Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (http://www.wislakrakow.com/forum/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (http://www.wislakrakow.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto zostanie nowym trenerem Wisły Kraków ? (http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=10398)

Patryko 27.05.2021 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1567897)
Do "krakowskiej piłki" trzeba przede wszystkim odpowiednich piłkarzy... Gdyby takowi byli nie trzeba byłoby zwalniać trenerów co chwila i Brosz nie byłby potrzebny.

Otóż to. Trudno wymagać od piłkarzy, którzy mają celność podań rzędu ~70% i spore braki techniczne, że będą klepać frajerów w Ekstraklasie jak Barcelona. Za forsowanie takiego modelu gry głową zapłacił Kazimierz Moskal. Nas po prostu nie stać na piłkarzy, którzy taką grę są w stanie realizować systematycznie.

Hermond 27.05.2021 14:16

Celność podań

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1567900)
Otóż to. Trudno wymagać od piłkarzy, którzy mają celność podań rzędu ~70% i spore braki techniczne, że będą klepać frajerów w Ekstraklasie jak Barcelona. Za forsowanie takiego modelu gry głową zapłacił Kazimierz Moskal. Nas po prostu nie stać na piłkarzy, którzy taką grę są w stanie realizować systematycznie.

Duża część obecni składu Wisły ma odpowiednie umiejętności techniczne. Grając bezpośrednią piłkę jak to było za trenera Hyballi czy AS to ta skuteczność zawsze będzie niższa. Dużo łatwiej zagrać celnie na parę metrów konstruując powoli akcję niż zagrać szybko długie podanie na obstawionego zawodnika.

Gdyby nasi piłkarze powymieniali parę piłek z obrońcami czy pograli do boku to nagle średnia skoczyłaby z 70 do 80%.

Żukow nawet ostatnimi czasy miał ponad 80% celnych podań. Forbes podobnie. Stoperzy też.
Uryga, Forbes, Sadlok, Kuba, Frydrych, Savic, Chuca, Plewka... praktycznie każdy z nich dużo bardziej nadaje się do gry w piłkę niż.do gonitwy. Przy akurat takich zawodnikach to trenerzy byli problemem. Dobór tych trenerów. Bo przecież Hyballa nie spojrzał na Chucę czy Sadloka i stwierdził, że z takimi zawodnikami to ja będę grał gagenpresing. On zawsze tak gra i inaczej nie umie. Zostały trenerem Barcelony to po dwóch treningach wywaliłby Messiego bo nie presuje odpowiednio. Po miesiącu okazałoby się, że w Barcelonie nikt się nie nadaje do profesjonalnego uprawiania tego sportu.
To nie jest zarzut do Hyballi. Podejrzewam, że Diego Simeone powiedziałby tak samo.
To właśnie dlatego niektórzy topowi trenerzy nie sprawdzają.się.w niektórych klubach. Z drugiej strony topowe kluby zazwyczaj zatrudniają trenerów pasujących do ich zawodników czy też.tzw filozofii.

kopaczoholik 27.05.2021 14:18

Nie rozumiem tej negatywnej narracji względem trenera Jerzego Brzęczka. Może zamiast dyskusji o powiązaniach rodzinnych warto porozmawiać o jego doświadczeniu, wynikach w klubach i reprezentacji.

Oczywiście nie byłem wielkim fanem pomysłu trenera reprezentacji Polski w osobie Jerzego Brzęczka. Jego doświadczenie i wyniki w klubach nie uprawniały do zrobienia z niego trenera reprezentacji. Przy czym obiektywnie mówiąc zrealizował wszystkie zadania postawione przed nim przez PZPN (miał przy tym szczęście jak choćby utrzymanie w Lidze Narodów). Gra wyglądała różnie i raczej pozostawiała sporo do życzenia... Niemniej jednak taki Sousa nie pokazuje wiele więcej, a początek jego eliminacji pozostawia bardzo wiele do życzenia (oczywiście zaczął w chorym momencie i zasadniczo nie miał na nic czasu).

Tak czy inaczej rozmawiamy o Jerzym Brzęczku w kontekście trenera Wisły Kraków, a nie reprezentacji i to w sytuacji gdy zdobył już cenne doświadczenie reprezentacyjne. Nie rozumiem czemu jakiś wschodzący anonim miałby być lepszy od Jerzego Brzęczka? Chyba tylko dlatego, że byłby obcokrajowcem, mówił w obcym języku i niósł kaganek oświaty w postaci wychodzenia z drewnianych domków ;)

Lubię Radosława Sobolewskiego ale obiektywnie mówiąc jest słabszym trenerem i ma mniejsze doświadczenie od Jerzego Brzęczka.

