W ostatnich tygodniach i dniach Wisła Kraków czyniła starania o przedłużenie z piłkarzami wygasających z końcem czerwca umów do końca obecnego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że w zdecydowanej większości przypadków, zakończyły się lub zakończą się one powodzeniem.

Problem wygasających kontraktów dotyczy między innymi zawodników, którzy w Wiśle występują na zasadzie wypożyczenia – Heberta, Alona Turgemana, Mateusza Hołowni czy Lubomira Tupty.

Z końcem czerwca miały wygasnąć również umowy między innymi Pawła Brożka, Rafała Boguskiego, Krzysztofa Drzazgi, Lukasa Klemenza, Michała Maka, Marcina Wasilewskiego i Kamila Wojtkowskiego. Aby mogli pomóc naszej drużynie w spotkaniach, które rozegrane zostaną w lipcu, niezbędne było podpisanie stosownych aneksów.

Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił w “Magazynie Sportowym” Przeglądu Sportowego szkoleniowiec Wisły Artur Skowronek. Przyznał, że w przypadku zdecydowanej większości zawodników, których ten problem dotyczył, sprawa jest już załatwiona.

– Z tego co wiem, to jeszcze tylko dwóch piłkarzy nie ma podpisanych aneksów. Są to jednak kwestie papierkowe, jak choćby u Heberta, gdzie musi wyjaśnić się sprawa między Japończykami, a nami. Pozostali są do naszej dyspozycji, będą naszymi zawodnikami w lipcu – powiedział trener “Białej Gwiazdy” w rozmowie z Izabelą Koprowiak i Łukaszem Olkiewiczem.

Wkrótce możemy spodziewać się oficjalnej potwierdzenia podpisania aneksów ze strony naszego klubu.