Drugim przeciwnikiem krakowskiej Wisły w sezonie 2017/18 w Lotto Ekstraklasie będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Tym samym „Biała Gwiazda” już w drugiej serii gier będzie miała okazję wystąpić w derbach. Co prawda potyczka ze „Słonikami” nie przyciąga tak dużej uwagi, jak rywalizacje z Cracovią, czy Legią Warszawa, to jednak smaczku piątkowemu starciu dodaje fakt, że krakowianie przegrali z niecieczanami w swoim ostatnim meczu u siebie poprzedniego sezonu.

Warto zaznaczyć, że porażka Wisły na stadionie im. Henryka Reymana z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza była pierwszą w historii z tym zespołem. W pozostałych pięciu bojach z ekipą spod Tarnowa krakowianie trzy raz wygrali i dwukrotnie zremisowali. Po raz pierwszy w historii Wisła grała ze „Słonikami” w sezonie 2015/16 i wówczas spotkanie rozgrywane w Mieście Królów zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bruk-Bet Termalica to klub, który powstał w 1922 roku, ale pierwotnie występował pod nazwą KS Nieciecza. Aktaulna nazwa klubu obowiązuje od kampanii 2016/17. Wcześniej niecieczanie przystępowali do swoich spotkań jako Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

W poprzednim sezonie przedstawiciele zespołu z małej wsi i stadionu o pojemności 4595 miejsc wywalczyli historyczne ósme miejsce na koniec rozgrywek. Chociaż pracę w klubie spod Tarnowa stracił w międzyczasie Czesław Michniewicz, to i tak „Pomarańczowi” zakończyli sezon na najwyższym miejscu w polskiej ekstraklasie w historii.

Przed startem trwających rozgrywek ekipę z Małopolski objął Mariusz Rumak, wracający do ligowej rzeczywistości po zwolnieniu ze Śląska Wrocław. Wraz z nowym szkoleniowcem Bruk-Bet Termalikę zasiliło kilku nowych zawodników na czele z Janem Muchą. Ponadto niecieczanie wzmocnili swoją ofensywę, sprowadzając z Górnika Łęczna Bartosza Śpiączkę.

Według medialnych doniesień Bruk-Bet Termalica zagra w piątkowym starciu w ustawieniu 4-2-3-1. Ciekawostką jest fakt, że za plecami wysuniętego napastnika operować będzie najpewniej tercet składający się z samych obcokrajowców. Są nimi: Samuel Stefanik, Martin Miković oraz Patrik Misak.

Przewidywany skład Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na mecz z Wisłą Kraków:

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA (4-2-3-1): Mucha – Fryc, Kupczak, Putivtsev, Słaby, Jovanovic, Piątek, Mikovic, Stefanik, Misak, Śpiączka.

CIEKAWOSTKI:

Według informacji tygodnika Przeglądu Sportowego budżet klubu z Niecieczy to 15,33 miliona złotych.

Przed startem nowego sezonu szeregi „Słoników” wzmocnili: Łukasz Piątek, Bartosz Śpiączka, Jan Mucha, Vitalijsk Maksimenko oraz Kamil Słaby.

Zespół z Niecieczy doznał także kilka osłabień. W kampanii 2017/18 na pewno w nie zobaczymy w szeregach zespołu spod Tarnowa: Bartłomieja Babiarza, Wojciecha Kędziory, czy Kornela Osyry.

Opracował ŁP