W sobotni wieczór z pewnością nie zabraknie emocji. Na boisku przy Reymonta 22 rozegrane zostaną derby Krakowa. Wisła przed własną publicznością, w roli faworyta, podejmować będzie Cracovię.

Wisła w ostatnich dwóch ligowych kolejkach zdobyła komplet punktów, rozgrywając dwa świetne spotkania na własnym stadionie. Najpierw efektownie 5:1 pokonała Arkę Gdynia, a przed tygodniem ograła 3:0 Lechię Gdańsk. W sobotę Białą Gwiazdę czeka trzecie z rzędu spotkanie u siebie. Kibice Wisły nie dopuszczają do siebie innej możliwości niż wygrana ich zespołu. Trzy punkty pozwoliłyby również Wiśle umocnić się w pierwszej ósemce tabeli.

Drużyna Radosława Sobolewskiego i Kazimierza Kmiecika przystąpi do meczu w roli zdecydowanego faworyta. Cracovia ostatnich tygodni zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Pasy ostatnie ligowe zwycięstwo odniosły 14 października, kiedy u siebie wygrały 1:0 z Wisłą Płock. W kolejnych sześciu kolejkach zapisali na swoje konto tylko trzy punkty.

U siebie Wisła wygrała cztery ostatnie ligowe spotkania, podczas gdy Cracovia w meczach wyjazdowych nie odniosła jeszcze ani jednego zwycięstwa.

Wisła do sobotniego spotkania przystąpi również zdeterminowana aby zrewanżować się Cracovii za dwa poprzednie ligowe mecze, które zakończyły się wygranymi Pasów.W pierwszej konfrontacji w tym sezonie Cracovia u siebie wygrała 2:1 (Budziński, Szczepaniak – Małecki).

Wisła jeszcze niedawno borykała się z problemami kadrowymi związanymi głównie z kontuzjami. Przed sobotnim meczem sytuacja Białej Gwiazdy jest bardzo dobra. Do dyspozycji trenerów nie będą jedynie Michał Buchalik i Rafał Pietrzak.

20:30 WISŁA KRAKÓW – CRACOVIA