Poza tym i tak Wisła Kraków powinna się zastanowić o co chcemy walczyć i jak grać w przyszłym sezonie... Przecież znowu może okazać się że kolejny trener nie przetrwa sezonu albo nawet rundy...

Obiektywnie mówiąc patrząc na doświadczenie i wyniki (kluby + reprezentacja) z zestawienia:
- Brzęczek,
- Stano,
- Gula,
- Sobolewski,
- Fornalik,
- Urban,
- Brosz,
najlepiej prezentuje się Jerzy Brzęczek! Fornalik dobrze sprawdza się w klubach ale fatalnie zaprezentował się w reprezentacji.

krysztal 27.05.2021 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1567865)
Ale w ataku brało udział 6 zawodników, a kiedy atakowaliśmy obrona ustawiała się na linii środkowej. Do czasu kiedy nasze para kopacze wykonywały polecenia trenera wszędzie słychać było zachwyty, mimo nie zawsze korzystnych wyników.

Jeżeli oceniasz naszą grę przez pryzmat występów po nieszczęsnym "jajeczku" to szczerze współczuję zaślepienia...

Brzeczek nie ma pojęcia o ustawieniu drużyny, to były piłkarz który dzięki znajomościom zrobił papiery, nic więcej. Jego myśl taktyczna to "macie chłopcy piłkę, grajcie". To właśnie chciał powiedzieć Lewandowski kiedy go zapytali o założenia taktyczne Brzęczka, ale się ugryzł w język.

Oczywiście jak do nas przyjdzie to "zdobędzie kilka punktów" może nawet przez chwilę będziemy liderem, żeby dowieść tezy, że swój lepszy niż "brodaty troll". Ale jak przyjdzie co do czego to ugramy tylko tyle ile nam pozwolą. Bo Wisła już miała grube lata, teraz czas na innych. Tak się kreci ren burdel dla zgrywu nazywany piłką nożną w Polsce. Dlatego na mecze chodzą tylko fanatycy, a piłkarz w świecie sportu to synonim nażelowanej ....eczki bez honoru i ambicji...

Jeżeli uważasz że nasza gra zaczęła żle wyglądać po nieszczęsnym "jajeczku" to szczerze współczuję zaślepienia...
Mecze w których atakowaliśmy większą liczbą zawodników można policzyć na palcach jednej ręki,ba może je policzyć nawet stolarz z upierolonymi dwoma palcami.Reszta to była zwykła kopanina .Ja nie jestem fanem zatrudniania Brzęczka i myślę że on jako trener do Wisły przynajmniej na razie nie trafi.Tak samo nie wiem czy poradzi sobie Brosz choć to oczywiście szkoleniowiec z półki wyżej niż Skowronek no i żabole to tez co by nie mówić nie stal mielec żeby sobie miał nie poradzić z presją.Kierunek zagraniczny jak najbardziej tylko żeby to znowu nie był trener który dużo gada o tym jak chce grać a nijak mu to w praktyce nie wychodzi.Fornalik jest moim marzeniem na ten moment ale zdaję sobię sprawę z tego że on może nie chcieć się gdziekolwiek już ruszać.Mistrzostwo zdobył kadrę zaliczył w pucharach zagrał mam po prostu nadzieję że zechce udowodnić że potrafi zbudować kolejny mocny zespół

Karherop 27.05.2021 15:09

Oficjalnie z listy można skreślić Urbana. Oficjalnie wylądował w Górniku

czaro 27.05.2021 15:32

Może stosuję inne kryteria, może jestem trochę uprzedzony, ale nie mieści mi się w głowie, jak można stawiać wyżej Jerzego Brzęczka od Waldemara Fornalika, a nawet Marcina Brosza. Dziwne te Wasze posty.

Mam wrażenie, że czekaliśmy na rozstrzygnięcie w Zabrzu. Rozumiem, że chodziło nam o Płatka, a nie Płatka i Brosza, Płatka albo Brosza, czy Brosza. Skoro do Zabrza idzie Urban, to wg mediów zostanie tam Płatek, z którym podobno byliśmy wstępnie dogadani.

W takim razie szukamy od nowa/bierzemy następnego na liście życzeń dyrektora sportowego i rozmawiamy z nim o trenerze.

No, to pewnie jeszcze chwilę poczekamy.

