Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (http://www.wislakrakow.com/forum/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (http://www.wislakrakow.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Adrian Gula trenerem Wisły Kraków (http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=10404)

kowalkowskij 07.06.2021 12:34

Adrian Gula trenerem Wisły Kraków

Adrian Gula został w poniedziałek nowym trenerem Wisły Kraków. 45-letni Słowak zastąpi na tym stanowisku zwolnionego przed ostatnią kolejką poprzedniego sezonu Petera Hyballę.

Szkoleniowiec związał się z krakowskim klubem umową, która obowiązywać będzie przez dwa lata.

https://wisla.krakow.pl/aktualnosci/...bialej-gwiazdy

Konferencja z trenerem: https://www.youtube.com/watch?v=8LwObuEAzaY

grzesiek632 07.06.2021 12:38

Ciekawe na ile dostał kontrakt :)

Revolver 07.06.2021 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1567088)
Teraz bez żartów - naprawdę dobrym kandydatem, biorąc pod uwagę tych w zasięgu, byłby Adrian Gula.

Facet robił ostatnio niezłe wyniki z Viktorią Plzen (gdzie notabene trenował Ondraska), wcześniej solidna robota w Zilinie. Parę lat temu był przymierzany do Legii, ale wzięli wtedy wąsatego Rosjanina.

Jest relatywnie młody, a doświadczeniem bije większość trenerów z karuzeli PMS.

Napisałem to 15.05 zanim w ogóle padło jego nazwisko w kontekście Wisły. PIĘKNIE! Dać mu tylko czas.

Ogryzek 07.06.2021 12:51

Miło się czyta takie rzeczy. Mamy porządnego trenera!

Panie trenerze trzymam kciuki żeby projekt Wisła się powiódł :)

DeadOrAlive 07.06.2021 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 1568266)
Ciekawe na ile dostał kontrakt :)

Dwa lata :)

bódyń 07.06.2021 13:02

Powodzenia. Oby byl tak dobry jak sie wydaje.
I czy byl test psychologiczny:)

jedenzero 07.06.2021 13:29

Uf, całe szczęście, że nie Brzęczek. Powodzenia!

Konrad. 07.06.2021 13:34

Niemożliwe!

Czerepach i inne ....y już od dłuższego czasu cisnęły Kubie, że zatrudni Brzęczka przy pierwszej możliwej okazji jako trenera, ew. jako dyrektora sportowego...

Proszę o informacje: w jakiej roli został zatrudniony Brzęczek?

Smok 07.06.2021 13:39

<narzekanie> mode on
Czy już mozna??
Niby OK, ale to jego imię.... Jakby z "Ucha Prezesa" ...

Żartowałem ... (zanim mi przypną łatkę antyGulisty).. :D

I zeby potem nie było. W pierwszym poscie od razu piszę, że jestem za... a nawet przeciw....

Maine_Coon 07.06.2021 13:40

Oby szanował Legendy

Ogryzek 07.06.2021 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maine_Coon (Post 1568277)
Oby szanował Legendy

I był normalny i zdrowy psychicznie, bo inaczej wyląduje w II lidze jak Hyballa :D

btw
Nawet tu musisz swój jad wlać?

Konrad. 07.06.2021 13:52

Cytat:

Oby szanował Legendy
Dokładnie tak. Tak jak każdego innego człowieka i piłkarza.

Rozumiem, że ty uważasz inaczej i wg ciebie trener ma prawo gnoić piłkarzy? Na Wieczystą się przerzuć - mają Smudę prymitywa, który będzie cisnął piłkarzom...

kbr 07.06.2021 14:08

Cykl życia trenera Wisły:

1. prezentacja na konferencji -> wśród kibiców optymizm, "Kuba nie mógł się pomylić", "ma niezłe CV" itp
2. pierwsze mecze -> "spokojnie, zaraz się rozkręci"
3. pierwsza seria zwycięstw -> hurraoptymizm, "idziemy na puchary!", "mamy skład na top 3!", "od początku żem czuł!"
4. pierwsza słaba seria -> wuefista! parodysta! kto go zatrudnił!? Wśród kibiców podział na 2 plemiona: zwolenników trenera, ale jadących po piłkarzach, oraz broniących piłkarzy, ale jadących po trenerze. Najgorętszy okres w kadencji każdego trenera Wisły. Codziennie na forum w temacie mu poświęconym, przybywa po kilka stron skrajnych komentarzy. Ludzie mają okazję, żeby zza klawiatury wyładować emocje.
5. lakoniczny komunikat ze strony Klubu, mówiący o rozwiązaniu umowy z trenerem
6. wróć do punktu pierwszego

Chciałbym wierzyć, że tym razem będzie inaczej, ale nie daję mu wielkich szans na wypełnienie całego kontraktu. Jak wytrzyma do końca przyszłego sezonu, to i tak będzie niezły wynik. Pod względem sportowym nie liczę na nic więcej poza utrzymaniem i przezimowaniem kolejnego sezonu.

Konrad. 07.06.2021 14:09

Nie trenera Wisły, a 90% trenerów w Polsce i na świecie...

Wojtas 07.06.2021 14:10

Dobra Panowie,skonczcie juz przerzucać sie gównienkiem.To forum chyba w miare normalnych i dorosłych ludzi a nie fanów Majki Jeżowskiej.
Mamy trenera i to dobrego trenera i zostawmy juz to co było.
czekamy na konferencje .

Jagul 07.06.2021 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1568275)

Straszaka przed zwolnieniem aktualnego trenera.

Wybór na papierze rozsądny. Przydałyby się jeszcze ze 2-3 jakościowe transfery i można walczyć o utrzymanie.

Byleby tylko zdrowie było.

