Rzutem na taśmę Wisła wywalczyła komplet punktów w sobotnim spotkaniu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Kiko Ramireza pokonali 3:2 na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Dzięki tej wygranej Wisła zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla Wisły, która w 12. minucie objęła prowadzenie. Z prawej strony do środka z piłką zszedł Cywka i zdecydował się na uderzenie z kilkunastu metrów. Wydawało się, że piłka spokojnie wyląduje w rękach Pilarza, ale niefortunną interwencję zaliczył Putiwcew, który skierował ją do własnej bramki.

Radość wiślaków nie trwała jednak długo, bowiem dwie minuty później było już 1:1. Do wyrównania doprowadził Misak, który pokonał Załuskę strzałem z lewej strony pola karnego, po tym jak zamykał akcję po podaniu wzdłuż linii bramkowej.

Wisła powinna ponownie prowadzić w 20. minucie, ale po świetnym podaniu Stilicia, Brożek uderzył tuż obok bramki. W 39. minucie świetnej okazji nie potrafił również wykorzystać Llonch, którego strzał z około dziesięciu metrów wybronił Pilarz. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Siedem minut po przerwie na prowadzenie wyszli gospodarze. Załuskę strzałem głową z kilku metrów, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, pokonał Putiwcew. Wisła wyrównała jednak w 64. minucie po kuriozalnym trafienu Brleka. Piłka odbiła się od pomocnika Wisły po interwencji obrońcy i przelobowała bezradnego Pilarza.

W 74. minucie Wisła była blisko zdobycia trzeciego gola, ale po technicznym strzale Stilicia piłka trafiła w słupek. W 82. minucie Biała Gwiazda miała kolejną doskonałą okazję. Po podaniu z głębi pola, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Zachara, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

W 87. minucie wiślakom ponownie zabrakło szczęścia. Tym razem po strzale Sadloka z ostrego kąta piłka trafiła w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w drugiej minucie doliczonego czasu gry zwycięskiego gola dla Wisły po zagraniu Sadloka zdobył Zachara!

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA – WISŁA KRAKÓW 2:3 (1:1)
0:1 Artem Putiwcew (sam.) 12 min
1:1 Patrik Misak 14 min
2:1 Artem Putiwcew 51 min
2:2 Petar Brlek 64 min
2:3 Mateusz Zachara 90 min

żółte kartki: Miković (Termalica), Małecki, Brlek, Llonch (Wisła)

Termalica: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Guilherme – Roman Gergel (40 min – Martin Miković), Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanović (89 min – Dalibor Pleva), Bartłomiej Babiarz, Patrik Misak (72 min – Vladislavs Gutkovskis) – Samuel Stefanik

Wisła: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka, Alan Uryga, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Petar Brlek, Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Semir Stilić (81 min – Hugo Videmont), Patryk Małecki (64 min – Rafał Boguski) – Paweł Brożek (72 min – Mateusz Zachara).