Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (http://www.wislakrakow.com/forum/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (http://www.wislakrakow.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXV kolejka] Wisła Kraków - Warta Poznań, 17-04-2021, 20:00 (http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=10382)

Blixa 18.04.2021 01:56

Czas najwyzszy na wizyte motywacyjna w Myslenicach. Stadion zamkniety to te cipki mysla ze moga sie opierdalac.

Levis88 18.04.2021 07:09

Nie wiem czy grają na zwolnienie trenera ale na bank grają na wyjebce i to pełnej. To widać gołym okiem. Zero zaangażowania, ambicji, walki. Zagrać do najbliższego na alibi i problemem głowy. Kiedyś winę zrzuciło by się na brak wypłat. Teraz na ciężkie treningi.

Harcownik 18.04.2021 07:24

(cytat z tematu o meczu z Podbedskidziem)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1563322)
W ogóle przegramy gładko 0:3 a na końcu meczu po raz pierwszy siądziemy kondycyjnie. W 88 minucie Hyballa będzie chciał zdjąć z boiska Starzyńskiego, na co ten odpowie "a kim ty k... jesteś pedale?!?" i rozpocznie się mordobicie na naszej ławce rezerwowych. Spowoduje to totalny mentalny rozpad drużyny, tak, że do końca sezonu przegramy już wszystkie mecze i spadniemy z ligi.

A tak na serio to przydałoby się znowu zapunktować i przeskoczyć kolejne 2-3 drużyny w tabeli. Choćby wyszarpanym z gardła farfoclem po 3 rykoszetach wduszonym w 93 minucie.

Róbcie tak dalej...

Teraz jedyne o czym możemy marzyć to już tylko epicka wygrana w wielkim meczu o utrzymanie z ickami.

Odpowiadając parafrazą znanego dialogu na cytat powyżej:

- Proszę, a taki profesor Tantal (Dąb-Rozwadowski), czekaj gdzie ja to miałem cholera... O! Czekaj, proszę. Napisał o nas miesiąc temu. Napisał, że teraz pękną (przegramy gładko) z kolei na zachodzie...

- Bielsko...

- No właśnie, a echo odpowie z południa i z północy (przegramy już wszystkie mecze)... no i tak dalej i tak dalej (kwasy na linii Sadlok-Radakovic, totalny mentalny rozpad drużyny)... proszę. Miesiąc temu zapowiadał. Zawołaj Franza/Leszka/Jurka.

MMTS 18.04.2021 07:31

Czas leniwych piłkarzy w klubie się skończył. Z większością obecnych i tak nie ma co budować i Hyballa o tym już doskonale wie. Rozumie ze to nie Dunajska gdzie dostal głodnych sukcesów i pieniędzy chłopaków tylko syte i leniwe beztalencia. Jeśli tylko otrzyma w tym.krytycznym momencie wsparcie od zarządu to coś z tego będzie. I zgadzam się ze to obecnie bardziej test dla trio niż dla trenera jak rozwiązać sytuację.

Cygan82 18.04.2021 08:08

science fiction.......
19.04 miejsce baza Myslenice godz 12 -konferencja prasowa-informujemy ze pan Peter Hyballa, na swoj wniosek podal sie do dymisji.Tymczasowym szkoleniowcem bedzie pan Kazimierz Kmiecik.Nowego szkoleniowca poznacie panstwo po meczu z Zaglebiem.
21.04 Zaglebie - Wisla Krakow 0-0 po przecietnym meczu.
22.04 miejsce baza Myslenice godz 19.06 konferencja. Nowym szkoleniowcem Wisly Krakow zostal pan Radoslaw Sobolewski.Witamy w domu trenerze.
24.04 Wisla Krakow - pasiasci wynik 5-0 bramki dwie po rzutach roznych wykonywanych przez Macka Sadloka,warto odnotowac tez hat trick Forbsa

bódyń 18.04.2021 08:32

A skad pomysl, ze graja przeciwko trenerowi. Mawutor tez gra a dostal od niego szanse?
Jeszcze pare tygodni temu cos ten Mawutor gral i to w miare ok. A nagle przestal. Jak wszyscy.
Spadek formy u wszystkich.
Przebiegli 10 km mniej niz w meczu z Pogonia. Cos mi sie wydaje, ze warsztat pracy u Hyballi pozwala dawac efekty tylko przez jakis czas.
Nie jest przypadkiem, ze najdluzej pracowal 1.5 roku. No i nie prowadzil druzyn seniorskich za duzo.