Drozd 27.05.2021 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1567903)
Jeżeli uważasz że nasza gra zaczęła żle wyglądać po nieszczęsnym "jajeczku" to szczerze współczuję zaślepienia...
Mecze w których atakowaliśmy większą liczbą zawodników można policzyć na palcach jednej ręki,ba może je policzyć nawet stolarz z upierolonymi dwoma palcami.Reszta to była zwykła kopanina .Ja nie jestem fanem zatrudniania Brzęczka i myślę że on jako trener do Wisły przynajmniej na razie nie trafi.Tak samo nie wiem czy poradzi sobie Brosz choć to oczywiście szkoleniowiec z półki wyżej niż Skowronek no i żabole to tez co by nie mówić nie stal mielec żeby sobie miał nie poradzić z presją.Kierunek zagraniczny jak najbardziej tylko żeby to znowu nie był trener który dużo gada o tym jak chce grać a nijak mu to w praktyce nie wychodzi.Fornalik jest moim marzeniem na ten moment ale zdaję sobię sprawę z tego że on może nie chcieć się gdziekolwiek już ruszać.Mistrzostwo zdobył kadrę zaliczył w pucharach zagrał mam po prostu nadzieję że zechce udowodnić że potrafi zbudować kolejny mocny zespół

A kiedy zaczęliśmy grać padlinę? Z Zabrzem? Z Płockiem? W Gdańsku? Z Mielcem? Czy może już Piast się nie podobał bo przegraliśmy. Przełomem była kontuzja Plewki i dziura w środku z tym związana, ale nawet w meczach frajersko przegranych jak z Wartą nie staliśmy w swoim polu karnym i nie waliliśmy na pałę, a przynajmniej widać było że nie takie mamy założenia. Inna sprawą jest wykonywanie tych założeń przez kopaczy, ale wiadomo co było przyczyną...

Nam jest potrzebny trener, który potrafi NAUCZYĆ gry w piłkę. Bo jak ktoś słusznie stwierdził na zawodników którzy już umieją grać po prostu nas nie stać. I nie chodzi mi o grę w stylu " bronimy w 11 i czekamy na kontrę". Chodzi właśnie o grę do przodu odważną czasem ryzykowną, ale ROZWIJAJĄCĄ piłkarsko. W Polsce trenerów którzy tak grają jest bardzo niewielu, a takich którzy potrafią nauczyć tak grać jeszcze mniej, a z poza naszego grajdoła nikt do nas nie przyjdzie, bo nie pozwoli sobie na głaskanie się po fiutach kiedy trzeba walnąć pięścią w stół...

Dlatego jesteśmy w dupie na długo straciliśmy szansę żeby się z niej wygrzebać. Za trzy lata może będziemy na siódmym miejscu i przeżyjemy euforię taką jak Warta w tym roku. Smutna perspektywa...

Kurz 27.05.2021 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hermond (Post 1567901)
Duża część obecni składu Wisły ma odpowiednie umiejętności techniczne. Grając bezpośrednią piłkę jak to było za trenera Hyballi czy AS to ta skuteczność zawsze będzie niższa. Dużo łatwiej zagrać celnie na parę metrów konstruując powoli akcję niż zagrać szybko długie podanie na obstawionego zawodnika.

Gdyby nasi piłkarze powymieniali parę piłek z obrońcami czy pograli do boku to nagle średnia skoczyłaby z 70 do 80%.

Żukow nawet ostatnimi czasy miał ponad 80% celnych podań. Forbes podobnie. Stoperzy też.
Uryga, Forbes, Sadlok, Kuba, Frydrych, Savic, Chuca, Plewka... praktycznie każdy z nich dużo bardziej nadaje się do gry w piłkę niż.do gonitwy. Przy akurat takich zawodnikach to trenerzy byli problemem. Dobór tych trenerów. Bo przecież Hyballa nie spojrzał na Chucę czy Sadloka i stwierdził, że z takimi zawodnikami to ja będę grał gagenpresing. On zawsze tak gra i inaczej nie umie. Zostały trenerem Barcelony to po dwóch treningach wywaliłby Messiego bo nie presuje odpowiednio. Po miesiącu okazałoby się, że w Barcelonie nikt się nie nadaje do profesjonalnego uprawiania tego sportu.
To nie jest zarzut do Hyballi. Podejrzewam, że Diego Simeone powiedziałby tak samo.
To właśnie dlatego niektórzy topowi trenerzy nie sprawdzają.się.w niektórych klubach. Z drugiej strony topowe kluby zazwyczaj zatrudniają trenerów pasujących do ich zawodników czy też.tzw filozofii.

