Wisła Kraków w czwartkowy wieczór odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. W pokonanym polu ekipa z Grodu Kraka pozostawiła Łódzki KS, wygrywając 4:2.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się pierwszy czwartkowy bój, w którym mierzyły się ze sobą dwie ekipy z dolnych regionów ligowej klasyfikacji. Łodzianie mieli plan, aby przerwać serię trzech kolejnych porażek, licząc wszystkie rozgrywki. Z kolei wiślacy mieli nadzieje na drugą z rzędu wiktorię.

Pierwsze warte odnotowania wydarzenie w meczu miało miejsce w 12. minucie, gdy czerwona kartka za faul na Pawel Brożku ukarany został Kamil Juraszek. Tym samym gospodarze przez większość część spotkania musieli grać w zdekompletowanym zestawieniu.

Grę w przewadze Wisła wykorzystała już w 14. minucie, gdy kapitalnym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Sadlok. Radość z prowadzenia w szeregach gości trwała jednak tylko do 33 minuty, bo do wyrównania doprowadził Dani Ramirez, wykorzystując rzut karny podyktowany za rzekome dotknięcie piłki ręką przez Rafała Janickiego.

W ostatnich fragmentach pierwszej połowy ekipa Artura Skowronka zdołała jednak wyjść na prowadzenie. Najpierw Jakub Błaszczykowski strzelił gola z „jedenastki” za przewinienie Kamila Rozmusa na Michale Maku. Z kolei w doliczonym czasie trafienie samobójcze zanotował Maksymilian Rozwandowicz. Jednocześnie Wisła do przerwy prowadziła 3:1.

W drugiej połowie kapitalnym trafieniem pod poprzeczkę wyróżnił się natomiast Vullnet Basha. Ostatnie słowo należało jednak do Hiszpana Ramireza, który zmniejszył rozmiary porażki ŁKS-u na 2:4. Jednocześnie krakowska drużyna wygrała w Łodzi piąte spotkanie w sezonie, dzięki czemu po rozegraniu 20 meczów ma na swoim koncie 17 punktów.

Łódzki KS – Wisła Kraków 2:4 (1:3)

0:1 Sadlok 14 min
1:1 Ramirez 33 min (k.)
1:2 Błaszczykowski 43 min (k.)
1:3 Rozwandowicz 45’+2 min (sam.)
1:4 Basha 77 min
2:4 Ramirez 90+2 min (k.)