fot. Radosław Bełżek

Młody bramkarz Wisły Kais Al Ani otrzymał zaproszenie na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Iraku – informuje “Dziennik Polski”.

– Obserwujemy Kaisa od roku. Śledzimy z dużą uwagą jego karierę. Widzieliśmy w internecie sporo meczów z jego udziałem. Spodobał się nam. Po za tym już sam fakt, że występuje on w jednym z najlepszych polskich klubów, świadczy o jego umiejętnościach. Doskonale też wiemy, że Polska słynie ze świetnej szkoły bramkarskiej – powiedział pracownik Irakijskiej Federacji Piłkarskiej Zaid Yousid Dawood.

19-letni Al Ani, który na co dzień występuje w zespole juniorów Wisły, jest synem Polki i Irakijczyka. Aktualnie zawodnik dysponuje tylko polskim paszportem, ale nie powiniem mieć również problemów z otrzymaniem irakijskiego obywatelstwa.

Czy młody zawodnik Wisły przyjmie zaproszenie? – Muszę to na spokojnie przemyśleć, porozmawiać z rodzicami, z moim menedżerem. To poważna sprawa. Decyzja, jaką podejmę, może mieć duży wpływ na to, jak dalej potoczy się moja kariera. Nie chcę się śpieszyć. Na pewno propozycja jest kusząca – powiedział zawodnik cytowany przez Dziennik Polski.

Dziennik Polski: Z juniorów Wisły do reprezentacji… Iraku >>