Fugiel 18.04.2021 08:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cygan82 (Post 1563926)
science fiction.......
19.04 miejsce baza Myslenice godz 12 -konferencja prasowa-informujemy ze pan Peter Hyballa, na swoj wniosek podal sie do dymisji.Tymczasowym szkoleniowcem bedzie pan Kazimierz Kmiecik.Nowego szkoleniowca poznacie panstwo po meczu z Zaglebiem.
22.04 miejsce baza Myslenice godz 19.06 konferencja. Nowym szkoleniowcem Wisly Krakow zostal pan Radoslaw Sobolewski.Witamy w domu trenerze.
24.04 Wisla Krakow - pasiasci wynik 5-0 bramki dwie po rzutach roznych wykonywanych przez Macka Sadloka,warto odnotowac tez hat trick Forbsa

To nie musi byc SF - choc osobiscie nie wierze w takie rozwiazanie w tym momencie. Hyballa wydaje sie zbyt ambitnym gosciem aby stwierdzic - fuck it - nawet Carrillo tak nie uciekl.

Przychylam sie natomiast do tego, ze nasze oczekiwania sa jak 20 lat temu - natomiast smutna rzeczywistosc jest totalnie inna.

Mamy ogromne dlugi, pandemia nie pomoga - trio dolozylo kase - realnosc czyli bronimy sie przed spadkiem - wydaje mis ie, ze PH wiedzial w co sie pakuje.

bridgeburner 18.04.2021 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cygan82 (Post 1563926)
science fiction.......

Jak ktoś już fantazjuje (kiedy drużyna Sobola jako trenera zdobyła 5 bramek? :haha:) to warto sprawdzić przepisy
Nie może ten sam trener w jednej rundzie prowadzić 2 drużyn z ekstraklasy
Druga sprawa, 3 raz się powtarza sytuacja, chyba widać że problemem tu nie jest trener, chyba że chcemy takowego co pół roku wynieniac
Last but not least, przy zmianę trenera jedynym słusznym kandydatem jest "Wuja" więc ja za taką zmianę serdecznie dziękuję

Maine_Coon 18.04.2021 09:09

Powiem tak:hyballa zostawić oraz starzyński ego lisa plewke. W środku zukow. Reszta wypad. I budujemy mozolnie. Będzie dobrze:)

Griszka30KR 18.04.2021 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1563879)
- Mawutor wbrew pozorom zagrał ambitnie i dobrze. Strata w pierwszej akcji wynikła właśnie z tego, że dopiero co wszedł.

.

Może ,ale po 15 min od wejścia lało sie z niego jak z cebra,oddychał rękawami(przy rzucie rożnym) w meczu który odbywał się w temperaturze 5 stopni,po 15 min,bez jakiś spektakularnych sprintów i wydawało mi się,że jednak panowie z Ghany(ogólnie z Czarnego Lądu) mają lepszą wydolność....

Dzinus 18.04.2021 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1563927)
A skad pomysl, ze graja przeciwko trenerowi. Mawutor tez gra a dostal od niego szanse?
Jeszcze pare tygodni temu cos ten Mawutor gral i to w miare ok. A nagle przestal. Jak wszyscy.
Przebiegli 10 km mniej niz w meczu z Pogonia. Cos mi sie wydaje, ze warsztat pracy u Hyballi pozwala dawac efekty tylko przez jakis czas.
Nie jest przypadkiem, ze najdluzej pracowal 1.5 roku. No i nie prowadzil druzyn seniorskich za duzo.

Myślę, że większości osób nie chodzi o to, że cały zespół gra przeciwko trenerowi, bo to jasne że niektórzy piłkarze bardzo Hyballe cenią. Bardziej chodzi o to, że te kilka osób które chcą zwolnienia trenera mają na tyle mocną pozycję w szatni, że ich mącenie wpływa na całe morale zespołu i "team spirit" który ewidentnie siadł totalnie.

