W obszernym wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej” prezes Wisły Kraków, Piotr Dunin-Suligostowski, podsumował okres przygotowawczy do drugiej części sezonu. Zdradził także, że klub pracuje nad sprowadzeniem środkowego pomocnika.

– Myślę, że tegoroczne sparingi, w porównaniu z poprzednimi okresami przygotowawczymi, wyglądają dużo lepiej. Miałem przyjemność oglądać na żywo mecz z Hajdukiem Split i jestem pod dużym wrażeniem, przede wszystkim jeżeli chodzi o determinację i zaangażowanie zawodników. Było to więc pokazanie tych cech, których w mojej ocenie brakowało głównie w końcówce minionej rundy. Trzeba też zaznaczyć bardzo dobre wejście młodych zawodników. Już wcześniej swoje walory mógł pokazać Jakub Bartosz, teraz je potwierdza. Bardzo dobrze pokazali się również Krzysztof Drzazga, Witalij Bałaszow. To są zawodnicy, którzy nie zawodzą oczekiwań. Bałaszow jest zawodnikiem niesamowicie szybkim. To piłkarz, jakiego długo szukaliśmy na pozycję skrzydłowego – podsumowywał Dunin Suligostowski.

– Od dłuższego czasu pracujemy nad ściągnięciem zawodnika do środka pola, typowego rozgrywającego. Dzieje się tak jeszcze intensywniej po sytuacji jaka nastąpiła w związku z kontuzją Krzysztofa Mączyńskiego. Na dziś mogę tylko powiedzieć, że prowadzimy negocjacje, ale trudno przesądzać czy zakończą się sukcesem. W Polsce mamy jednak otwarte okno transferowe do końca miesiąca, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy klubem, który na dziś jest potęgą finansową. Obowiązuje nas i będzie obowiązywać dyscyplina finansowa. Budżet klubu musi być zrównoważony, domykać się i nie będzie transferów przekraczających nasze możliwości – podkreślał sternik klubu.

Prezes Wisły został zapytany także o cele klubu w obecnym sezonie i kwestie organizacyjne.

Gazeta Krakowska: Wisła musi walczyć o mistrzostwo >>