Carlitos od nowego sezonu będzie występował w Legii Warszawa. Transfer najlepszego strzelca Lotto Ekstraklasy w poprzednim sezonie jest już praktycznie przesądzony.

Przedstawiciele Wisły i Legii doszły już do porozumienia w sprawie warunków transferu hiszpańskiego napastnika, który ustalił także warunki indywidualnego transferu. Oficjalnego potwierdzenia transferu można spodziewać się w ciągu najbliższych godzin.

Na razie nie wiadomo na jaką dokładnie kwotę będzie opiewał transfer. Początkowo dziennikarz portalu lovekrakow.pl Michał Knura informował, że Wisła otrzyma za niego 500-600 tysięcy euro, co byłoby kwotą zaskakująco niską. Kwota ta może jednak wzrosnąć w zależności od spełnienia zapisów zawartej w umowie transferowej, dotyczących między innymi awansu Legii do Ligi Mistrzów lub Ligi Europy, zdobycia przez nią mistrzostwa Polski, czy ilości występów samego zawodnika. Łączna kwota może opiewać na 1,1 miliona euro.

Informowano również, że Wisła ma mieć zagwarantowane w umowie 30 procent od przyszłego transferu. Inne źródła zaprzeczają jednak tym informacjom.

To, że Carlitos opuści Wisłę podczas letniego okna transferowego było niemal pewne. Hiszpanem interesowały się między innymi Dinamo Zagrzeb czy Lech Poznań. Oba te kluby przedstawiały Wiśle lepsze pod względem finansowym propozycje, ale na przeszkodzie stawały wygórowane oczekiwania finansowe samego zawodnika.