pozyskał nikogo.

Hyballa odpalając w trakcie sezonu na trybuny kolejnych graczy wydrenował tak ławkę zespołu, że teraz nie ma kim odmienić losów spotkania, a jego żelazna 11 nie jest w stanie wygrywać meczów.Tym samym Hyballa oddaje mecze walkowerem przez własne decyzje kadrowe, odcinając sobie możliwość robienia ofensywnych zmian w trakcie spotkania.

Myśle, że może po tym moim poście drodzy "hybaliści" zrozumiecie jaki zarzut mam do Hyballi, bo na czacie potraficie tylko wyśmiewać każdą niepochlebną opinię nt. Hyballi stosując ataki personalne, zmieniając temat i szydząc.

Tak więc wiślaku orm masz absolutną rację. Przychylność jaką zyskał sobie nie wiedzieć czym trener Hyballa jest wręcz przerażająca. Jak widać wystarczy tylko zagraniczny paszport i opowieści o mitycznych pressingu (który nie działa), by zostać postacią ikoniczną w oczach większości kibiców. Postępujący rozpad zespołu jaki dokonuje stopniowo Hyballa, nie ma żadnego znaczenia w ocenie niemieckiego "fachowca". Całe szczęście że Podbeskidzie i Stal nie punktują, bo gdyby nie to...

Tak na marginiesie ciekawe co chce osiągnąć trener Hyballa stale wystawiając Yeboaha, który całą karierę grał na prawym skrzydle, na skrzydle lewym, czego efektów kompletnie nie widać. Niemiec chce dowieść że wszyscy poprzedni trenerzy Ghańczyka się mylili i marnowali jego potencjał?

Kończąc zostawiam tutaj dla "hybalistów" krótką opinię nt. Hyball od dyrektora sportowego DAC Dunajska Streda
Cytat:

“Potrzeba nowych piłkarzy, potrzeba nowych piłkarzy, potrzeba nowych piłkarzy” – to padało bardzo często. Czasami jego spojrzenie na sprowadzanie zawodników było nierealne, my nie mamy wielkich środków.
Przypomina wam to coś? Wypisz wymaluj obecna sytuacja w Wiśle. Proponuję więc wam już teraz zrzutkę na tych "nowych piłkarzy", z którymi Hyballa ziści w końcu swoją idylliczną wizję gry. Nie sądzę by obecnych zarządzających Wisłą było stać na zapewnianie mu odpowiednich środków do spełnienia tego celu, tak jak nie była tego w stanie zrobić 2 siła ligi słowackiej. A nawet jeśli to znów mogą do Wisły trafić kolejni gracze pokroju Kone, Madveda i Mawutora. Hyballa nie jest żadnym czarodziejem i nie każdy zawodnik którego sprowadzi będzie dobry. Co wtedy się stanie - powtórka z rozrywki, a w międzyczasie pan Hyballa się ulotni a klub stoczy się z ligi.

Drozd 18.04.2021 19:03

Tu nie potrzeba nie wiadomo jakich grajków, potrzeba jedynie takich którym się chce być coraz lepszymi. A nie bumelować

Ogryzek 18.04.2021 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1564007)
Tu nie potrzeba nie wiadomo jakich grajków, potrzeba jedynie takich którym się chce być coraz lepszymi. A nie bumelować

A kto bumeluje u nas? Wszyscy równo zajechani, żaden nie ma szybkości która by miał jakby "bumelował".

btw
Liczę że na derby popuści trochę kopaczom żeby świeżości złapali.

ciastek88 18.04.2021 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zibi7 (Post 1564005)
Szkoda ciastuś, że o tych błędach nie pisałeś wczoraj wieczorem na czacie gdzie wraz z 5 innymi "hybalistami" wychwalaliście pod niebiosa niemieckiego trenera, nie chcąc przyjąć do wiadomości żadnej odmiennej opinii nt. Hyballi niż pochlebnej.

.

Hybalista :rotfl: Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem nie komentuj :>

PS. Całe szczęście , że Skowronek nie wydrenował ławki rezerwowych niczym teraz Hyballa , bo nie poszliby za nim niczym w ogień, prawda ? Dobrze , że Stolar zbijał piąteczki z rezerwowymi bo też miał iść za nim kto w ogień.

Wszystko było zaj... do momentu jak nie przyszedł Hyballa. Zwolnijmy go czym prędzej bo jeszcze zaprzepaści Sadlokowi, Burlidze i innym MP w przyszłym sezonie.

Wojtas 18.04.2021 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1563975)
Nie no...
Wszystko w rękach zarządu: albo zostawiamy syte koty i budujemy dalej Wartę, Stal, Podbeskidzie czy sąsiadkę, albo po utrzymaniu robimy, po wydarciu Wisły z rąk złodziei, rewolucję polegająca na wydarciu sportowej Wisły z rąk układzików w szatni.

Teraz to w szatni decyduje się przyszłość, jaką chcą mieć lub nie mieć członkowie Trio.

To jest bardzo mądry wywód,gdyz teraz jestemy w bardzo waznym punkcie dalszych losów klubu.
Jak wiadomo w kwesti finansów czy sponsorów dalej wylglada to mocno średnio ale sami musimy dawać sobie szanse na lepsze jutro.