Gra "na zwolnienie trenera" może mieć bardzo różne wymiary, ale ten u nas się chyba powtarza dość cyklicznie. Czytając wypowiedzi młodych zawodników czy nawet takiego mehmerica widać, że wsród ambitnych ludzi chęć zaufania warsztatowi Hyballi nadal jest i jest dość silna. Ino idzie się pociąć słuchając wywiadu takiego Burligi i Sadloka, głupie uśmieszki, miny, marudzenie i jęczenie z zerową samokrytyką tylko hasłami w stylu "coś się dzieje niedobrego", tak żeby każdy wiedział że problem jest w środku. Ja mam najbardziej dość właśnie tego jęczenia i podtekstów, tym samym podpadł mi nawet sam Boguski który po tych dwóch golach jak miał jakiś wywiad to ciągle jakieś podteksty i uśmieszki rzucał.

Nie wiem czy wierzę w misję Hyballi, mam wrażenie że to nie grunt, na którym uda mu się coś zasiać. Ale zdecydowanie wierzę w niego bardziej niż w szatnię, która któryś raz z rzędu nie umie się zjednoczyć i przyznać do błędów i robi cyrki. Tak więc na ten moment #MuremZaHyballa, zakładając że dostanie możliwości usunięcia tego szatniowego raka w lecie.

Bo jak ktoś wpadnie na pomysł "ratowania szatni" przedłużeniami Burego i Sadloka to zwątpię.

Jedno co w tej chwili mnie martwi jeśli chodzi o Hyballe, to dlaczego nawet na ławce nie ma Wachowiaka, zważywszy na totalny brak lewych obrońców, oraz czemu nawet nie próbujemy wrzucić na głębszą wodę innych zawodników a dajemy szanse takiej kalece jaką obecnie jest Buksa. No ale ja nie widzę ich na treningu więc zostaje zaufać.

santiago_1986 18.04.2021 09:53

Jeden jedyny zawodnik, któremu się chciało to Starzyński. To może wystawiajmy po prostu chłopaków z CLJ - przynajmniej będzie widać serce do gry na boisku. Lepsze to niż oglądać porażki po grze o zerowym stopniu zaangażowania ...

bódyń 18.04.2021 10:07

Troche wyjasnia art w GK
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15566924
Ciekawsze frag
". Popytaliśmy trochę, o co tak naprawdę chodzi i wnioski nie są zbyt optymistyczne. W Wiśle trwa bowiem... permanentny okres przygotowawczy. Przykład z ostatniej przerwy na kadrę. Owszem, piłkarze dostali kilka dni wolnego po meczu ze Stalą Mielec, ale gdy już wrócili do treningów, to Hyballa tak im „dokręcił śrubę”, że ledwie chodzili. Inny przykład - rezerwowi, którzy nie grają w meczach mają na drugi dzień tzw. trening wyrównawczy. Niektórzy mówią, że sporty ekstremalne to przy tym pestka"

"Pojawiają się informacje, że piłkarze Wisły tak już mają dość rygorów Petera Hyballi, że w szatni jest bunt. I że zrobią wszystko, żeby pozbyć się Niemca. Nie jest to prawda, choć akcje Hyballi w zespole lecą na łeb i na szyję, bo też w ostatnim czasie zrobił on wiele, żeby stracić w oczach zawodników. Usłyszeliśmy np., że sposób, w jaki potraktował Davida Mawutora po jego nieudanym występie z Podbeskidziem daleko wykraczał poza rzeczową analizę błędów piłkarza."

Zgodze ze pilkarze nie graja przeciwko Hyballi. Bardziej przeciwko Hyballi gra sam Hyballa.
Widac, ze sa wolni. 1270 min i 1 bramka z karnego.
Duzo strzalow zablokowanych. A eszcze sie nie utrzymawlismy.

Lemoniadowy Joe 18.04.2021 10:14

Co z tym Mawutorem rozpłakała sie czy jak?

