W pierwszej kolejce po przerwie reprezentacyjnej Wisłę czeka wyjazdowe spotkanie w Gdyni. Podopieczni Kiko Ramireza będą robić wszystko, aby wrócić na zwycięską ścieżkę.

Arka w tym sezonie odniosła zaledwie jedno zwycięstwo w lidze. Miało to miejsce w pierwszej kolejce, kiedy przed własną publicznością pokonała 2:0 Śląsk Wrocław. W kolejnych sześciu meczach zapisała na swoje konto cztery punkty, ale w ostatnich dwóch kolejkach musiała uznać wyższość swoich rywali (0:3 z Pogonią, 0:3 z Lechem).

Tymczasem “Biała Gwiazda”, która obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli, w ostatnich dwóch kolejkach zdobyła tylko jeden punkt. Po wyjazdowej porażce z Zagłębiem Lubin (0:3), drużyna Kiko Ramireza na własnym stadionie zremisowała 1:1 z Lechią Gdańsk. Z czterech dotychczasowych wyjazdów wiślacy przywieźli sześć punktów.

W ubiegłym sezonie obie drużyny miały okazję spotkać się dwa razy w trakcie sezonu zasadniczego. Oba spotkania zakończyły się wygranymi gospodarzy. Arka u siebie wygrała 3:0, natomiast Wisła zrewanżowała się wysokim zwycięstwem 5:1 przed własną publicznością.

Wisła w Gdyni wystąpi bez pięciu zawodników. Z urazami zmagają się Zdenek Ondrasek, Jakub Bartkowski, Vullnet Basha i Fran Velez. Ostatni nie mógłby również wystąpić z uwagi na kartki. W kadrze meczowej zabrakło także Pawła Brożka. Dobrą wiadomością dla sztabu szkoleniowego jest natomiast powrót Arkadiusza Głowackiego.

08.09. 20:30 ARKA GDYNIA – WISŁA KRAKÓW