Bo mnie serio juz meczy to ze od 3 lat ,w jakichs 70% meczów ogladam zespoł ktory sklada sie z kopaczy ,ktorzy nie dosc ze sami kopia sie po czołach to dostają lekcje piłki od Warty Poznan,Kszo Ostrowca czy 0;7 na Legii.To jest naprawde irytujace.Najgorsze w tym wszytskim jest jednak to ze ten burdel caly czas trwa a jedyne wnioski jakie z tego płyną to mityczne "trener jest winny".No jak mamy juz 3 trenera a zespol caly czas gra gówno to chyba chodzi o cos innego.Burdel działa w najlepsze ,nikt nie chce widziec tego syfu ,bo kazdy mysli ze jak przyjdzie nowy trener pilkarze pobiegaja zeby puścić mu całusa na 3 mecze i bedzie dobrze,po czym zawsze jest dzień świstaka i wracamy do walki o utrzymanie.Jakos w innych klubach nie ma takiego syfu i pilkarze walcza o cos wyzej niz 14 miejsce w tabeli.Nikt mi nie wmowi ze w 1 lidze nie znajdzie takiego Kuvelica,Mawutora czy innego Carlosa.A przynajmiej innych ludzi ,ale glodnych sukcesów .

Teraz nadjedzie dobry moment na oczyszczenie szatni z chwastów i wybranie ludzi ktorzy serio cocs chca dla tego klubu zrobic,a nie tylko wegetować i liczyc ze Stal Mielec mecz przegra to nie bedziemy ostatni w lidze.Ludzie,miejmy swoja godność.Jeden Starzynski wczoraj swoja gra pokazał palec srodkowy tej reszcie 10 minimalistów ktorzy zapewne jak to przed meczem z Pdbeskidziem podeszli do tematu "a jakos to bedzie".
Trener Hyballa powien miec 100% zaufania reszcie ,ktokolwiek by to nie byl jesli psuje atmosfere,stroi fochy to krzyzyk na droge.Za nikim tęsknił nie będe.
W przyszlym sezonie musimy miec zespol conajmniej na srodek tabeli ,bo walka o utrzymanie bedzie wyjatkowo dramatyczna i juz teraz trzeba myslec ze trzeba zrobic wszytsko zeby tego uniknąć.

pepe72 18.04.2021 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1563975)
Nie no...
Pewnie gdyby Hyballa we wszystkich meczach kazał piłkarzom męczyć bułe przed własnym polem karnym, nastawić się na obronę Częstochowy i dzidę na Yeboaha, albo Forbesa, wyniki mogłyby być ogólnie trochę lepsze.
Ale chyba nie po to został sprowadzony?
Raczej po to, by oddzielić chłopców od mężczyzn. Przy czym chłopcami są dla mnie przykładowo Sadlok i Bury, a mężczyzną Starzyński.

Wszystko w rękach zarządu: albo zostawiamy syte koty i budujemy dalej Wartę, Stal, Podbeskidzie czy sąsiadkę, albo po utrzymaniu robimy, po wydarciu Wisły z rąk złodziei, rewolucję polegająca na wydarciu sportowej Wisły z rąk układzików w szatni.

Teraz to w szatni decyduje się przyszłość, jaką chcą mieć lub nie mieć członkowie Trio.

Miejmy nadzieję, że Trio przeanalizowało sytuację z "pyskatym Rumunem" i nie powtórzy błędu Cupiała.

pepe72 18.04.2021 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1563988)
I wiedząc to Hyballa stawia na nich w każdym meczu i nie widzi przy tym ze kopia pod nim dołki, skoro Ty to nawet widzisz?

No niezłego "ślepca" mamy za trenera :)

btw

A nie przyszło ci do głowy że ferment mogą siać ci co już nie grają? Albo Stranierosy co przyszli na pół roku poopiedalać sie do Wisły a muszą zasuwać? Jest WIELU zainteresowanych żeby Hyballe zwolnic. Niby czemu Sadlok miałby być najbardziej?

Hubala wpuścił Buksę, który u 99% trenerów byłby w "klubie Kokosa".
Jak widać nie patrzy na "kopanie dołków" tylko na wyniki na treningu.

Adenalix 18.04.2021 20:50

Jeden z Trio, który ma decydujący głos w sprawie Hyballi został przez niego wysłany na trybuny przed meczem z Wartą. Nie dyskutuję czy to było słuszne czy nie (kilka postów wyżej ktoś zauważył słusznie, że na ławce mamy samych obrońców i defensywnych napastników, bo Hyballa odpalił już wszystkich innych), ale pytanie jak do tego podejdzie Kuba. Mam nadzieję, że na chłodno i profesjonalnie. I pytanie techniczne: do kiedy Hyballa ma kontrakt?

zibi7 18.04.2021 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciastek88 (Post 1564013)
Hybalista :rotfl: Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem nie komentuj :>

PS. Całe szczęście , że Skowronek nie wydrenował ławki rezerwowych niczym teraz Hyballa , bo nie poszliby za nim niczym w ogień, prawda ? Dobrze , że Stolar zbijał piąteczki z rezerwowymi bo też miał iść za nim kto w ogień.