Smyrgu 18.04.2021 10:21

a ktory to z tych piłkarzy to " Pan" piłkarz? wiekszosc kopie tylko w 20 lidze europejskiej...mam nadzieje ze Hyballa rozpier...ta szatnie w pył i że nie zostanie z niej nic...kompletnie nic...wezmie za to odpowiedzialonosc i w nastepnym sezonie zostanie z tego rozliczony...i co najwazniejsze ludzie zarzadzajacy Wisla mu na to pozwolą....

Szneka 18.04.2021 10:23

ja .......ę. zawodowcy i płaczą. zrobić zebranie z zarządem i komu z piłkarzy się nie podoba to krzyż na drogę. Warta wchodzi z 1 ligi. Zatrudnia Baku Kuzimskiego i Grzesika i jest na 6 miejscu. Grając głownie pierwszoligowcami. Czy nam tak ciężko jest przejrzeć rynek 1 i 2 ligi i wybrać tych którzy nie boją się pracy a chcą coś osiągnąć? w zamian za to dostajemy Kone Radakovicia Medveda Chucę JCS i paru innych asów

wiesniak842 18.04.2021 10:35

Oj tam wiekszosc widze dramatyzuje:D
Gralismy z Warta, ktora gra typowy ekstraklasowy futbol na wyjazdach czyli dobre zorganizowanie gry z tylu i dzida do przodu, szybka kontra. I tyle. Z tym pilkarskim szrotem, ktory posiadamy to byly dwa wyscia na ten mecz a) to co zrobilismy czyli bicie glowa w mur b) zrobienie tego samego co Warta:D Jakbysmy mieli lepszych pilkarzy to mozna by jeszcze dodac c) spokojne prowadzenie gry i rozklepanie przeciwnika atakiem pozycyjnym, no ale z Kuveljiciami, Zhukovami, Saviciami, Sadlkami, Burligami, Forbesami, Mawutorami itd to raczej bedzie ciezko o taka gre:D

luke1906 18.04.2021 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blixa (Post 1563922)
Czas najwyzszy na wizyte motywacyjna w Myslenicach. Stadion zamkniety to te cipki mysla ze moga sie opierdalac.

I to jest jedyna słuszna opcja.
Do tego jeszcze zamroziłbym wypłaty. Bo się chyba w dupach poprzewracało.

M.Scofield 18.04.2021 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1563941)
I to jest jedyna słuszna opcja.
Do tego jeszcze zamroziłbym wypłaty. Bo się chyba w dupach poprzewracało.

Dziewczynki zapomniały dla kogo grają, .... mnie obchodzi ich zmeczenie, zarabiają średnio po 40k miesięcznie więc ....a zamknąć mordy i DO ROBOTY!!

Cycu 18.04.2021 11:15

Pamiętacie jak Petrescu wziął piłkarzy do fabryki Tele-foniki jak im się nie chciało trenować żeby popatrzyli jak ludzie ciężko robią za minimalną krajową na trzy zmiany, a im się biegać nie chce za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie?

Potem po skargach piłkarzy do właściciela zostało zwolniony...

Cytat:

Piłkarze Wisły poszli do fabryki

Jak zdyscyplinować piłkarzy? Trener Wisły Dan Petrescu wymyślił sposób: wysłać ich o godz. 6 rano do fabryki kabli. - Tylko głowa mnie rozbolała od panujących tam zapachów - narzekał młody napastnik Patryk Małecki.

Petrescu najwyraźniej postanowił wstrząsnąć drużyną po jej słabym występie przeciwko Górnikowi Zabrze na inaugurację ligi w ostatnią sobotę (wymęczone 1:0). Dlatego zarządził zbiórkę w klubie wczoraj o godz. 6 rano i zabrał piłkarzy do leżącej na Rybitwach fabryki Tele-Foniki. Rumuński trener nie baczył na to, że w poniedziałek, po popołudniowym treningu jego piłkarze wyszli do domów tuż przed godz. 21. Większość drużyny pomysł przyjęła z niezadowoleniem.