Nie chodzi tylko o celność podań. Wystawianie w środku Żukowa, Plewki i Savicia (trochę na wyrost, bo na razie miał super ze 20 minut we wszystkich meczach, w których wystąpił), to tak jakby wystawić obok siebie trzech Llonchów. I tyle na temat "krakowskiej piłki". Savić ponoć miał być, ale ogólnie to nie są zawodnicy jak Kapustka czy Luquinhas w Legii, a to właśnie piłkarze o takich cechach są nam potrzebni. I w dodatku na tyle nieźli w defensywie, żeby nie otwierała się autostrada do naszej bramki, jak w poprzednich sezonach. Czyli właściwie tacy, na jakich nas nie stać.

Kurz 27.05.2021 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1567908)

Nam jest potrzebny trener, który potrafi NAUCZYĆ gry w piłkę. Bo jak ktoś słusznie stwierdził na zawodników którzy już umieją grać po prostu nas nie stać. I nie chodzi mi o grę w stylu " bronimy w 11 i czekamy na kontrę". Chodzi właśnie o grę do przodu odważną czasem ryzykowną, ale ROZWIJAJĄCĄ piłkarsko. W Polsce trenerów którzy tak grają jest bardzo niewielu, a takich którzy potrafią nauczyć tak grać jeszcze mniej, a z poza naszego grajdoła nikt do nas nie przyjdzie, bo nie pozwoli sobie na głaskanie się po fiutach kiedy trzeba walnąć pięścią w stół.....

Wiem, że pamięć jest zawodna, ale my tak właśnie często graliśmy w przeszłości, dopóki zdrowia starczyło naszym weteranom i przy okazji mieliśmy 2-3 trochę lepszych zawodników niż teraz. Mam na myśli czasy po Cupale. Problem polegał na tym, że to były zawsze za krótkie serie. I zawsze kończyło się to tak samo. Rozczarowaniem i zmianą trenera.

krysztal 27.05.2021 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1567908)
A kiedy zaczęliśmy grać padlinę? Z Zabrzem? Z Płockiem? W Gdańsku? Z Mielcem? Czy może już Piast się nie podobał bo przegraliśmy. Przełomem była kontuzja Plewki i dziura w środku z tym związana, ale nawet w meczach frajersko przegranych jak z Wartą nie staliśmy w swoim polu karnym i nie waliliśmy na pałę, a przynajmniej widać było że nie takie mamy założenia. Inna sprawą jest wykonywanie tych założeń przez kopaczy, ale wiadomo co było przyczyną...

Nam jest potrzebny trener, który potrafi NAUCZYĆ gry w piłkę. Bo jak ktoś słusznie stwierdził na zawodników którzy już umieją grać po prostu nas nie stać. I nie chodzi mi o grę w stylu " bronimy w 11 i czekamy na kontrę". Chodzi właśnie o grę do przodu odważną czasem ryzykowną, ale ROZWIJAJĄCĄ piłkarsko. W Polsce trenerów którzy tak grają jest bardzo niewielu, a takich którzy potrafią nauczyć tak grać jeszcze mniej, a z poza naszego grajdoła nikt do nas nie przyjdzie, bo nie pozwoli sobie na głaskanie się po fiutach kiedy trzeba walnąć pięścią w stół...

Dlatego jesteśmy w dupie na długo straciliśmy szansę żeby się z niej wygrzebać. Za trzy lata może będziemy na siódmym miejscu i przeżyjemy euforię taką jak Warta w tym roku. Smutna perspektywa...

Tak dokładnie.Zaczęliśmy w Płocku potem był klincz z Górnikiem lekka poprawa w Gdańsku ale niestety porażka.Z Mielcem zagraliśmy kupe ale mieliśmy jeszcze pare w nogach i udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.Jak ty uważasz że to był dobry mecz w naszym wykonaniu to szkoda strzępić ryja jak mawia klasyk.
Zagraliśmy dobre pół godziny z Piastem w Krakowie potem fajnie z Jagą nie żle ze Śląskiem i moim zdaniem najlepszy mecz z Pogonią.3 i pół dobrego meczu(czyli ten stolarz mógłby mieć ujebane nie dwa palce tylko jednego całego a drugiego w połowie i rachunek na palcach by się zgadzał)Gra ma być skuteczna a nie piękna dla oka.To znaczy może być piękna i skuteczna ale na to trzeba mieć pieniędzy jak lodu żeby zaopatrzyc się w odpowiedni materiał ludzki.

