Już za tydzień bardzo ciekawie zapowiadają się derby stolicy Małopolski, w których Cracovia zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Kraków. Na łamach jednego z portali społecznościowych „Białej Gwiazdy” pojawił się natomiast komunikat, że przedstawiciele „Pasów” nie respektują ogólnie przyjętych zasad związanych z udostępnianiem biletów dla gości.

Odnotujmy, że Cracovia zakomunikowała, że jest gotowa wręczyć Wiśle pulę 450 biletów, które miałby zostać rozdysponowane wśród fanów „Białej Gwiazdy”. Taki stan rzeczy miałby jednak miejsce w momencie, gdy wpłacona zostałaby przez Wisłę kaucja w wysokości 45 tysięcy złotych.

Powyższe warunki są niezgodne z przepisami, gdyż klub gospodarza spotkania ma obowiązek, aby udostępnić kibicom gości 5 procent pojemności stadionu, bez żadnych dodatkowych uwarunkowań, do czego nie podporządkował się klub z siedzibą przy ulicy Kałuży.

Należy pamiętać, że Cracovia za nie dostosowanie się do ogólnie przyjętych procedur, może zostać ukarana finansowo lub karą w postaci odjęcia punktów.