Tymczasem wiceprezes i rzecznik Wisły Jerzy Jurczyński tłumaczy: - Tele-Fonika jest sponsorem i patronem klubu od dziewięciu lat, więc najwyższa pora, by piłkarze zobaczyli, jak funkcjonuje ten zakład. Nie spotykali się z zarządem, tylko mogli się przekonać, jak wygląda produkcja.

Misja obejrzenia linii produkcyjnej nie do końca się udała. - Czy nam ta wizyta coś dała? Mieliśmy zobaczyć, jak tam pracują ludzie, ale akurat była inwentaryzacja i na trzech halach pracowało tylko pięciu robotników - opowiada Dariusz Dudka.

- Dramat! Tylko głowa mnie rozbolała od panujących tam zapachów. Wszystko się tam klei. Wolę grać w piłkę niż odwiedzać takie miejsca - nie krył młody napastnik Patryk Małecki. - Atmosfera w środku nie jest za przyjemna: jest gorąco, śmierdzi - dodaje Dudka.

- Wydaje mi się, że klub chciał nam pokazać przeciwności - rozważa Australijczyk Jacob Burns. - Żebyśmy zrozumieli, że z uprawianiem futbolu wiąże się wspaniały styl życia i powinniśmy być szczęśliwi, że zarabiamy, grając w piłkę. W fabryce mogliśmy zobaczyć, jak ludzie muszą ciężko pracować, żeby zarobić na życie, żeby przeżyć. Musimy czerpać satysfakcję z bycia piłkarzami każdego dnia i w każdym meczu pracować ciężko, jak tylko możemy - wyciąga wnioski. Burnsowi taka lekcja nie była potrzebna, bo praca fizyczna i wstawanie rano nie są mu obce. - Mój ojciec jest budowniczym. Wychodzi do pracy o piątej rano i wraca do domu o szóstej wieczorem. Nieraz z nim byłem w pracy i wiem, jak niektórzy ludzie muszą się naharować, by zarobić na utrzymanie siebie i rodziny - opowiada piłkarz.

Oprócz rannego spaceru po fabrycznych halach piłkarze mieli wczoraj dwa treningi. Jak się sprawdziła terapia wstrząsowa, przekonamy się już w piątek. Wówczas Wisła zagra na wyjeździe z Arką Gdynia.

źródło: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,3522434.html
#MuremZaHyballa

czaro 18.04.2021 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1563927)

No właśnie. Byłem sceptycznie nastawiony do tego trenera. Później na wiosnę na początku rundy już wydawało się, że jednak był to strzał w dziesiątkę, a tu proszę, siedliśmy.

Chociaż moje wątpliwości powróciły, to zmiana trenera teraz nie ma sensu. Teraz musi on zażegnać kryzys, w którym znalazł się zespół. Myślę, że to wszystko po trochu: przygotowanie fizyczne, forma piłkarska, team spirit. Zadanie jest tym trudniejsze, że przed nami trudne mecze i walka o utrzymanie. Sami jednak zgotowaliśmy sobie ten los, stawiając mimo wszystko na nieznaną kartę.

Ciekaw jestem losów Magiery w Śląsku, bo może jesienią powinniśmy byli sięgnąć właśnie po niego. On dogadałby się z Dyją i umiał wprowadzać młodych, nie miał problemów z komunikacją z drużyną, znał specyfikę pracy w polskiej lidze, nie rugał zawodników na konferencjach. No ale dokonaliśmy innego wyboru i teraz trzeba się go trzymać.

PAWEŁ 18.04.2021 11:59

Młodzież zostawić a resztę wybierdolic na zbity pysk.
Hall jak przyszedł to nawet walizek nie zdążył rozpakować i już go nie było. Myślał ze będzie walił w uja i odcinał kupony, a tu kazali mu zapierdalac. Ta sytuacja dobitnie pokazała ze wielka tajemnicą jest to, że w Wiśle się nie trzeba przemęczać i ogólnie jest jak na wakacjach

PAWEŁ 18.04.2021 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1563944)
No właśnie. Byłem sceptycznie nastawiony do tego trenera. Później na wiosnę na początku rundy już wydawało się, że jednak był to strzał w dziesiątkę, a tu proszę, siedliśmy.