Drozd 27.05.2021 17:30

Jasne, skuteczna tylko, że coś co będzie skuteczne z ogórami z naszej ligi nie ma prawa być skuteczne w grze w drugiej rundzie kwalifikacji najsłabszego z pucharów z jakąś drużyną z Kazachstanu, Mołdawii czy Słowacji. Jeżeli szczytem naszych ambicji jest hasło "nie ma co się pchać do pucharów bo nas nie stać" to oczywiście gra wystarczy że będzie skuteczna. Czyli autobus i może coś wpadnie. Jeżeli tego będzie nas uczył nowy trener to g z tego będzie.

krysztal 27.05.2021 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1567912)
Jasne, skuteczna tylko, że coś co będzie skuteczne z ogórami z naszej ligi nie ma prawa być skuteczne w grze w drugiej rundzie kwalifikacji najsłabszego z pucharów z jakąś drużyną z Kazachstanu, Mołdawii czy Słowacji. Jeżeli szczytem naszych ambicji jest hasło "nie ma co się pchać do pucharów bo nas nie stać" to oczywiście gra wystarczy że będzie skuteczna. Czyli autobus i może coś wpadnie. Jeżeli tego będzie nas uczył nowy trener to g z tego będzie.

Najpierw trzeba zająć odpowiednie miejsce w tej buraczanej lidze i nie ma na to 100 kolejek tylko trzeba dobrze punktować w 30 czy 36 w zbliżającym się sezonie.Gdyby Hyballa zadbał przede wszystkim o wynik to wytrącił by bardzo mocny argument z rąk Trio.Ciężko by było zwolnić trenera któremu może i odbija ale ma wyniki.On czyba po pierwszych meczach naprawdę uwierzył że w kilka tygodni zrobi z Wisły maszynkę do wygrywania,uwierzył w swoją wielkość.Niech nowy trener stawia ambitne cele ale dochodzi do nich stopniowo,płynnie a nie porywa się z motyka na słońce

s1mone 27.05.2021 17:50

Śmieszą mnie te komentarze tych wszystkich kompleksiarzy ;-) No tak u nas kolesiostwo, brak profesjonalizmu, ubóstwo, żenua, tragedia, pomór, końska grypa i tyfus :-))))))))))))))))))

Żarty na bok.

Oczywiście, że większość trenerów z Ekstraklasy mocno by się pochyliła nad ofertą z Wisły Kraków. Plusy już wymieniałem.

Ogólny wpływ Kuby na szatnię / trenera jako właściciela jest na tym forum przeceniany. Poprzedni trener dostał bardzo dużo czasu na próbę poprawienia gry i został zwolniony praktycznie na koniec sezonu, mimo, że na Kubę stawiać nie chciał. Czego by ludzie chcieli? Żeby trener wyleciał dopiero w przypadku spadku z ligi? Ja nie rozumiem. Hyballa miał dużo gorsze wyniki od poprzedników, zarówno Skowronek, a już szczególnie Stolar mieli okresy bardzo dobrej gry w dłuższym okresie czasu. Dopiero później się wszystko sypało, a u Hyballi żarło raptem przez 2-3 mecze, a potem to była totalna klapa. Zasłużone zwolnienie i tyle - dorabianie do tego ideologii - kretynizm.

Co do poziomu sportowego Piasta. Jest to zasługa głównie trenera Fornalika. To on ułożył zespół, który rok w rok gra w czołówce ligi mając mocno przeciętny budżet finansowy. Jeżeli teraz budżet Piasta nas przerasta jest to również pokłosie pracy trenera. Jeżeli miałby on dobrą ofertę od nas (a nie wiadomo czy w ogóle taka była na poważnie) to na pewno nie odrzuciłby jej ze względu na obecność Kuby w szatni.

Ja rozumiem, że różne czynniki decydują przy wyborze klubu, ale malkontenci chyba nie.

Powiem tak. Wcale mnie nie dziwi jeśli trener wybiera posadę w takim Schalke 04 czy Werderze zamiast w Unionie Berlin. A te kluby dzieli liga. Nas z Piastem jedynie miejsce w tabeli.

Drozd 27.05.2021 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1567911)
Tak dokładnie.Zaczęliśmy w Płocku potem był klincz z Górnikiem lekka poprawa w Gdańsku ale niestety porażka.Z Mielcem zagraliśmy kupe ale mieliśmy jeszcze pare w nogach i udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.Jak ty uważasz że to był dobry mecz w naszym wykonaniu to szkoda strzępić ryja jak mawia klasyk.
Zagraliśmy dobre pół godziny z Piastem w Krakowie potem fajnie z Jagą nie żle ze Śląskiem i moim zdaniem najlepszy mecz z Pogonią.3 i pół dobrego meczu(czyli ten stolarz mógłby mieć ujebane nie dwa palce tylko jednego całego a drugiego w połowie i rachunek na palcach by się zgadzał)Gra ma być skuteczna a nie piękna dla oka.To znaczy może być piękna i skuteczna ale na to trzeba mieć pieniędzy jak lodu żeby zaopatrzyc się w odpowiedni materiał ludzki.

