Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (http://www.wislakrakow.com/forum/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (http://www.wislakrakow.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=94)

leszekm 12.06.2008 10:20

Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze)

Stadion Wisły niepokoi radnych
Ire2008-06-11, ostatnia aktualizacja 2008-06-11 21:33

Przebudowa stadionu Wisły idzie zgodnie z harmonogramem. Rozumiem, że projekt może się nie podobać, ale dla mnie najważniejsze są oceny UEFA - odpowiadała w środę na krytykę radnych Barbara Janik, szefowa krakowskiego Biura ds. Euro 2012.
Krakowska rada zaprosiła na sesję urzędników miejskich odpowiedzialnych za modernizację stadionu Wisły na Euro 2012. Wiceprezydent Wiesław Starowicz i dyrektor Janik zapewniali, że prace toczą się bez przeszkód. Zakończenie inwestycji zapowiadali na połowę 2010 r., czyli w terminie wymaganym przez europejską federację piłkarską. - Nie ma żadnych opóźnień - podkreślała Janik. Rozbudowany stadion spełni - jej zdaniem - wszystkie warunki konieczne do organizacji meczów mistrzostw Europy. Powoływała się przy tym na pozytywną analizę przebudowy, którą na zamówienie magistratu opracowali niezależni holenderscy eksperci.

Raport holenderskiej firmy The Stadium Consultacy, a dokładniej - jego utajnione fragmenty budziły wątpliwości części radnych. Najwięcej uwag miał radny PO Grzegorz Stawowy, przewodniczący komisji planowania przestrzennego. Żądał ujawnienia całego dokumentu, obawiając się, że władze miasta ukrywają wytknięte błędy i niedociągnięcia. Projekt stadionu autorstwa Wojciecha Obtułowicza krytykował jako niedopracowany, przestarzały i brzydki. Na dowód projektowej fuszerki podawał m.in. konieczność obniżenia płyty boiska. - Jedną z najważniejszych inwestycji w mieście oddano niedoświadczonemu zespołowi - ubolewał Stawowy.

Janik oceniała zarzuty jako wynik ignorancji części radnych. Wykluczała odtajnienie całego raportu Holendrów z uwagi na konieczność ochrony tajemnicy handlowej, praw autorskich i przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji. Bieżące zmiany w projekcie uzasadniała tym, że pierwotna koncepcja przebudowy powstała, zanim pojawiła się szansa na organizację piłkarskich mistrzostw w Krakowie. - O gustach się nie dyskutuje - zaznaczyła.

- Stadion jest modernizowany zgodnie z wymogami UEFA. Mamy go mieć do 2010 roku. Znam opinie architektów, że nasze rozwiązania są na 25 lat do przodu - zapewniał wiceprezydent Starowicz

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...i_radnych.html

Jeszcze z Dziennika Polskiego:

http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=7174

Grzadq 12.06.2008 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 550059)

- Stadion jest modernizowany zgodnie z wymogami UEFA. Mamy go mieć do 2010 roku. Znam opinie architektów, że nasze rozwiązania są na 25 lat do przodu - zapewniał wiceprezydent Starowicz

Smiac sie czy plakac?

kądzikowski 12.06.2008 10:28

Płakać ze śmiechu:P

A tak swoją drogą to już nie wiem, czy my ci architekci to są z lat 50 czy co?? Bo jeżeli mówią, ze mamy rozwiązania 25 lat do przodu, a mamy stadion z lat 80 to chyba jakoś tak.

Nic teraz nie zmienimy. Ważne, zeby jak najszybciej rozpisali przetarg na budowe C i AiB, zeby wplynela kasa od rządu i wtedy będzie dobrze.

Wie ktoś jak tam postępują prace przy wyburzaniu naszego legendarnego sektora X??

PvD 12.06.2008 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kądzikowski (Post 550066)
Wie ktoś jak tam postępują prace przy wyburzaniu naszego legendarnego sektora X??

Postępują. Niestety szczegółowych informacji brak bo nikt się nie kwapi zaglądnąć na R22.

<wislak88> 12.06.2008 16:08

Z tego co ostatnio widziałem to zostało im bardzo malo do zrobienia. Myśle że ziemie wywiozą do konca tego tygodnia lub na początku następnego. I chyba na tym ich praca się skończy. Oby tak szybko szła budowa nowego sektora.

Gwiaździsty 12.06.2008 16:57

No to teraz przynajmniej 3 miesiące zastoju :). Brawo prezio ! Brawo Platforma !

dj_ibutti 12.06.2008 20:08

G... prawda, a nie się kończy. Oni mają przygotować teren pod budowę. A nie tylko sprzątnąć trybunkę.

marcinmkrakow 12.06.2008 20:12

Prace przy wyburzaniu sektora C idą dość szybko. W tym momencie wyburzona jest już prawie połowa starej trybuny i ciągle wywożona jest ziemia i gruz. Myślę, że jeśli prace rozbiórkowe dalej będą posuwały się tak szybko, to zostaną one zakończone za jakieś dwa tygodnie. Polecam wszystkim zaglądać na oficjalną stronkę naszej Wisełki: www.wisla.krakow.pl bo tam dość często pojawiają się relacje z prac rozbiórkowych przy sektorze C i dobre fotki, a czasami filmiki. Sporo informacji i zdjęć oraz filmów jest też na stronce: www.***************

marcinmkrakow 12.06.2008 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 550402)
G... prawda, a nie się kończy. Oni mają przygotować teren pod budowę. A nie tylko sprzątnąć trybunkę.