Wszystko było zaj... do momentu jak nie przyszedł Hyballa. Zwolnijmy go czym prędzej bo jeszcze zaprzepaści Sadlokowi, Burlidze i innym MP w przyszłym sezonie.

W twoim poście nie ma nic, czego nawet 10-letnie dziecko nie jest w stanie zrozumieć, więc nie musisz się silić na takie docinki. Wczoraj żadnego błędu Hyballi nie dostrzegałeś i zaciekle mnie szyderczo zaczepiałeś, gdy coś pisałem nt. Niemca.

Kwestia jest taka czy ty po moim poście w końcu zrozumiałeś to co przez 2 godziny próbowałem tobie i pozostałym "hybalistom" powiedzieć. Wydaje mi się że nie chcesz zrozumieć, a na wczoraj twoja wiedza była na poziomie takich wpisów jakie zamieszczałeś "hihi haha on chce Abramowicza, #Team Hyballa".

Problem was - "hybalistów" jest taki, że postrzegacie Hyballe tylko przez pryzmat posiadania przez niego niemieckiego paszportu. Już kilkakrotnie tu pisałem, że wielu forumowiczów rozróżnia tylko dwa kolory: biały i czarny.

Hyballa jest tym białym, rycerzem na białym koniu z niemieckim paszportem.

Polscy trenerzy to ci czarni.

No i teraz gdy Hyballa zaczyna popełniać błędy on dla was jest dalej tym "białym", nie chcecie przyjąć do wiadomości szarości jakie pojawiają się na sylwetce oczekiwanego zagranicznego wybrańca. Dokładnie to próbujesz robić też teraz nie odnosząc się do sedna mojego postu, tylko stosujesz sprawdzoną metodę o której napisałem w powyższym poście:

stosując ataki personalne - "nie umiesz czytać ze zrozumieniem nie komentuj"

zmieniając temat i szydząc. -"Wszystko było zaj... do momentu jak nie przyszedł Hyballa. Zwolnijmy go czym prędzej bo jeszcze zaprzepaści Sadlokowi, Burlidze i innym MP w przyszłym sezonie."

No i oczywiście trzeba przywołać tych złych tych czarnych - polskich trenerów w opozycji do białego Niemca. Panicznie boicie się, że ktoś skala nieskazitelny obrazek waszego zagranicznego - "The Special One", którego tyle lat wyczekiwaliście.

Niestety wasz wymarzony niemiecki trener nie jest nieomylny i popełnia błędy w prowadzeniu drużyny co jest teraz widoczne w wynikach i wszystkim co się dzieje dookoła zespołu.

Hyballa wykonuje ruchy takie a nie inne i się je w odpowiedni sposób komentuje. Jeśli zrobi coś co przynosi zły efekt to się o tym pisze i tyle. Nie jest to równoważne z tym że chce się wymiany Hyballi na Stolarczyka czy Skowronka.

Kończąc, dla mnie paszport trenera nie ma znaczenia, nie mam żadnych preferencji odnośnie narodowości szkoleniowca jaki trenuje Wisłę. Wy - "hybaliści" macie tą preferencję wyraźnie ustaloną, dlatego każda niepochlebna opinia nt. decyzji Hyballi powoduje u was paniczną reakcję i chęć jak najszybszego obśmiania polemisty. Trudno w takich warunkach prowadzić jakąkolwiek dyskusję.

guardian_angel 18.04.2021 21:05

Z Kubą to jest wielki znak zapytania. Hyballa mówił, że jest bez formy bo nie przepracował treningów. No ludzie, przecież Błaszczykowski nawet ze złamaną nogą da dużo więcej na boisku niż obecny Yeboah czy Kuveljic, a nawet Savic niestety. Nie do końca tutaj rozumiem zachowania Hyballi, ok, grają Ci co w 100% zapieprzają na treningu, ale Kuba to postać, której nie powinno to moim zdaniem dotyczyć, bo on w każdej sekundzie może coś zrobić z niczego, niezależnie od formy. Utrzymanie piłki przy nodze, wywalczenie faulu, przecież on i za 20 lat będzie to nadal miał.

Podobnie zresztą jak Boguski. Być może wyjdzie w ostatecznym rozrachunku, że to Boguski nas utrzymał w lidze (!!!), a Hyballa też go zlewa...

Rozumiem, jak jakiś Sadlok czy Burliga by nie przepracował 100% przygotowań, każdy zrozumie odstawienie takiego delikwenta, ale legendy (Boguski też taką jest, możecie sobie zaklinać rzeczywistość, a nic tego nie zmieni) zasługują na trochę inne podejście.

Żeby nie było, raczej nadal jestem za Hyballą (choć ten wczorajszy mecz mocno moją wiarę nadszarpnął), ale coś mi tu śmierdzi w relacji Kuba - Trener.

Jeszcze jedno przemyślenie, nie lubię takiego kurczowego trzymania się idei - ktoś zajebiście prezentuje się na treningu - zasługuje od razu na pierwszą jedenastkę. Tak sobie gdybam, bo sportowcem ani trenerem nie jestem, ale myslę, że jak w każdej dyscyplinie będą zawodnicy, którzy to właśnie w czasie presji i w czasie gry o stawkę, będą się wyróżniać, podczas gdy Ci wzorowi z treningów będą mieć powiązane nogi.