Kolego ale czego się spodziewałeś? Że pukniemy Górnika czy Lechię po 3:0? W obu meczach prowadziliśmy grę, ale bez napastnika to można sobie prowadzić ... W Płocku Sobol naładował swoich mentalnie i dokąd mieli siłę przeszkadzali, nawet za Kasperczaka potrafiliśmy walić głową w mur 70 minut i nic, a ostatecznie kończyło się 3:0. Różnica taka ze wtedy Kasperczak miał pół drużyny reprezentantów, a teraz nie ma nawet pół napastnika który strzeliłby bramkę. To samo było z Mielcem, gdyby Burliga nie spalił jak frajer spokój byłby wcześniej, a tak była nerwówka. Ale przecież skuteczność jest najważniejsza czyli i Płock i Mielec na plus, wygląda, że twojemu stolarzowi jednej ręki brakuje. Dodając do tego Gdańsk i Zabrze bo pisanie że zagraliśmy w tych meczach słabo, kompromituje. Trzy mecze z poprzedniej rundy w których zagraliśmy dużo powyżej oczekiwań i zaczyna twojemu stolarzowi palców u rąk brakować. Ale wtedy po przerwie na reprezentację i słynnym jajeczku, nagle "pary zabrakło". I zaczęła się kupa jak to obrazowo określiłeś... Która trwała tak długo jak było trzeba, bo "legendy się szanuje". Co tam wyniki, Wisła i jej interes...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1567913)
Najpierw trzeba zająć odpowiednie miejsce w tej buraczanej lidze i nie ma na to 100 kolejek tylko trzeba dobrze punktować w 30 czy 36 w zbliżającym się sezonie.Gdyby Hyballa zadbał przede wszystkim o wynik to wytrącił by bardzo mocny argument z rąk Trio.Ciężko by było zwolnić trenera któremu może i odbija ale ma wyniki.On czyba po pierwszych meczach naprawdę uwierzył że w kilka tygodni zrobi z Wisły maszynkę do wygrywania,uwierzył w swoją wielkość.Niech nowy trener stawia ambitne cele ale dochodzi do nich stopniowo,płynnie a nie porywa się z motyka na słońce

Ale jak ma trener zadbać o wyniki kiedy zawodnicy mają wyniki w dupie? O ile nie dbają właśnie o argumenty dla zarządu/właściciela. Bo przecież pensje wypłaca zarząd/właściciel, a nie trener...

s1mone 27.05.2021 18:03

Drozd :

Jeślibym miał stawiać tak wygórowane kryteria oceny trenerom jak Ty, to po swojej pierwszej rundzie w Wiśle Skowronek jawiłby mi się jako cudotwórca, a Stolar jako prawdziwy mesjasz futbolu - przyszły następca Guardioli w Manchesterze City.

PAWEŁ 27.05.2021 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1567905)
Oficjalnie z listy można skreślić Urbana. Oficjalnie wylądował w Górniku

Czyli już nawet desperaci odmawiają. Ale to dla tego ze ponoć maja jajeczko, karpika i dyngusa wpisane w kontrakt. Wiec ten teges tylko najlepszy trener na świecie, mistrz nad mistrze, zdobywca wszelkich pucharów i góru wszystkich trenerów godzi się na wszystko. Brzeczyszczykiewicz IN. Tylko Trio nie wie jak ta radosna wiadomość przekazać kibicom :D

s1mone 27.05.2021 18:37

A skąd informacja, że Urban nam odmówił??

A nie jest czasem tak, jak ostatnio, że najpierw jest wstępny kontakt z kandydatem na stanowisko, potem rozmowa kwalifikacyjna z zarządem, a dopiero na końcu ewentualnie decyzja?

Urban jedynie potwierdził, że był kontakt. Od kontaktu do konkretnej oferty daleka droga.

To tak jakby pisać, że odrzuciliśmy ofertę Barcelony Guardioli na Pawła Brożka. Trochę niepoważne.

Drozd 27.05.2021 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1567917)
Drozd :

Jeślibym miał stawiać tak wygórowane kryteria oceny trenerom jak Ty, to po swojej pierwszej rundzie w Wiśle Skowronek jawiłby mi się jako cudotwórca, a Stolar jako prawdziwy mesjasz futbolu - przyszły następca Guardioli w Manchesterze City.

Trzy kwestie...

