Według informacji Michała Knury z „LoveKrakow.pl” od Wisły Kraków oddalił się nieco Sławomir Peszko. Były reprezentant Polski swego czasu bronił już barw ekipy ze stolicy Małopolski, a według medialnych doniesień miał tej zimy zasilić szeregi „Białej Gwiazdy”.

Media: Mateusz Hołownia na celowniku Wisły

Sytuacja w sprawie Peszki jest jednak dynamiczna, co sprawia, że temat nie jest jeszcze zamknięty. W tym sezonie urodzony w Jaśle piłkarz wystąpił łącznie w 18 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki, notując też trzy asysty.

Ciekawostką jest natomiast medialna informacja, że Peszko ma też ofertę gry w innym klubie ze stolicy Małopolski, którym jest Wieczysta Kraków. Właścicielem tej ekipy jest Wojciech Kwiecień, który w czasie, gdy 34-latek był wypożyczony do Wisły, to finansował jego kontrakt.

Dodajmy, że szeregi Wieczystej reprezentują między innymi: Michał Miśkiewicz, czy Bartosz Iwan, a trenerem tego zespołu jest Przemysław Cecherz. Krakowski team występuje w lidze okręgowej, będąc wiceliderem grupy II w Krakowie, ustępując pola tylko Garbarni II Kraków.

Peszko tydzień temu otrzymał od władz swojego aktualnego klubu Lechii Gdańsk wolną rękę w poszukiwaniu nowego miejsca pracy.