Były zawodnik krakowskiej Wisły Cezary Wilk reprezentujący ostatnio barwy Realu Saragossa zakończył piłkarską karierę. Zawodnik poinformował o tym na konferencji prasowej zorganizowanej przez hiszpański klub.

Głównym powodem, który sprawił, że Wilk musiał zawiesić buty na przysłowiowym „kołku” były kontuzje. 32-latek od 2015 roku zmagał się kontuzjami więzadła krzyżowego w prawym kolanie, a następstwem tego było to, że zawodnik w tej kampanii nie rozegrał żadnego meczu, a w poprzednim sezonie tylko trzy.

– To smutny dzień, ale muszę zakończyć karierę. Bardzo dziękuję klubowi, który bardzo mi pomógł przez cały ten czas – mówił Wilk cytowany przez oficjalną stronę klubu z Saragossy.

– Ta decyzja byłą w mojej głowie od kilku miesięcy. Kiedy budzisz się w nocy kilka razy z bólu, to w pewnym momencie człowiek zdaję sobie sprawę, że musi podjąć taką decyzję – dodał piłkarz.

Przypomnijmy, że urodzony w Warszawie zawodnik sięgnął z Wisłą po mistrzostwo Polski w 2011 roku. Ogólnie w szeregach krakowskiej ekipy Wilk wystąpił 106 razy, zdobywając sześć bramek.

W sierpniu 2013 roku zawodnik na zasadzie wolnego transferu zasilił Real Saragossa, w którego barwach zaliczył tylko 13 meczów.

Opracował ŁP