- po przegranej z Płockiem 3:0 u siebie, przestałem oceniać drużynę przez pryzmat wyników, istotne dla mnie było czy sposób gry rokuje na poprawę. Z każdym kolejnym meczem coraz mniej graliśmy w piłkę, coraz bardziej "walczyliśmy o punkty" a punktów i tak nie było. Oczekiwałem od trenera że skoro i tak sezon już stracony to trzeba uczyć się grania w piłkę najlepiej młodymi. Coś drgnęło dopiero po zmianie trenera i to porządnie drgnęło, bo z drużyny przegrywającej z Wartą Poznań w tydzień brakło nam 6 minut żeby wygrać z Legią. I to nie murując bramkę. To dowodzi umiejętności trenera? Czy to przypadek ze trzy ostatnie mecze rundy zagraliśmy jak inny zespół...

-Na wiosnę kryteria się nie zmieniły dalej wynik nie był dla mnie decydujący. Gra była odważna, agresywna zbudowana na odpowiednim przygotowaniu motorycznym, jak ktoś sprawdził poprawiły się wszystkie wskaźniki drużyny w porównaniu do poprzedniej rundy. A wyniki? Były takie, że mimo zdobycia dwóch punktów w ostatnich sześciu meczach spokojnie się utrzymaliśmy. Ostatecznie gdyby nie przekręt w pierwszym meczu z Piastem, utrzymanie mieliśmy na 7 kolejek do końca sezonu. Wydaje mi się, że jak na moment w którym Hyballa przejął drużynę wynik rewelacyjny.

-Wszystko to przy usunięciu z drużyny drogich w utrzymaniu, a niewiele wnoszących zawodników, wprowadzeniu do pierwszego składu dwóch juniorów i pladze kontuzji, która uniemożliwiła stabilizację składu. W mojej ocenie wszystkie zadania postawione przed trenerem zostały zrealizowane w 100

Epilog.

Dla niektórych lepiej chu...owo, byle stabilnie.

Karherop 27.05.2021 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1567920)
A skąd informacja, że Urban nam odmówił??

A nie jest czasem tak, jak ostatnio, że najpierw jest wstępny kontakt z kandydatem na stanowisko, potem rozmowa kwalifikacyjna z zarządem, a dopiero na końcu ewentualnie decyzja?

Urban jedynie potwierdził, że był kontakt. Od kontaktu do konkretnej oferty daleka droga.

To tak jakby pisać, że odrzuciliśmy ofertę Barcelony Guardioli na Pawła Brożka. Trochę niepoważne.

Urban byłby w pakiecie z Płatkiem (a raczej odwrotnie). Nigdy nie sądziłem że był naszym kandydatem nr 1, ale pewnie gdybyśmy mieli przebierać tylko w polskich szkoleniowych to pewnie byłby jednym z pierwszych wyborów.

Tak jak zresztą pisałem. Top 10 trenerów tym kraju ma robotę. I to taka z której na razie sami nie odejdą. Oczywiście pewnie nie brakuje ludzi z wizją w 1 czy 2 lidze, ale ja nie odważe sie nikogo wskazać.
Takich Papszunów II pewnie i sporo, ale łatwiej powiedzieć niż takiego wskazać.

KOALIK 27.05.2021 19:04

Czyli zaczyna się zwiększać klakierstwo na tym forum, które dostało rozkaz o bronieniu wujka i atakowaniu Hyballi.

serek.c2 27.05.2021 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1567922)
Urban byłby w pakiecie z Płatkiem (a raczej odwrotnie). Nigdy nie sądziłem że był naszym kandydatem nr 1, ale pewnie gdybyśmy mieli przebierać tylko w polskich szkoleniowych to pewnie byłby jednym z pierwszych wyborów.

Tak jak zresztą pisałem. Top 10 trenerów tym kraju ma robotę. I to taka z której na razie sami nie odejdą. Oczywiście pewnie nie brakuje ludzi z wizją w 1 czy 2 lidze, ale ja nie odważe sie nikogo wskazać.
Takich Papszunów II pewnie i sporo, ale łatwiej powiedzieć niż takiego wskazać.

Przepraszam, ale nikt w klubie nie rozważał zatrudnienia Urbana.

Merkury 27.05.2021 20:07

Skoro dotychczas nie ogłosili Wuja czy Sobola rozmawiają z kimś spoza Polski.

Karherop 27.05.2021 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1567925)
Przepraszam, ale nikt w klubie nie rozważał zatrudnienia Urbana.

Przecież sam Urban to dzisiaj powiedział.

krysztal 27.05.2021 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1567929)

Wiadomo o która Wisłę mu chodziło?