PAWEŁ 18.04.2021 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zibi7 (Post 1564025)
W twoim poście nie ma nic, czego nawet 10-letnie dziecko nie jest w stanie zrozumieć, więc nie musisz się silić na takie docinki. Wczoraj żadnego błędu Hyballi nie dostrzegałeś i zaciekle mnie szyderczo zaczepiałeś, gdy coś pisałem nt. Niemca.

Kwestia jest taka czy ty po moim poście w końcu zrozumiałeś to co przez 2 godziny próbowałem tobie i pozostałym "hybalistom" powiedzieć. Wydaje mi się że nie chcesz zrozumieć, a na wczoraj twoja wiedza była na poziomie takich wpisów jakie zamieszczałeś "hihi haha on chce Abramowicza, #Team Hyballa".

Problem was - "hybalistów" jest taki, że postrzegacie Hyballe tylko przez pryzmat posiadania przez niego niemieckiego paszportu. Już kilkakrotnie tu pisałem, że wielu forumowiczów rozróżnia tylko dwa kolory: biały i czarny.

Hyballa jest tym białym, rycerzem na białym koniu z niemieckim paszportem.

Polscy trenerzy to ci czarni.

No i teraz gdy Hyballa zaczyna popełniać błędy on dla was jest dalej tym "białym", nie chcecie przyjąć do wiadomości szarości jakie pojawiają się na sylwetce oczekiwanego zagranicznego wybrańca. Dokładnie to próbujesz robić też teraz nie odnosząc się do sedna mojego postu, tylko stosujesz sprawdzoną metodę o której napisałem w powyższym poście:

stosując ataki personalne - "nie umiesz czytać ze zrozumieniem nie komentuj"

zmieniając temat i szydząc. -"Wszystko było zaj... do momentu jak nie przyszedł Hyballa. Zwolnijmy go czym prędzej bo jeszcze zaprzepaści Sadlokowi, Burlidze i innym MP w przyszłym sezonie."

No i oczywiście trzeba przywołać tych złych tych czarnych - polskich trenerów w opozycji do białego Niemca. Panicznie boicie się, że ktoś skala nieskazitelny obrazek waszego zagranicznego - "The Special One", którego tyle lat wyczekiwaliście.

Niestety wasz wymarzony niemiecki trener nie jest nieomylny i popełnia błędy w prowadzeniu drużyny co jest teraz widoczne w wynikach i wszystkim co się dzieje dookoła zespołu.

Hyballa wykonuje ruchy takie a nie inne i się je w odpowiedni sposób komentuje. Jeśli zrobi coś co przynosi zły efekt to się o tym pisze i tyle. Nie jest to równoważne z tym że chce się wymiany Hyballi na Stolarczyka czy Skowronka.

Kończąc, dla mnie paszport trenera nie ma znaczenia, nie mam żadnych preferencji odnośnie narodowości szkoleniowca jaki trenuje Wisłę. Wy - "hybaliści" macie tą preferencję wyraźnie ustaloną, dlatego każda niepochlebna opinia nt. decyzji Hyballi powoduje u was paniczną reakcję i chęć jak najszybszego obśmiania polemisty. Trudno w takich warunkach prowadzić jakąkolwiek dyskusję.

Jasne, my tu pitu pitu, miało być MP, Sadlok już fetę na rynku organizował. Ale przyszedł Niemiec i w dodatku zamordysta i uj babki strzelił.
No nic w tym roku mistrza nie zdobędziemy. :D

ciacho 18.04.2021 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1564019)
Hubala wpuścił Buksę, który u 99% trenerów byłby w "klubie Kokosa".
Jak widać nie patrzy na "kopanie dołków" tylko na wyniki na treningu.

Ale odważny z niego facet. Wprowadza w 90 minucie przy 0:1 napastnika za obrońcę... szacun dozgonny:haha:

19sebawro06 18.04.2021 21:53

zibi7, ja to mam tylko jedno pytanko na temat polskich trenerów. Ilu Polskich trenerów pracuje powiedzmy w top6 lig europy, a ilu Niemców pracuje w top6 lig europy (odrzućmy ligę Niemiecką, chociaż to też nie jest do końca sprawiedliwe)? Niech te liczby powiedzą Ci na jakim chujowym poziomie jest trenerka w Polsce.

Czy Hyballa jest chujowym trenerem? Nie wiem, wiem za to jedno. Mamy chujowych piłkarzy, bez ambicji, bez techniki (tego trener nie nauczy). A to jacy są chujowi i jaki szrot ściągamy potwierdzają wyniki od 9 lat i nie zmienił tego żaden z 12 trenerów, którzy tu pracowali od 2015 roku (dalej nie chciało mi się liczyć). Średnia punktowa, każdego z tej 12 nie przekroczyła o ile się nie mylę 1.5 punkta na mecz. Tak piłkarzy mamy zajebistych tylko Ci trenerzy to miernoty i nie potrafią wydobyć z tego szrotu tego zajebistego potencjału, który w nich drzemie. Szkoda, że ten potencjał puka w dno od tej drugiej strony.

zibi7 18.04.2021 22:14

To pytanie chyba nie do mnie, bo jak sam napisałem dla mnie narodowość trenera nie ma żadnego znaczenia, przy ocenie pracy jaką wykonuje w Wiśle.

