Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotni wieczór piłkarze Wisły. Tym razem przed własną publicznością pokonali 4:2 Zagłębie Lubin. Na uwagę zasługują kolejne dwa trafienia w tym sezonie Pawła Brożka.

W pierwszym kwadransie kibice nie obejrzeli ani jednego gola, ale worek z bramkami rozwiązał się w 19. minucie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Savicevicia z prawej strony boiska, piłkę do bramki skierował zamykający akcję Michał Mak.

Cztery minuty później wiślacy prowadzili już 2:0. Po zagraniu Maka, piłka trafiła w polu karnym do Pawła Brożka, który świetnie zwiódł obrońcę rywali, a następnie pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Dla napastnika Wisły było to czwarte trafienie w tym sezonie.

W tym momencie wydawało się, że Wisła będzie miała spotkanie pod kontrolą. Jednak w 27. minucie fatalny błąd Silvy wykorzystali goście. Piłkę Brazylijczykowi odebrał Starzyński i zdecydował się na uderzeniem z prawej strony pola karnego. Buchalik zdołał odbić futbolówkę, ale ta trafiła ponownie na głowę Starzyńskiego, który tym razem zagrał piłkę w kierunku dalszego słupka. Tam dopadł do niej Zivec i uderzeniem z najbliższej odległości trafił do siatki.

W 38. minucie Miedziowi doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Sasa Balić i strzałem głową zaskoczył Buchalika.

Wisła odzyskała prowadzenie w 58. minucie. Po podaniu Maka, piłkę w polu karnym otrzymał Wojtkowski, który świetnym zwodem oszukał trzech rywali, a następnie pokonał bramkarza Zagłębia. Siedem minut później Wojtkowski powinien po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale główkował niecelnie z pięciu metrów po centrze Sadloka.

W 84. minucie Wisła ostatecznie rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść. Po świetnym podaniu Boguskiego za plecy obrońców, Brożek świetnie opanował futbolówkę i strzałem w sytuacji sam na sam trafił do siatki. Wynik 4:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 4:2 (2:2)

1:0 Michał Mak 19 min
2:0 Paweł Brożek 32 min
2:1 Sasa Zivec 27 min
2:2 Sasa Balić 38 min
3:2 Kamil Wojtkowski 58 min
4:2 Paweł Brożek 84 min

żółte kartki: Sadlok, Savicević, Błaszczykowski (Wisła), Balić (Zagłębie)

Wisła: Buchalik – Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok – Silva, Savicević (66 min – Boguski), Wojtkowski – Błaszczykowski, Mak (86 min – Chuca), Brożek (89 min – Zdybowicz)

Zagłębie: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balić – Tosik (75 min – Sirk), Slisz, Starzyński, Czerwiński (86 min – Bohar) – Zivec (86 min – Poręba), Szysz