LucjuszWielki 07.06.2021 14:20

Cytat:

Niemożliwe!

Czerepach i inne ....y już od dłuższego czasu cisnęły Kubie, że zatrudni Brzęczka przy pierwszej możliwej okazji jako trenera, ew. jako dyrektora sportowego...

LUBIĘ ten post - szczególnie za rudego. Taki to rudy jest... wydaje mu się, że potrafi myśleć... nic z tych rzeczy.

wolfy 07.06.2021 14:25

Życzę naszemu nowemu trenerowi powodzenia.
Zachwyty i krytyka na tym etapie trochę bez sensu.

pepe72 07.06.2021 14:36

Transfermarkt o trenerze:

https://www.transfermarkt.pl/adrian-.../trainer/20066

Kod:

Klub                Rozpoczęcie pracy    Zakończenie pracy        Funkcja    Mecze    PNM
FC Viktoria Pilzno  19/20 (1 sty 2020)      20/21 (9 maj 2021)      Trener        54    2,00
Słowacja U21        18/19 (1 lip 2018)      19/20 (31 gru 2019)    Trener        13    1,85
MSK Zilina          13/14 (1 lip 2013)      17/18 (30 cze 2018)    Trener      196    1,77
AS Trencin          09/10 (14 lis 2009)    12/13 (30 cze 2013)    Trener        68    1,49

Ajax 07.06.2021 14:43

Wybór trenera przynajmniej na papierze ma ręce i nogi mamy do tego w końcu dyrektora sportowego.

Pomysł i jakiś kierunek działania jest. Pewnie prędzej czy później przyjdzie jakiś kryzys.

Trzeba wspierać i cierpliwie czekać. Raczej w sezon do topu nie wrócimy.

buczo85 07.06.2021 14:59

Powodzenia Trenerze. Chłopak zza miedzy. Pół roku i złapię język polski przez co kontakt będzie lepszy. Mam nadzieję, że zostanie na dłużej i że takiej padliny jak w ubiegłym sezonie grać już nie będziemy!

INZAGHI 07.06.2021 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1568279)
Dokładnie tak. Tak jak każdego innego człowieka i piłkarza.

Rozumiem, że ty uważasz inaczej i wg ciebie trener ma prawo gnoić piłkarzy? Na Wieczystą się przerzuć - mają Smudę prymitywa, który będzie cisnął piłkarzom...

Legendy ma ....a mać szanować. Nie ludzi, legendy. Nasze legendy to Sadlok, Boguski i Kuba. Jak nie będzie szanował to Kmiecik ma go liściem witać co poranek.

Armin 07.06.2021 15:54

Umowa na 2 lata to za długo. Jak nie będzie pasował piłkarzom a jeszcze jakby się naraził legendom to do końca sezonu się nie utrzyma. I będzie trzeba płacić kolejnemu trenerowi. Sama osobę jako trenera oceniam dobrze, widać że zna się facet na rzeczy.

czaro 07.06.2021 16:09

Cytat:

Niemożliwe!

Ja nie jestem ani Czerepachem, ani ....ą, ale ja jeszcze przed przyjściem Hyballi pisałem o Brzęczku. I cieszę się, że go nie zatrudniliśmy. Jestem mile zaskoczony wyborem nowego trenera. Kibicuję mu. Mam nadzieję, że nikt za pół roku nie rozrzuci klocków i nie zacznie od nowa budować Wisły hiszpańskiej, brzęczkowej, czy jakiej tam.

Arkadiusz.Czerepach 07.06.2021 16:36

Konrad. , merytorycznie odpisał ci czaro , a ja osobviście nie życze sobei takich epitetów , gdyby to było forum innego klubu , mógłby ci napisać , że ....y to sobie poszukaj w domu rodzinnym , ale to nie ten poziom.

Zresztą właściwie nie wiem czemu mnie wogle zaliczyłeś do tego grona.

Cieszy że nowy trener na papierze wygląda super. A zwolnienie PH odbyło się , no powiedzmy że frajersko i tego si ebede trzymał

s1mone 07.06.2021 16:37

Widzę jednak, że nikt normalny tu nie przyszedł, bo każdy normalny trener by się bał cieszynek Kuby.....

A czekaj................. :D

Pozdro dla hyballo-płaczków ! :):)

serek.c2 07.06.2021 16:44

Niektórzy to się naprawdę muszą do psychologa wybrać z tymi wpisami odnośnie "legend".

El'kabat 07.06.2021 16:51

Powodzenia! :)
Oczekiwania są proporcjonalnie duże jak cv - fajnie, że jest i cały jego sztab.
Dodatkowo cieszy fakt, że mamy dyro sportowego z prawdziwego zdarzenia.

Nie mówiąc o fan store pod koniec roku i spodziewanych ciekawych transferach - start sezon zapowiada się chyba najlepiej jak można było sobie wymarzyć i mega pozytywnie ;)

czaro 07.06.2021 17:07

Nie wiem, czy czytaliście, ale na weszło jest ok tekst nt. Guli. Na pewno lepszy niż wzmianka na onecie i notka Migi na tvp.

Ciekawe, czy to wypali. Brzmi fajnie, ale wiadomo, różnie bywa. Myślę, że ten trener ryzykuje zdecydowanie więcej niż my.

1q2 07.06.2021 17:15

Dobrze to wygląda, bo Gula raczej ze znalezieniem pracy nie miał by problemów, domyślam się że tani też nie jest, tak więc to że obie strony się dogadały, może oznaczać że jest pomysł i są pieniądze na coś więcej niż 'walka o spadek'.

Jak będzie, czas pokaże, ale można na chwile obecną, na całość, spojrzeć optymistyczniej niż jeszcze kilka tygodni temu.

Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2006 WislaKrakow.com