Tak samo jak w Wiśle gra Niemiec, to oceniam go tylko pod kątem gry w Wiśle , a nie pod kątem tego że w TOP6 gra więcej Niemców niż Polaków.

Nie wiem czego chcesz tu dowieść, że mamy brać samych Burdenskich do składu bo Niemcy to piłkarska potęga?

Harcownik 18.04.2021 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19sebawro06 (Post 1564032)
zibi7, ja to mam tylko jedno pytanko na temat polskich trenerów. Ilu Polskich trenerów pracuje powiedzmy w top6 lig europy, a ilu Niemców pracuje w top6 lig europy (odrzućmy ligę Niemiecką, chociaż to też nie jest do końca sprawiedliwe)? Niech te liczby powiedzą Ci na jakim chujowym poziomie jest trenerka w Polsce.

Czy Hyballa jest chujowym trenerem? Nie wiem, wiem za to jedno. Mamy chujowych piłkarzy, bez ambicji, bez techniki (tego trener nie nauczy). A to jacy są chujowi i jaki szrot ściągamy potwierdzają wyniki od 9 lat i nie zmienił tego żaden z 12 trenerów, którzy tu pracowali od 2015 roku (dalej nie chciało mi się liczyć). Średnia punktowa, każdego z tej 12 nie przekroczyła o ile się nie mylę 1.5 punkta na mecz. Tak piłkarzy mamy zajebistych tylko Ci trenerzy to miernoty i nie potrafią wydobyć z tego szrotu tego zajebistego potencjału, który w nich drzemie. Szkoda, że ten potencjał puka w dno od tej drugiej strony.

ŁKS też dawno temu kierował się podobną filozofią. Grał samymi Brazylijczykami bo to lepsi piłkarze niż Polacy. No i co? No i spadli. Wiem, był tam Paulinho. Ale u nas jest Błaszczykowski.

Co do trenerów to Hyballa w tej chwili też ma coś koło 1.5 punkta na mecz (1.29), czy się mylę? A Kone, Mawutor i Medved to taki sam szrot jak Beto czy Fredriksen. A może się mylę?

Był taki dialog z rozmów kontrolowanych a propos bycia dobrym:

- są lepsi ode mnie, towarzyszu generale
- tak, niestety są lepsi. To znaczy są lepsi, bo są gorsi. Rozumiecie?
- nie bardzo
- wy jesteście dobrzy, jeden z najlepszych, dlatego jesteście nie najlepsi, żeby takiego gnojka łapać.Lepszy, to będzie ktoś kto będzie gorszy, bo będzie w sam raz.

Może nam przydałby się taki Tworek, bo byłby w sam raz? Bo jak na razie zapowiada się że Wisłą to kolejny klub w którym Hyballa nie zrobi wyniku.

Harcownik 18.04.2021 22:33

Na dzień dzisiejszy Hyballa ma gorszą średnią od Carillo, Kiko i Wdowczyka (średnia 1,69).

ciastek88 18.04.2021 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zibi7 (Post 1564033)
To pytanie chyba nie do mnie, bo jak sam napisałem dla mnie narodowość trenera nie ma żadnego znaczenia, przy ocenie pracy jaką wykonuje w Wiśle.

Dla mnie również więc dlaczego atakujesz mnie jakoby miało dla mnie znaczenie jaki paszport ma trener ???

FraMat 18.04.2021 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Harcownik (Post 1564037)
Na dzień dzisiejszy Hyballa ma gorszą średnią od Carillo, Kiko i Wdowczyka (średnia 1,69).

Rozumiem, że Hyballa ma poziom składu taki sam jaki mieli wymienieni trenerzy.
Tylko wtedy to porównanie ma sens

zibi7 18.04.2021 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciastek88 (Post 1564038)
Dla mnie również więc dlaczego atakujesz mnie jakoby miało dla mnie znaczenie jaki paszport ma trener ???

Nikt cie nie atakuje to po pierwsze, a po drugie nie sprawiasz wrażenia osoby dla której paszport trenera nie ma znaczenia co wyciągam po tym co piszesz. Wczoraj przy moich opiniach o Hyballi wyskoczyłeś ni stąd ni z owąd z teksami bym ocenił fachowość trenerów: Jerzego Brzęczka i Mariusza Rumaka. Teraz dla kontrastu do Hyballi przywołałeś Stolarczyka i Skowronka.

Wobec powyższego pozwalam sobie stwierdzić, że wyjątkowo nisko cenisz polskich szkoleniowców, a wyjątkowo wysoko niemieckiego szkoleniowca, który ma również niechlubne przygody w swojej krótkiej trenerskiej przygodzie, takie jak w sezonie 2016/2017 gdy spuścił z Eredivisie zespół NEC Nijmegen, przegrywając 12 z ostatnich 13 meczów w jakich prowadził ten zespół.

