Przetarg na pokazywanie meczów polskiej ekstraklasy po zakończeniu trwającej kampanii został rozstrzygnięty. Wygrały go wspólnie platforma nc+ i TVP. Tym samym polska piłka z najwyższej klasy rozgrywkowej wraca po wielu latach nieobecności na dobre do publicznego nadawcy.

Lis i Kolar w drużynie kolejki Ekstraklasy SA

We wcześniejszych latach na antenach TVP można były zobaczyć zwykle po jednym meczu z każdej rundy. Od kampanii 2019/20 ulegnie to zmianie, bo publiczny nadawca emitować będzie co tydzień jedne najciekawszych spotkań kolejki, mając prawo do 12 meczów pierwszego wyboru w sezonie, 12 meczów drugiego wyboru w sezonie i 13 meczów trzeciego wyboru. Pozostałem starcia ligowe emitowane będą na platformie nc+.

Za sprzedaż poszczególnych pakietów dotyczących praw do spotkań polskiej ekstraklasy, władze rozgrywek mogą zarobić nawet 500 milionów złotych. Dodajmy, że po dwóch sezonach ma wystartować kolejny przetarg na pokazywanie meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, ale tym razem ma to być umowa na cztery sezony.

Warto zaznaczyć, że w nowej kampanii polskiej ekstraklasy ulegnie zmiana dotycząca terminarza rozgrywania spotkań. Sobotnie i niedzielne potyczki będą odbywać się o godzinie 17:30, a nie jak dotąd o 18:00.