Dzisiaj wieczorem w ramach 37. kolejki polskiej ekstraklasy piłkarze krakowskiej Wisły zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Niewykluczone, że wyjściowym składzie „Białej Gwiazdy” będzie miała miejsce roszada w defensywie.

Olga Tabor-Leszko żegna się z Wisłą

Pewny miejsca w wyjściowej „11” teamu z Grodu Kraka może być Julian Cuesta. Hiszpański bramkarz ma aktualnie mocną pozycję w Wiśle. Tym bardziej że kontuzjowany jest Michał Bchalik.

O ile z wytypowaniem golkipera na bój z zabrzanami nie było kłopotu, to możliwe, że w obronie będzie już zmiana względem wcześniejszych spotkań.

Na bokach defensywy najpewniej wystąpią Jakub Bartkowski i Tomasz Cywka. Z kolei stoperami będą Marcin Wasilewski i Zoran Arsenić.

W drugiej linii obok Nikoli Mitrovicia i Pola Lloncha wystąpi najpewniej Petar Brlek, który po zakończeniu sezonu wraca do CFC Genoi, z której jest wypożyczony do krakowskiej.

Tymczasem ofensywny tercet pod nieobecność zawieszonego za kartki Rafała Boguskiego będzie oparty na Jesusie Imazie, Tiborze Haliloviciu i Carlosie Lopeze. Kto wie, czy ten ostatni po zakończeniu niedzielnej potyczki, nie będzie cieszył się z wygrania klasyfikacji najlepszych strzelców Lotto Ekstraklasy.

Opracował ŁP