Na marginesie ciekawostka. W trakcie tej niechlubnej serii w Nijmegen Hyballa zmienił ustawienie zespołu na uwielbiane szczególnie w Krakowie 5-3-2. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego skutku, udało się wygrać 1 mecz. Czy ponowny manewr zastosuje w Krakowie?

No i wracając teraz do sedna czy jakby Peter Hyballa nazywał się Piotr Hybała mający na koncie spektakularne spuszczenie zespołu z ligi (co nie zdarzyło się Stolarczykowi, Skowronkowi czy Brzęczkowi) tak samo zaciekle broniłbyś każdego ruchu trenera który przegrał 4 z ostatnich 5 meczów, dodatkowo rozmaitymi swoimi ruchami doprowadził do sytuacji, że praktycznie nie ma żadnej możliwości zrobienia sensownych zmian w 11 czy w trakcie meczu? Jestem jakoś dziwnie pewny, że błagałbyś teraz o zatrudnienie nowego fachowca z najlepiej z zagranicy.

ciastek88 18.04.2021 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zibi7 (Post 1564041)
Nikt cie nie atakuje to po pierwsze, a po drugie nie sprawiasz wrażenia osoby dla której paszport trenera nie ma znaczenia co wyciągam po tym co piszesz. Wczoraj przy moich opiniach o Hyballi wyskoczyłeś ni stąd ni z owąd z teksami bym ocenił fachowość trenerów: Jerzego Brzęczka i Mariusza Rumaka. Teraz dla kontrastu do Hyballi przywołałeś Stolarczyka i Skowronka.

Wobec powyższego pozwalam sobie stwierdzić, że wyjątkowo nisko cenisz polskich szkoleniowców, a wyjątkowo wysoko niemieckiego szkoleniowca, który ma również niechlubne przygody w swojej krótkiej trenerskiej przygodzie, takie jak w sezonie 2016/2017 gdy spuścił z Eredivisie zespół NEC Nijmegen, przegrywając 12 z ostatnich 13 meczów w jakich prowadził ten zespół.

Na marginesie ciekawostka. W trakcie tej niechlubnej serii w Nijmegen Hyballa zmienił ustawienie zespołu na uwielbiane szczególnie w Krakowie 5-3-2. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego skutku, udało się wygrać 1 mecz. Czy ponowny manewr zastosuje w Krakowie?

No i wracając teraz do sedna czy jakby Peter Hyballa nazywał się Piotr Hybała mający na koncie spektakularne spuszczenie zespołu z ligi (co nie zdarzyło się Stolarczykowi, Skowronkowi czy Brzęczkowi) tak samo zaciekle broniłbyś każdego ruchu trenera który przegrał 4 z ostatnich 5 meczów, dodatkowo rozmaitymi swoimi ruchami doprowadził do sytuacji, że praktycznie nie ma żadnej możliwości zrobienia sensownych zmian w 11 czy w trakcie meczu? Jestem jakoś dziwnie pewny, że błagałbyś teraz o zatrudnienie nowego fachowca z najlepiej z zagranicy.

Powyżej wytłuściłem spektakl Twoich insynuacji- właśnie dlatego nie kontynuuję dyskusji z Tobą.

Zaskoczę Cię ale uważam Brzęczka za lepszego trenera niż to jak obecnie jest przedstawiany , pomimo , że często nazywam go Wuja. Uważam natomiast , że Brzęczek powinien iść teraz do Płocka czy tam Austrii byle nie do Wisły - gdyby przyszedł do Nas byłoby skrajnie patologiczną sytuacją gdzie Kuba jest piłkarzem i włąscicielem , brat prezesem a wujek trenerem.

Nie jest żadnym hybalistą , nie bije pokłonów przed Hyballą tylko dlatego , że ładnie mówi po angielsku i ma paszport niemiecki. Może Hyballa zanotuje jeszcze gorszą rundę jesienną niż Skowronek . Zachowanie lub zwolnienie Hyballi widzę bardziej jako odpowiedź na to w jakim kierunku będzie zmierzała Wisła pod rządami Trio. Albo dajemy mu pełne poparcie , oznajmiamy piłkarzom , że szef jest tylko jeden i stawiamy trenera wyżej niż piłkarzy , wywalamy sytych minimalistów + szrot albo dalej babramy się w piekiełku gdzie piłkarze jak tylko coś im nie spasuje zwalniają trenera.

Obecnie na forum widzę podział na dwa obozy i nie tyle obóz pro Hyballa i anty a bardziej obóz na tych , którzy uważają , że trener powinien dostosować wymagania do materiału oraz tych , którzy uważają , że to trener narzuca wymagania i albo piłkarze sprostają albo dziękuję się im za współpracę . Bliższa mi jest opcja druga. Nie mam na celu absolutnie (bo zaraz mi to zarzucisz) w jakikolwiek sposób porównanie Hyballi do Fergusona ale jak Alex Ferguson prowadził Man. united i piłkarzowi nie odpowiadało coś to słyszał " To ja jestem Manchester United. Jak nie pasuję to pakuj walizki " . Jestem za takim podejściem . Większa szansa, że jeden człowiek jako trener pociągnie klub sportowo w lepszą stronę niż zgraja polskich ligowców z domieszką zagranicznego szrotu , która będzie zaangażowaniem w meczu decydowała czy trener zostaje czy go zwalniamy.

zibi7 18.04.2021 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciastek88 (Post 1564042)
Powyżej wytłuściłem spektakl Twoich insynuacji- właśnie dlatego nie kontynuuję dyskusji z Tobą.