Zgadzam się. Prace przy samej rozbiórce zakończą się według mnie już niedługo, jednak ostateczne przygotowanie terenu pod budowę potrwa jeszcze jakiś czas. Według harmonogramu prac na stadionie Wisły rozbiórka starego sektora C i przygotowanie terenu pod budowę nowej trybuny ma potrwać do końca lipca. Przedstawiciele firmy zajmującej się rozburzaniem trybuny C mówią jednak że prace te powinny zakończyć się przed czasem. I mi też się wydaje że to wszystko rzeczywiście zakończy się dużo szybciej niż zakładano.

Pablo84 13.06.2008 08:14

rozumiem, że chodzi Wam również o wykopanie dołu pod fundamenty?

kalashnikov2 13.06.2008 16:17

Mam pytanie, bo się pogubiłem.

Czy zaplecze sektora D (klatki schodowe, toalety) ma być w/g umowy z wykonawcą oddane do użytku w 2008 czy 2009 roku?

marcinmkrakow 13.06.2008 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 551050)

Czy zaplecze sektora D (klatki schodowe, toalety) ma być w/g umowy z wykonawcą oddane do użytku w 2008 czy 2009 roku?

Wydaje mi się że w 2009 roku, ale nie jestem pewien.

arth_ur 14.06.2008 11:03

Dzis bylem na R22 i naprawde nie wielie zostalo z C. Koparki dzis stoja, ale przeciez dzis sobota :p. Szkoda ze nie budujemy w takim tempie, jak burzymy.

harthausen 14.06.2008 11:29

wykopy pod fundamenty to już budowa, bez dokładnych planów raczej się tego nie robi. No chyba że założą, że wybierają ziemię na całym obszarze między D i E, boiskiem i ul. Reymana na te 3 metry w dół.
Rozwiązanie raczej rzadko praktywane.

Mishuh 14.06.2008 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 551050)

Według terminarza wiosną 2009...

kalashnikov2 14.06.2008 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 551468)
Według terminarza wiosną 2009...

to jest sprawa dla NIK :-/

jasiu 14.06.2008 20:53

ktoś wie kiedy wkońcu zacznie sie tam podpisywanie umowy czy proszenie ozgode co ma wstrzyamc buydowę o jakies 40 dni??

<wislak88> 15.06.2008 10:48

Przestag majchrowki mówił że ogłoszą w środku czerwca. Czyli pewnie w tym tygodniu. 14 dni bedzie trwał ten przetarg. Jeśli zgłosi się firma która wybuduje to za cene jaka chce miasto i nie będzie odwołań. To dodają czas na przegladanie paierów podpisza umowe gdzieś za miesiąc. Ale mają wazne pozwolenie na budowe? Bo takie pozwolenie też sie troche załatwia.

Pablo84 16.06.2008 17:45

http://i27.tinypic.com/25qf91d.jpg

Niesamowite jest to w jakim tempie ta trybune rozebrali....

Wojtas 16.06.2008 17:50

Mam pytanie...

Skoro na razie poki co zostaje płot...to w takim razie nowa trybuna bedzie tak samo daleko od murawy co stare C???Czy plot tez ma zniknac??

marcinmkrakow 16.06.2008 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 552408)
http://i27.tinypic.com/25qf91d.jpg

Niesamowite jest to w jakim tempie ta trybune rozebrali....

Rzeczywiście prace przy rozbiórce starego sektora C poszły bardzo szybko. Osobiście spodziewałem się że potrwają one znacznie dłużej. Teraz zapewne sporo czasu zajmie jeszcze samo, bezpośrednie przygotowywanie terenu pod budowę nowej trybuny, jednak i tak tempo w jakim posuwają się te prace zasługuje na podziw i uznanie. Pozostaje sobie tylko życzyć, żeby prace budowlane przy wznoszeniu nowej trybuny C rozpoczęły się jak najszybciej i posuwały się w równie szybkim tempie jak dobiegające właśnie końca prace rozbiórkowe starego wału ziemnego trybuny C. Ja jestem w tej kwestii optymistą i wierzę że już niebawem nowy sektor C zostanie oddany do użytku.

jasiu 16.06.2008 18:22

kiedy nastepny etap co teraz jak zniknie cały wał (pozostałości z C)???

marcinmkrakow 16.06.2008 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasiu (Post 552420)
kiedy nastepny etap co teraz jak zniknie cały wał (pozostałości z C)???

