Zdziesiątkowana kontuzjami i absencjami za kartki Wisła Kraków nie sprostała w delegacji Lechowi Poznań w meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy, przegrywając 0:4. Tym samym ekipa ze stolicy Małopolski zaliczyła już czwarta z rzędu porażkę, licząc wszystkie rozgrywki.

Podopieczni Dariusza Żurawia przystępowali do swojej potyczki, chcąc podtrzymać swoją dobrą dyspozycję z ostatnich spotkań w swoim wykonaniu. Z kolei team z Małopolski miał nadzieję na to, że nie tylko powtórzy wyczyn z poprzedniej kampanii, gdy wygrał na Bułgarskiej 5:2, ale tez zrehabilituje się za przegrane derby.

W pierwszej części gry klarownych sytuacji było jak na lekarstwo, za to dużo było walki w środkowej strefie boiska. W każdym razie na przerwę w lepszych nastrojach udali się lechici, gdyż bramkę na 1:0 dla poznańskiej ekipy zdobył Darko Jevtić, wykorzystując fatalne zagranie Michała Buchalika po wznowieniu gry od bramki.

Kilka minut po starcie drugiej połowy gospodarze mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Jakub Moder mógł strzelić drugiego gola dla Lecha, ale tym razem z bardzo dobrej strony pokazał się golkiper Wisły, udowadniając, że ma duże umiejętności bramkarskie.

Tymczasem w 73. minucie wynik rywalizacji ustalił Christian Gytkjaer, który był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie po interwencji Buchalika po uderzeniu Jakuba Kamińskiego. Tym samym siódme trafienie Duńczyka w sezonie stało się faktem.

W ostatnim kwadransie swoje gole strzelili też Kamil Jóźwiak i Filip Marchwiński, więc Lech wygrał z Wisłą 4:0. Dzięki sobotniemu zwycięstwo poznańska drużyna wskoczyła na piąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Po przerwie na spotkania reprezentacyjne team z Wielkopolski zmierzy się w delegacji z Legią Warszawa, a krakowianie u siebie zagrają z Piastem Gliwice.

Lech Poznań – Wisła Kraków 4:0 (1:0)

1:0 Jevtić 40 min
2:0 Gytkjaer 73 min
3:0 Jóźwiak 77 min
4:0 Marchwiński 85 min