R33 27.05.2021 21:47

O nas.

https://www.goal.pl/ekstraklasa/jan-urban-wywiad/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez goal.pl
Kibice Wisły Kraków chcieli, bym spytał, czy miał pan ofertę z tego klubu.

Powiem tak: był kontakt. Ale inni też się odzywają. Poprzestańmy na tym.

serek.c2 27.05.2021 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1567929)

Nie wiem co Urban powiedział, wiem że klub nie brał pod uwagę jego zatrudniania :)

Może mu chodziło o czas przeszły, jeszcze przed Skowronkiem ;)

krysztal 27.05.2021 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1567915)
Kolego ale czego się spodziewałeś? Że pukniemy Górnika czy Lechię po 3:0? W obu meczach prowadziliśmy grę, ale bez napastnika to można sobie prowadzić ... W Płocku Sobol naładował swoich mentalnie i dokąd mieli siłę przeszkadzali, nawet za Kasperczaka potrafiliśmy walić głową w mur 70 minut i nic, a ostatecznie kończyło się 3:0. Różnica taka ze wtedy Kasperczak miał pół drużyny reprezentantów, a teraz nie ma nawet pół napastnika który strzeliłby bramkę. To samo było z Mielcem, gdyby Burliga nie spalił jak frajer spokój byłby wcześniej, a tak była nerwówka. Ale przecież skuteczność jest najważniejsza czyli i Płock i Mielec na plus, wygląda, że twojemu stolarzowi jednej ręki brakuje. Dodając do tego Gdańsk i Zabrze bo pisanie że zagraliśmy w tych meczach słabo, kompromituje. Trzy mecze z poprzedniej rundy w których zagraliśmy dużo powyżej oczekiwań i zaczyna twojemu stolarzowi palców u rąk brakować. Ale wtedy po przerwie na reprezentację i słynnym jajeczku, nagle "pary zabrakło". I zaczęła się kupa jak to obrazowo określiłeś... Która trwała tak długo jak było trzeba, bo "legendy się szanuje". Co tam wyniki, Wisła i jej interes...

Ale jak ma trener zadbać o wyniki kiedy zawodnicy mają wyniki w dupie? O ile nie dbają właśnie o argumenty dla zarządu/właściciela. Bo przecież pensje wypłaca zarząd/właściciel, a nie trener...

Skoro już przyznałeś że skuteczność jest najważniejsza to policz dobrze i wtedy tym bardziej wystarczy palców jednej ręki no bo przecież wtedy taki mecz z Piastem zapisujemy na minus.Bilans Hyballi to 5 zwycięstw wliczając nawet mecze grudniowe.Pięć zwycięstw jak pięć palców u jednej ręki.Remisu przecież nie można w takim wypadku zapisac ani na plus ani na minus.W gdańsku lechia nas kontrolowała cały mecz ale przeciez napisałem że na pewno gra wyglądała lepiej niż z płockiem czy żabolami. Mieliśmy jakies sytuacje ale zwycięstwo gdańszczan było jak najbardziej zasłużone .Mecz z górnikiem to typowy pokaz antyfutbolu z obu stron.Tak samo jak mecz z imienniczką z mazowsza

royalmichael 28.05.2021 01:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1567931)

https://mobile.twitter.com/jarokrole...27524005072903
Może ta wypowiedź to po prostu element negocjacji z Górnikiem. "inni też się odzywają", "poprzestańmy na tym" - wygląda na to, że po prostu chciał ugrać jak najwięcej dla siebie.

Był kontakt z Wisły?
No kiedyś tam był. Ale tego nie pisz. Napisz, że był.
Aż się ten dziennikarz zaczął tam tłumaczyć.

silver03 28.05.2021 14:03

https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15636014

Cytat:

Wisła Kraków cały czas szuka trenera. Informowaliśmy już, że przy ul. Reymonta poważnie myślą o kierunku południowym, a poszukiwania czynione są m.in. w Czechach i na Słowacji. Czeski dziennik isport.blesk.cz informuje, że „Biała Gwiazda” chciała zatrudnić Martina Svedika. Ten odmówił jednak.

Cytat:

To kolejny trener, na którego ostrzyła sobie apetyty Wisła, a który jej odmówił. Tak samo jest bowiem w przypadku Pavola Stano. Trener Żyliny również był jednym z mocniejszych kandydatów do zatrudnienia w Krakowie i również nie zdecydował się podjąć bardziej konkretnych rozmów z „Białą Gwiazdąâ€.

Kurz 28.05.2021 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1567939)

Wkrótce okaże się, że wujek był jedyną deską ratunku po tych wszystkich odmowach i przyjedzie do nas na białym koniu, jak zbawca :).

Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2006 WislaKrakow.com