fot. Ekstraklasa SA

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że rozgrywki PKO Ekstraklasy, I Ligi i II ligi w najbliższym czasie będą odbywały się zgodnie z terminarzem bez udziału publiczności.

Jednocześnie poinformowano, że jeżeli sytuacja ulegnie zmianie i mecze nie będą mogły odbywać się, ustalony zostanie nowy terminarz, z zastrzeżeniem, że dopuszcza się opóźnienie końca rozgrywek o maksymalnie tydzień.

Jeżeli rozegranie całego sezonu okaże się niemożliwe, to jako końcowe tabele uznane zostaną tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce.

Co to oznacza dla Wisły? W związku z dużym ryzykiem, że sezon nie zostanie dokończony, a może zostać zakończony w każdej chwili, drużyna Artura Skowronka musi po każdej plasować się nad strefą spadkową. Obecnie “Biała Gwiazda” ma pięć punktów przewagi nad czternastą w tabeli Koroną Kielce oraz sześć punktów nad piętnastą w tabeli Arką Gdynia.

W najbliższych dwóch kolejkach Wisła zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice (14 marca, 17:30) oraz Legią Warszawa (22 marca, 17:30).