Już za tydzień bardzo ciekawie zapowiadają się derby stolicy Małopolski, w których Cracovia zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Kraków. Na łamach jednego z portali społecznościowych „Białej Gwiazdy” pojawił się natomiast komunikat, że przedstawiciele „Pasów” nie respektują ogólnie przyjętych zasad związanych z udostępnianiem biletów dla gości.

Reklama
Odnotujmy, że Cracovia zakomunikowała, że jest gotowa wręczyć Wiśle pulę 450 biletów, które miałby zostać rozdysponowane wśród fanów „Białej Gwiazdy”. Taki stan rzeczy miałby jednak miejsce w momencie, gdy wpłacona zostałaby przez Wisłę kaucja w wysokości 45 tysięcy złotych.

Powyższe warunki są niezgodne z przepisami, gdyż klub gospodarza spotkania ma obowiązek, aby udostępnić kibicom gości 5 procent pojemności stadionu, bez żadnych dodatkowych uwarunkowań, do czego nie podporządkował się klub z siedzibą przy ulicy Kałuży.

Należy pamiętać, że Cracovia za nie dostosowanie się do ogólnie przyjętych procedur, może zostać ukarana finansowo lub karą w postaci odjęcia punktów.