A nie musisz nic wytłuszczać, bo moja wypowiedź jest spójna i mam nadzieję, że dla ogółu zrozumiała, dla ciebie najwyraźniej nie do końca

...

Ostatnio edytowane przez ciastek88 : Dzisiaj o godz. 23:48.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciastek88 (Post 1564042)
Zaskoczę Cię ale uważam Brzęczka za lepszego trenera niż to jak obecnie jest przedstawiany , pomimo , że często nazywam go Wuja. Uważam natomiast , że Brzęczek powinien iść teraz do Płocka czy tam Austrii byle nie do Wisły - gdyby przyszedł do Nas byłoby skrajnie patologiczną sytuacją gdzie Kuba jest piłkarzem i włąscicielem , brat prezesem a wujek trenerem.

Nie jest żadnym hybalistą , nie bije pokłonów przed Hyballą tylko dlatego , że ładnie mówi po angielsku i ma paszport niemiecki. Może Hyballa zanotuje jeszcze gorszą rundę jesienną niż Skowronek . Zachowanie lub zwolnienie Hyballi widzę bardziej jako odpowiedź na to w jakim kierunku będzie zmierzała Wisła pod rządami Trio. Albo dajemy mu pełne poparcie , oznajmiamy piłkarzom , że szef jest tylko jeden i stawiamy trenera wyżej niż piłkarzy , wywalamy sytych minimalistów + szrot albo dalej babramy się w piekiełku gdzie piłkarze jak tylko coś im nie spasuje zwalniają trenera.

No to panie, najpierw pan rzucasz krótko , że kończysz dyskusje, a później edytujesz posta i wjeżdżasz mi tu z długim epitafium. Weź się pan zdecyduj czy dyskutujesz czy nie boś zmienny jak kobieta w ciąży.

Brzęczka i Rumaka we wczorajszej rozmowie rzuciłeś moim zdaniem w jednym celu, mianowicie, żeby obśmiać mnie z kolegami "hybalistami", gdy tylko połknę przynętę i wyrażę jakąś opinię na temat trenerów uchodzących generalnie w polskim społeczeństwie jako totalni nieudacznicy. Niestety nie połknąłem haczyka.

Co do drugiego to moje posty opisywały nie stricte twoją osobą, a ogół osób zawzięcie broniących każdego ruchu Hyballi (pomijając błędy jakie przy tym popełnia), których jest bardzo dużo w wiślackiej społeczności co jest widoczne nie tylko na tej stronie. I ta przychylność wynika właśnie z paszportu jaki posiada Peter Hyballa oraz z tego że stosuje ciężkie treningi.

Jakby polski trener stosował takie treningi to po aktualnej serii Hyballi - 4 porażek w 5 meczach opinie byłyby tylko jedne, mianowicie: "zajechał ich nieudacznik, nie mają świeżości" i tym podobne.

KOALIK 19.04.2021 01:21

Zamiast tyle pisać na tematy mniej istotne, które są skutkiem, a nie przyczyną.

Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania:

Czy dwa lata temu podczas tzw. ratowania wydawało się, że Wisła po dwóch latach będzie w zupełnie innym położeniu (pamiętne słowa Leśnodorskiego o potencjale).

Komu zależy na marazmie i regresie Wisły (historia ostatnich lat wskazuje, że wiadomo komu).

Zablokowano prawdziwe odnowienie klubu - pamiętne słowa o dziedzictwie TS-u.

Dzisiaj widzimy kto miał rację od samego początku. Już powoli można mówić, że dwa lata zmarnowano i pod pozorem tzw. ratowania w zasadzie nic nie zmieniło się na lepsze - sztuczki propagandowe nie mają znaczenia.

Dla mnie wybór Dawida na stanowisko prezesa był wyraźnym sygnałem, że będzie źle. Nie myliłem się.

maciekkk 19.04.2021 05:27

Trzeba się pogodzić z tym, że nie jesteśmy w żadnym stopniu stabilnym klubem. Nie ma możliwości u nas zbudowania czegoś trwalszego. Piłkarze na krótkich kontraktach, trenerzy zwalniani średnio raz do roku, prezes zmieniany raz do roku, sztab trenerski podobnie. Brak kogoś kto wytyczyłby jakąś ścieżkę sportową i miałby ją realizować. U nas jest od sasa do lasa i albo coś wyjdzie albo nie. Jak wyjdzie to wszyscy wylatują z uśmiechami, jak nie idzie to cisza i brak chętnych.

ypeeh 19.04.2021 06:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1564040)
Rozumiem, że Hyballa ma poziom składu taki sam jaki mieli wymienieni trenerzy.
Tylko wtedy to porównanie ma sens

To nie wina Kiko, że miał zajebisty notes ;)

19sebawro06 19.04.2021 10:50

Dla mnie paszport to drugorzędna sprawa, jednak nie zmienia to faktu że Polscy trenerzy to jeden wielki szrot którego nie chce nikt za granicą, a to chyba o czymś już świadczy.

krysztal 19.04.2021 11:11

Nie każdy kto ma niemieckie blachy będzie od razu Kloppem

krysztal 19.04.2021 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cycu (Post 1563974)
A co osiągnął Petrescu jak do nas przychodził? A co osiągnął potem?