Chociaż moje wątpliwości powróciły, to zmiana trenera teraz nie ma sensu. Teraz musi on zażegnać kryzys, w którym znalazł się zespół. Myślę, że to wszystko po trochu: przygotowanie fizyczne, forma piłkarska, team spirit. Zadanie jest tym trudniejsze, że przed nami trudne mecze i walka o utrzymanie. Sami jednak zgotowaliśmy sobie ten los, stawiając mimo wszystko na nieznaną kartę.

Ciekaw jestem losów Magiery w Śląsku, bo może jesienią powinniśmy byli sięgnąć właśnie po niego. On dogadałby się z Dyją i umiał wprowadzać młodych, nie miał problemów z komunikacją z drużyną, znał specyfikę pracy w polskiej lidze, nie rugał zawodników na konferencjach. No ale dokonaliśmy innego wyboru i teraz trzeba się go trzymać.

Z tym gownem co jest w szatni poprawa będzie chwilowa. Jak w burdelu nie idzie to się wymienia .....i a nie burdelmamę

czaro 18.04.2021 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1563946)
Z tym gownem co jest w szatni poprawa będzie chwilowa. Jak w burdelu nie idzie to się wymienia .....i a nie burdelmamę

Ale nie pisz tak o nikim, a już na pewno nie o zawodnikach klubu, któremu kibicujesz.

Mamy przebudowywać drużynę, pytanie kto zastąpi obecnych zawodników. Nie mamy wielkich możliwości finansowych, a skromne drużyny do ewentualnych skromnych sukcesów dochodzą pracą i zgraniem.

Nie podobają mi się te głosy agresywne: będziemy motywować, nie obchodzi mnie, że nie mają siły. Jest jakiś problem z przygotowaniem fizycznym (obok innych) i odpowiada za to trener. A motywować to możecie co najwyżej siebie do lekcji.

PAWEŁ 18.04.2021 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1563947)
Ale nie pisz tak o nikim, a już na pewno nie o zawodnikach klubu, któremu kibicujesz.

Mamy przebudowywać drużynę, pytanie kto zastąpi obecnych zawodników. Nie mamy wielkich możliwości finansowych, a skromne drużyny do ewentualnych skromnych sukcesów dochodzą pracą i zgraniem.

Nie podobają mi się te głosy agresywne: będziemy motywować, nie obchodzi mnie, że nie mają siły. Jest jakiś problem z przygotowaniem fizycznym (obok innych) i odpowiada za to trener. A motywować to możecie co najwyżej siebie do lekcji.

Chwila 3 kolejki temu były jeszcze siły a teraz ich brak ? Wolne żarty !

A jakie możliwości ma Warta?
Wiesz jakie ? Tam chłopaki maja jaja, ambicje i chęć walki !
A u Nas 80% składu to gówno. Tak gówno !

Cycu 18.04.2021 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1563947)

A skąd wiesz, że nie mają sił? Może specjalnie przechodzą obok meczu?

Motywacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. :pala:

