Wisła Kraków w sobotnie popołudnie zaliczyła drugie zwycięstwo z rzędu w polskiej ekstraklasie. Podopieczni Artura Skowronka w pokonanym polu pozostawili Podbeskidzie Bielsko-Biała, wygrywając 3:0 (1:0). Następstwem takiego stanu rzeczy jest to, że redakcja Canal+ Sport wybrała dwóch zawodników „Białej Gwiazdy” do swojej „11” kolejki.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk. Historia ligowych meczów

W gronie wyróżnionych piłkarzy z krakowskiego zespołu znaleźli się Chuca i Michal Frydrych. Odnotujmy, że pierwszy zdobył bramkę na 2:0 dla „Białej Gwiazdy”. Z kolei doświadczony defensor miał asystę przy trafieniu Jakuba Błaszczykowskiego, który ustalił wynik spotkania.

Wisła Kraków po rozegraniu siedmiu meczów ligowych plasuje się na dziewiątej pozycji z dorobkiem dziewięciu „oczek” na koncie. W najbliższą środę ekipa z Grodu Kraka rozegra natomiast swoje zaległe spotkanie z Lechią Gdańsk w roli gospodarza.

Jedenastka ósmej kolejki według Canal+ Sport: Karol Niemczycki (Cracovia) – Josip Juranović (Legia), Michal Frydrych (Wisła Kraków), Alan Uryga (Wisła Płock), Lubomír Guldan (Zagłębie), Rafał Pietrzak (Lechia) – Pelle van Amersfoort (Cracovia), Marko Poletanović (Raków), Mateusz Praszelik (Śląsk), Chuca (Wisła Kraków) – Ivi Lopez (Raków).