Carlos Lopez w niedzielnym starciu z Koroną Kielce w ramach 34. kolejki polskiej ekstraklasy zaliczył swoje 22. i 23. trafienie w lidze w tej kampanii. Zawodnik przyznał jednak po meczu, że nie myśli o wyścigu o koronę króla strzelców.

Joan Carrillo: Jesteśmy uporządkowaną drużyną, która chce wygrywać

– Pierwszy gol ułatwił nam zadanie, bo to na pewno zdekoncentrował rywala i zmienił jego plan na spotkanie – mówił Hiszpan przed kamerą klubowej telewizji Wisły.

– My mamy zawsze swoje założenia na mecze, a w nich jest kilka wariantów do rozegrania. Jeśli wszystko realizujemy, to jest nam na pewno łatwiej. Może nie wszystkie drużyny mają to tak poukładane – kontynuował Carlos Lopez.

Carlos Lopez ma aktualnie jedno trafienie więcej od Igora Angulo, który jest obecnie wiceliderem najskuteczniejszych strzelców Lotto Ekstraklasy, mając 22 gole na koncie. Czy napastnik „Białej Gwiazdy” myśli o wygraniu wyścigu po koronę króla strzelców?

– Nie chcę się skupiać nad klasyfikacją najlepszych strzelców, bo nic się jeszcze nie skończyło – rzekł ofensywny zawodnik Wisły.

Opracował ŁP