Chcesz trenera z nazwiskiem i sukcesami to musisz zapłacić za niego miliony, nas stać na trenera na dorobku.

Powtórzę jeszcze raz: Hyballa powinien teraz otrzymać pełne poparcie na budowanie nowej drużyny na przyszły sezon.

Problem w tym że sam Petrescu po kilku latach udzielił wywiadu w którym stwierdził że popełnił błędy,uczył się na Wiśle i z perspektywy czasu kilka rzeczy zrobił by inaczej.Wiara w nieomylność Hyballi jest zadziwiająca tak jakby kibice Wisły kompletnie zapominali o przeszłości,o tym że mieliśmy już kilku złotoustych którzy cuda obiecywali a potem było srogie rozczarowanie.Przecież to sam Peter mówił jaką to maszynę zbuduje w zimie .Nie mówił że to będzie za 3 miesiące czy pół roku tylko już zaraz.
Przecież to nie jest tak że warta czy raków przyjechali się bronić i tylko kontrować .W kilku akcjach tak poklepali że nasi z tym gegepresingiem nie wiedzieli co się dzieje.To my nie warta graliśmy lagę na Forebsa albo Yeboaha

Cycu 19.04.2021 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1564056)
Przecież to sam Peter mówił jaką to maszynę zbuduje w zimie .Nie mówił że to będzie za 3 miesiące czy pół roku tylko już zaraz.
Przecież to nie jest tak że warta czy raków przyjechali się bronić i tylko kontrować .W kilku akcjach tak poklepali że nasi z tym gegepresingiem nie wiedzieli co się dzieje.To my nie warta graliśmy lagę na Forebsa albo Yeboaha

Tylko tu musi być też wola z drugiej strony, jeżeli zawodnicy odpuszczają i przechodzą obok meczu to co Ci zrobi trener? Przecież to nie on biega po boisku.

Dlaczego w meczu z Wartą nie było ruchu z przodu? Ile piłek zmarnowali, bo nikt nie ruszył dupy do przodu, żeby zgubić krycie tylko grali na stojąco na alibi?

Ile było niedokładnych podań, głupich strat, dośrodkowań na wysokości kolan czy nieprzygotowanych strzałów?

Hyballa im kazał tak grać?
Nie sądzę...

Powtórzę jeszcze raz, to był piłkarski sabotaż! Niektórym trener przestał pasować i widać tego skutki na boisku.

ciastek88 19.04.2021 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19sebawro06 (Post 1564053)
Dla mnie paszport to drugorzędna sprawa, jednak nie zmienia to faktu że Polscy trenerzy to jeden wielki szrot którego nie chce nikt za granicą, a to chyba o czymś już świadczy.

To , że nikt nie chce polskich trenerów to głównie z powodu beznadziejnego poziomu polskiej piłki klubowej. Ciężko wykazać się i pokazać w Europie prowadzać taką Jagiellonię czy nawet MP skoro jak tylko wychylimy nos zza granicę to od razy w łeb.

Pytanie na ile problem niskiego poziomu polskiej ligi nie stworzyli sami trenerzy + władze klubów. Jak mamy starać się gonić takie takie potęgi klubowe jak Ukraina czy Czechy skoro obciążenia są dostosowane do jakości materiału :P a jak jakiś trener dokręca śrubę to piłkarze biegną do prezesa klubu i dziennikarzy ? Może zacznijmy od tego , że kluby i trenerzy zaczną wymagać od piłkarzy czegoś więcej ? Może zacznijmy od trenowania na poziomie lepszych lig . Ostatnio często słyszy się , że treningi w PL nie odbiegają jakością i intensywnością od tych na zachodzie. To jakim cudem w dalszym ciągu idzie piłkarz z naszej ligi do jakiejś Seria B i w pierwszym wywiadzie po dołączeniu do nowego klubu zaczyna stałą śpiewkę " nigdy tak ciężko nie trenowałem" . Jak to jest , że polski ligowiec potrzebuje kilku miesięcy żeby dostosować się do wymagań fizycznych nowego klubu ?

Kiedyś krążyło zdjęcie Kownackiego bez koszulki przed wyjazdem do Włoch vs. zdjęcie po kilku miesiącach spędzonych we Włoszech . To jest właśnie zobrazowanie różnicy w treningu między nami a lepszymi ligami.

Ktoś powie , że jak zaczniemy trenować na takiej intensywności to piłkarze się połamią , wykruszą , zbuntują ? Właśnie o to chodzi . Niech zostaną Ci którzy to wytrzymują , reszta niech idzie grać do 2,3 ligi bo tam jest ich miejsce najwidoczniej. Albo zostańmy przy tym co jest i dziwmy się rok w rok , że MP dostaje w łeb od Luksemburczyków czy Cypryjczyków.

Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2006 WislaKrakow.com