Adenalix 18.04.2021 12:20

Myślę, że Hyballa ma wiele zalet jako trener, ale jego problemem jest olbrzymie ego i niewielkie doświadczenie w trenowaniu drużyn seniorskich. Po początkowym zaciekawieniu piłkarzy i entuzjazmie, przyszło ochłodzenie. Wydaje mi się, że Hyballa chciałby być jednocześnie trenerskim przyjacielem i katem. Z jednej strony taki fajny, wyluzowany, charyzmatyczny ziomek, a z drugiej wrzuca ogromne obciążenia treningowe, nie znosi sprzeciwu, jest apodyktyczny i domaga się uznania i szacunku. Możnaby powiedzieć, że to normalne: chłop chce żeby ciężko pracowali i trzyma dyscyplinę, ale kłopot polega na tym, że jeśli nie jest się trenerskim Alexem Fergusonem, to taka postawa jest najprostszą drogą, aby zgubić szatnię. Skowronek ją zgubił już w Ostrowcu Św., później było tylko odwlekanie tego co nieuniknione. Trener Skowronek ma kompetencje, ale miał i pewnie ma nadal ogromne problemy z komunikacją z piłkarzami. Takich problemów Hyballa nie ma, on przegina w drugą stronę. Mam wrażenie, że przebodźcowuje piłkarzy, ale ma przekonanie o własnej nieomylności, że on nigdy nie jest problemem. Takie zaklinanie rzeczywistości prowadzi do klęski. Można wypierać rzeczywistość: zawsze wybieram najlepszą 11, robię dobre zmiany, mamy dobrą taktykę, jesteśmy właściwie przygotowani, nie ma kryzysu, tamtych piłkarzy odstawię. W ten sposób Hyballa podąża drogą Skowronka. Wisła ma kiepski skład, ale na pewno nie gorszy od Warty czy Podbeskidzia. Nasza ofensywa nie istnieje, a defensywa nawet w tych "lepszych" meczach robi po kilka baboli, które nawet gorsze drużyny potrafią wykorzystać. Podsumowując, Trener Hyballa stracił moim zdaniem szatnię. Jeśli jej nie odzyska - a do tego trzeba również dopuścić możliwość zmiany u siebie, będzie mu ciężko coś wykrzesać z tej drużyny, która nawet jeśli sportowo nie jest wybitna, to na pewno ma potencjał żeby grać lepiej - tak jak na początku tego roku.

czaro 18.04.2021 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cycu (Post 1563949)
A skąd wiesz, że nie mają sił? Może specjalnie przechodzą obok meczu?

Motywacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. :pala:

Przecież ostatnie 2 tygodnie to nic innego jak analizy tego, czy lepiej zagrać nie byli w stanie, czy może nie chcieli. I informacje prasowe, że trener dokręcał śrubę.

Myślę, że to są dorośli ludzie i kwestie do rozwiązania wewnątrz klubu, a motywować to kibice mogą siebie do dopingu.

ciastek88 18.04.2021 12:40

Chyba tylko w naszej lidze istnieje takie pojęcie jak "stracić szatnię" . Jeżeli zwolnią Hyballę przed końcem sezonu lub początkiem przyszłego to daje sobie spokój z oglądaniem Wisły na jakiś czas.

Jak to jest , że za każdym razem jak jedzie polski zawodnik na zachód to przy pierwszym wywiadzie opowiada jakie to ciężkie treningi są na zachodzie. U nas to baleriny chciałby wpadać do bazy treningowej na 3 h , pobiegać , pokopać i poplotkować z kolegami. W kubach profesjonalnych to piłkarze do klubu przyjeżdżają rano i spędzają tam cały dzień - jak to w robocie. Nic dziwnego , że część piłkarzy teraz gra na zwolnienie trenera skoro ten wprowadza zasady obowiązujące w normalnej piłce klubowej i kończy z półkolonią piłkarską.

Nie wiem czy Hyballa jest właściwym trenerem dla Nas. Wiem natomiast , że mam dosyć sytuacji w której to piłkarze będą znowu decydowali kto ma ich trenować. Teraz Trio może pokazać w jakim kierunku ma zmierzać klub. Jeżeli ugną się przed piłkarzami to niestety nie wróżę im dalszych sukcesów.

Ogryzek 18.04.2021 12:59

Jak czytam takie "mądrości" - młodzież zostawić w resztę wywalić, albo bunt na pokładzie - to ja się pytam - jaśnie oświecony pan Hyballa został trenerem Realu, Juventusu czy Wisły? Nie będzie dostawy dla niego 20 nowych piłkarzy, musi pracować z tym co ma. Zna się na psychologi (jak się reklamował) to jeśli są konflikty w szatni niech je rozwiązuje. Problemy z przygotowaniem fizycznym? Te miał miec tylko Skowronek, Hyballa miał być od tego specem. Niech więc naprawia co zepsół.

Tak, przegrana z Podbeskidziem a teraz z Warta to 2 mocne plaskacze dla trenera i piłkarzy. Albo Hyballa zapanuje nad tym, albo będziemy walczyć do ostatniej kolejki o utrzymanie.

btw
Jaki my mamy pomysł na grę do przodu jak nie jesteśmy w stanie naszego przeciwnika zabiegać, zabrać piłkę po pressingu?

Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2006 WislaKrakow.com