fot. Radosław Bełżek

Najbliższa przyszłość Wisły stoi pod dużym znakiem zapytania. Aktualnie największym problemem jest kwestia braku umowy dzierżawy stadionu. Na jej podpisanie nie zgadzają się władze miasta.

W związku z tym 10 były zawodników naszego klubu wystosowało list otwarty do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. List opublikował portal lovekrakow.pl. Poniżej prezentujemy jego treść:

“Szanowny Panie Prezydencie,

My, byli zawodnicy drużyny piłkarskiej WISŁA Kraków zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o przyjście z pomocą Wiśle Kraków SA i znalezienie rozwiązania umożliwiającego rozgrywanie spotkań ekstraklasy na stadionie przy ul. Reymonta 22.

Stanowi on od lat 20-tych minionego wieku kolebkę Białej Gwiazdy. Zdajemy sobie sprawę, iż stadion należy obecnie do Miasta, wiemy oczywiście o zaległościach w opłatach za korzystanie ze stadionu. Nie wyobrażamy sobie jednak sytuacji, w której piłkarze WISŁY, reprezentującej w Ekstraklasie nasze Miasto, mieliby rozgrywać swoje spotkania poza Krakowem.

To za sprawą WISŁY, przy naszym udziale, gościły w Krakowie tak znamienite drużyny jak Celtic Glasgow, Real Madryt, FC Barcelona , Lazio Rzym, Parma czy Schalke 04, promując Miasto daleko poza jego granicami. Nie można o tym zapominać i zniweczyć dorobek wielu pokoleń piłkarzy.

Wydaje nam się, że z każdej trudnej sytuacji można znaleźć wyjście dlatego ufamy w dobrą wolę Pana Prezydenta, podyktowaną zarówno interesem Miasta jak i Klubu.

Z wyrazami szacunku

Kazimierz Kmiecik, Marek Kusto, Marek Motyka, Dariusz Marzec, Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski, Paweł Brożek, Maciej Stolarczyk, Bogdan Zając, Marcin Kuźba”