W ostatnim meczu trzeciej kolejki polskiej ekstraklasy Wisła Kraków pokonała 1:0 Górnik Zabrze. Gola na wagę wygranej gospodarzy strzelił rzutem na taśmę pozyskany tego lata Chuca.

Rezerwy Wisły przegrały próbę generalną

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki w różnych nastrojach. Krakowianie przed tygodniem bezbramkowo zremisowali z Lechią Gdańsk, z kolei team z Górnego Śląska w pokonanym polu pozostawił Zagłębie Lubin.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 15. minucie, gdy na listę strzelców próbował się wpisać Juan Bauza. Próba debiutanta w szeregach Górników była jednak niecelna.

Tymczasem sporo kontrowersji wywołała sytuacja z 36 minuty, gdy piłkę do siatki skierował Łukasz Wolsztyński. Na szczęście dla Wisły po weryfikacji VAR trafienie to nie zostało uznane. Do przerwy było zatem 0:0.

Po zmianie stron wiślacy zaczęli częściej dochodzić do głosu, mając nawet momentami przewagę na boisku. Bliski zdobycia bramki był między innymi Denys Bałaniuk, ale jego próba była niecelna.

Z kolei w 69. minucie przed szansą wpisania się na listę strzelców stanął Jean Carlos Silva. Brazylijczyk przegrał jednak pojedynek jeden na jeden z golkiperem rywali. Osiem minut później bliski szczęścia był natomiast Krzysztof Drzazga, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Gdy wydawało się, że zawody zakończą się bezbramkowym remisem, to w doliczonym czasie bramkę zdobył Hiszpan Chuca. Po rozegraniu czterech spotkań wiślacy mają zatem cztery „oczka”. Taki sam dorobek punktowy mają zabrzanie. W kolejnej serii gier Wisła w delegacji zagra z Pogonią Szczecin, a Górnik u siebie zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

1:0 Chuca 90+4 min