W pierwszym wiosennym spotkaniu przed własną publicznością, Wisła skromnie 1:0 pokonała Śląsk Wrocław. Jedyną bramkę meczu z rzutu karnego zdobył wracający na Reymonta Jakub Błaszczykowski.

W pierwszym kwadransie spotkania groźniej było pod bramką Wisły, ale dwoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się Mateusz Lis, który obronił między innymi groźne uderzenie Mączyńskiego z rzutu wolnego. Wisła starała się odgryzać, ale bez większego efektu. Brakowało klarownych sytuacji.

W 37. minucie w starciu w polu karnym na murawę padł Krzysztof Drzazga. Arbiter po skorzystaniu z systemu VAR uznał, że napastnik Wisły był faulowany w „szesnastce” przez Roberta Picha i podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Błaszczykowski. W pierwszej połowie wynik nie już uległ zmianie.

W drugiej połowie Wisła starała się bronić korzystnego dla siebie wyniku. Śląsk dochodził do sytuacji strzeleckich, ale piłka najczęściej mijała bramkę Wisły. Tak było między innymi po groźnych uderzeniach Picha i Robaka.

Wiślacy od czasu do czasu próbowali wyprowadzać szybkie kontrataki, ale kończyły się one jeszcze przed polem karnym rywali. W grze podopiecznych Macieja Stolarczyka brakowało bowiem dokładności.

W końcówce spotkania kilka razy zakotłowało się pod bramką Białej Gwiazdy. Świetną okazję do doprowadzenia do wyrównania miał Musonda, ale z około dziesięciu metrów uderzył nad poprzeczką. Kilka razy bardzo ofiarnie i skutecznie interweniowali defensorzy Wisły. W efekcie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i gospodarze mogli świętować zdobycie trzech punktów.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
1:0 Jakub Błaszczykowski (k.) 40′

żółte kartki: Basha, Peszko, Burliga (Wisła), Mączyński, Broź, Ahmadzedah (Śląsk)

Wisła: Mateusz Lis – Matej Palcić, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Jakub Błaszczykowski (81 min – Łukasz Burliga), Patryk Plewka, Vullnet Basha, Krzysztof Drzazga, Sławomir Peszko (72 min – Lukas Klemenz) – Marko Kolar (46 min – Kamil Wojtkowski)

Śląsk: Jakub Słowik – Łukasz Broź, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mateusz Cholewiak – Lubambo Musonda, Krzysztof Mączyński, Jakub Łabojko (61 min – Michał Chrapek), Mateusz Radecki, Robert Pich (78 min – Farshad Ahmadzadeh) – Arkadiusz Piech (58 min – Marcin Robak)

sędzia: Paweł Gil (Lublin)
widzów: 21 289