Kolejny etap po zburzeniu wału ziemnego sektora C to budowa nowej, dwupiętrowej trybuny wschodniej. Na razie ma zostać w najbliższym czasie rozpisany przetarg na wykonanie prac budowlanych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i zgodnie z planem to prace budowlane przy wznoszeniu nowej trybuny C rozpoczną się jeszcze tego lata. Puki co, do 31 lipca, według harmonogramu prac na stadionie Wisły, firma Trans-Ziem ma dokonać rozbiórki starego sektora C (to powinno zająć zapewne jeszcze tylko kilka najbliższych dni, sądząc po tempie wykonywania prac) i przygotowania terenu pod budowę, co z pewnością zajmie jeszcze trochę czasu. W najbliższym czasie będziemy więc patrzeć jak do reszty znika nam stary i legendarny sektor X, a potem czeka nas procedura przetargowa, która znając naszych urzędników zapewne potrwa jakiś czas i na chwilę niestety wstrzyma postęp prac budowlanych... A jak już to wszystko się uda to powinno pójść z górki i wtedy nowa trybuna C będzie już nam róść w oczach i pewnie za kilka miesięcy efekty prac będą już w bardzo zaawansowanym stanie. Według harmonogramu prac, nowy sektor C ma być oddany do użytku dla kibiców po roku od rozpoczęcia prac. To bardzo optymistyczna wersja, jednak ja mimo swojego optymizmu proponowałbym trochę ostudzić nastroje, gdyż budowa nowej, dwupoziomowej trybuny wschodniej może potrwać patrząc realnie trochę dłużej. Przypomnę tylko że wznoszenie sektora D oraz E, biorąc pod uwagę budowę każdego z osobna, trwało znacznie dłużej niż rok, mimo iż te trybuny są mniejszych rozmiarów niż projektowany nowy sektor C. Bądźmy jednak dobrej myśli i cieszmy się z tego co mamy. A na razie wszystko jest w porządku, bo przecież prace budowlane na stadionie przy Reymonta 22 posuwają się szybko i zgodnie z planem.

Pablo84 17.06.2008 11:06

Nowa trybuna C nie będzie chyba dwupoziomowa.Taka będzie tylko nowa A i B.
Ale za to ręki uciąć bym sobie nie dał, bo te koncepcje zmieniały się już wielokrotnie

Proud 17.06.2008 11:11

C ma być dwupoziomowa...przynajmniej taka była ostateczna wersja,,,chyba...

arth_ur 17.06.2008 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 552833)
Ale za to ręki uciąć bym sobie nie dał, bo te koncepcje zmieniały się już wielokrotnie

W takim razie byłbyś jednorękim bandytom. W starszych koncepcjach stadionu tylko trybuna AiB miała być 2 piętrowa, na dzień dzisiejszy także C będzie 2 piętrowe.
P.S. Nie wicie kiedy w końcu mają być ogłoszeni zwycięzcy twórców stadionów ?

impArt (konto usuniete) 17.06.2008 11:46

Cytat:

Stadion Wisły: jest nieźle

Trzy gwiazdki- tak w naszej sondzie zagłosowało prawie 4 000 użytkowników. Pozostali podzielili się na dwa obozy. Dwie gwiazdki i mniej przyznało stadionowi 3 500 głosujących. Taka sama liczba uznała, że stadion zasługuje na 4 lub nawet 5 gwiazdek. Teraz chcemy poznać Wasze zdanie o stadionach Euro 2008.

Dziękujemy za głosy, jakie oddaliście przez miesiąc w naszej sondzie- ponad 11 000 to wynik znacznie powyżej naszych oczekiwań! Zdecydowanie najwięcej, bo aż 35% (3 922) głosujących uznało, że Stadion Wisły zasługuje na 3 gwiazdki. Według drugiej grupy, obiekt zasługuje nawet na 4 gwiazdki. Tak zagłosowało 20% (2 153) z Was. Po zwolennikach czas na krytyków- aż 18% (1 996) dało stadionowi zaledwie 1 gwiazdkę. Opcje 5 i 2 gwiazdek cieszyły się bardzo zbliżonym zainteresowaniem, kolejno 14% (1 505) i 13% (1 466) głosów.
http://stadiony.net/news.php?n=1523

luca 17.06.2008 17:44

pablo84 przecież na wizualkach jest dwupoziomowa.Nie siej zamętu:)

marcinmkrakow 17.06.2008 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 552833)

Nowa trybuna C będzie oczywiście dwupoziomowa. Tutaj jest link dla wszystkich nie uświadomionych: http://stadiony.net/project.php?p=149 Tak właśnie będzie wyglądał po przebudowie stadion naszej Wisełki.

Pablo84 17.06.2008 22:04

Powiem szczerze, że mało z tych wizualizacji widze.
Więc obie trybuny nowe wschodnia i zachodnia będą 2 poziomowe?

Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2006 WislaKrakow.com