Piłkarze krakowskiej Wisły aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Turcji, gdzie przygotowują się startu rundy wiosennej w Lotto Ekstraklasie. Tymczasem kto wie, czy jednym z największych wygranych pierwszej części przygotowań do rozgrywek nie jest Dawid Szot.

Kadra Wisły na zgrupowanie w Turcji

17-letni zawodnik w minionym roku dał się poznać między innymi dzięki występom w koszulce „Białej Gwiazdy” w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Ostatnio natomiast zaczął trenować z drużyną Macieja Stolarczyka.

W trakcie okresu przygotowawczego Szot zaliczył jak na razie trzy spotkania, w których za każdym razem wychodził w pierwszym składzie. Warto zaznaczyć, że zawodnik był ustawiany w drugiej linii, gdzie notował w powszechnej opinii udane występy. Dwa razy był zmieniany po pierwszej połowie przez Patryka Moskiewicza, a raz przez Dawida Malika.

Odnotujmy, że Szot trafił do teamu z Reymonta latem minionego roku z Progresu Kraków, mając ważną umowę z Wisłą do końca czerwca 2020 roku. Dodajmy, że zawodnik swego czasu był na testach w Chievo Werona.