Nieudaną inaugurację rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów zaliczyli dzisiaj piłkarze krakowskiej Wisły, przegrywając na stadionie w Zabierzowie 1:3 ze Śląskiem Wrocław. Autorem honorowego trafienia dla „Białej Gwiazdy” był Aleks Leśniak.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, składy

Wynik rywalizacji został otwarty szybko, bo już w ósmej minucie. Skutecznie akcję swojej drużyny sfinalizował Kewin Głowinkowski. 17-latek na jednym golu nie poprzestał, podwyższając prowadzenie WKS-u w 20. minucie. Do przerwy było zatem 2:0 dla wrocławian.

Po zmianie stron ekipa z Dolnego Śląska zdobył trzecią bramkę, a hat-tricka skompletował Głowinkowski. Wiślacy odpowiedzieli na te trzy gole trafieniem z rzutu karnego autorstwa Leśniaka. Tym samym zawody zakończyły się rezultatem 3:1 dla Śląska.

W kolejnej serii gier krakowianie zmierzą się w delegacji z Gwarkiem Zabrze. Mecz jest zaplanowany na 18 sierpnia na godzinę 11:00.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:3 (0:2)

0:1 Głowinikowski 8 min
0:2 Głowinikowski 20 min
0:3 Głowinikowski 46 min
1:3 Leśniak 84 min (k.)

Skład Wisły Kraków w meczu ze Śląskiem Wrocław w ramach Centralnej Ligi Juniorów: Michał Kot – Pischinger, Warczak, Zima, Koncewicz-Żyłka (61 min Gzieło), Leśniak, Magdziarz (61 min Wolak), Szywacz Wydra, Myszogląd (46 min Duda), Chmiel.