Wisła już dziś może zapewnić sobie występy w grupie mistrzowskiej obecnego sezonu. W ramach 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Biała Gwiazda zagra na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, która również walczy o pierwszą ósemkę.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego w lepszej sytuacji jest drużyna Kiko Ramireza, która zajmuje szóste miejsce w tabeli i ma trzy punkty przewagi nad Wisłą Płock. Biała Gwiazda do zapewnienia sobie gry w grupie mistrzowskiej potrzebuje praktycznie zwycięstwa w Niecieczy. Tymczasem Bruk-Bet jest siódmy, ale ma na swoim koncie dwa punkty mniej od Wisły.

Zespół z Niecieczy w tym roku nie odniósł jeszcze zwycięstwa. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach w 2017 roku zdobyła zaledwie trzy punkty, a w ostatnich trzech meczach nie powiększyła swojego dorobku punktowego. Bruk-Bet Termalica przegrywał kolejno z Wisłą Płock (0:1), Śląskiem Wrocław (1:2) i Jagiellonią Białystok (1:0).

Biała Gwiazda pod wodzą Kiko Ramireza spisuje się całkiem przyzwoicie. W ostatniej kolejce bezbramkowo zremisowała u siebie z Lechem Poznań, natomiast przed przerwą na mecze reprezentacji pokonała 3:2 Wisłę Płock. Wiślacy w tym sezonie mają duże problemy ze zdobywaniem punktów w meczach wyjazdowych, ale do sobotniego meczu przystąpi w roli faworyta.

Obie drużyny na boiskach Ekstraklasy mierzyły się dotychczas cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem, a w dwóch zwyciężyła Wisła. Biała Gwiazda wygrała między innymi w pierwszym spotkaniu w tym sezonie, kiedy zwyciężyła 2:0 po dwóch trafieniach Ondraska.

20:30 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków