Cenny punkt wywalczyła Wisła Kraków w niedzielnym meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym zremisowała 1:1 przed własną publicznością z Lechem Poznań.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Wisły, która już w szóstej minucie wyszła na prowadzenie. Po ładnej akcji zespołu i interwencjach zawodników gości, piłka trafiła przed polem karnym do Sadloka, który bez zastanowienia zdecydował się na strzał. Nieczysto jednak trafił w piłkę, ale dzięki temu wyszło mu świetne podanie do Savicevicia, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie trafił do siatki.

W kolejnych minutach inicjatywa należała do Lecha, który szukał okazji do doprowadzenia do wyrównania. Pewnie spisywała się jednak defensywa wiślaków, która skutecznie powstrzymywała rywali. „Biała Gwiazda” była również nastawiona na grę z kontrataku i w 35. minucie po jednym z nich mogła podwyższyć prowadzenie. Uderzenie Wojtkowskiego wybronił jednak Van der Hart.

Z kolei ataki Kolejorza przyniosły efekt w 39. minucie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Kostewycza z lewej strony boiska, piłkę w bramce Wisły umieścił Gytkjaer. Wynik 1:1 nie uległ już zmianie przed przerwą.

W drugiej połowie Lech nadal przeważał i stwarzał sobie groźniejsze sytuacje. W 66. minucie świetną interwencją popisał się Buchalik, który odbił piłkę po ładnym strzale Modera z rzutu wolnego. Kilka minut później bardzo dobrą okazję miał Jóźwiak, ale nie uderzył celnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły.

Wisła starała się odgryzać, ale bez większego efektu. Ostatecznie wynik remisowy utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Wisła Kraków – Lech Poznań 1:1 (1:1)
1:0 Vukan Savicević 6 min
1:1 Christian Gytkjaer 39 min

żółte kartki: Klemenz, Basha (Wisła), Ramirez (Lech)

Wisła: Buchalik – Sadlok, Janicki, Hebert, Klemenz (61′ Burliga) – Basha, Żukow – Mak, Savicević, Wojtkowski (87′ Kuveljić) – Tupta (51′ Buksa)

Lech: Van der Hart – Butko, Satka, Crnomarković, Kostewycz – Jóźwiak, Moder, Tiba, Puchacz (76′ Skóraś) – Ramirez (59′ Marchwiński) – Gytkjaer