W piątkowej konferencji prasowej przed niedzielnym spotkaniem z Wisłą Płock udział wziął Rafał Boguski, który przed tygodniem, w meczu z Górnikiem Zabrze, wystąpił po raz 300. w barwach “Białej Gwiazdy”.

Czy są jakieś spotkania, które Boguski wspomina najlepiej? – Jest kilka takich spotkań, zwłaszcza te w których strzelałem sporo bramek. Wiadomo, że zdobyłem trzy hattricki ligowe. Ale wspominaliśmy też przed konferencją, że moje jubileusze nie zawsze są najlepsze, ponieważ dwusetny mecz to była przegrana Piastem, a teraz trzysetny to porażka z Górnikiem. Lepiej więc nie świętować takich jubileuszy.

Boguski zapewnia, że drużyna skupia się na najbliższym spotkaniu z Wisłą Płock i nie myśli jeszcze o zbliżających się derbach z Cracovią.

– Wydaje mi się, że trzeba robić swoje. Każdy mecz jest o trzy punkty. Tego meczu z Wisłą w ogóle nie można lekceważyć, tylko podejść do niego jak do każdego. Szczególnie, że jesteśmy wkurzeni po porażce z Górnikiem i będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać to spotkanie. Na myślenie o derbach będziemy mieli jeszcze poniedziałek i wtorek. Nie można wcześniej brać do głowy takich spotkań, aby się nie spalić. Trzeba skupić się na najbliższym meczu – powiedział Boguski.

– Będziemy mieli dość dopiero za tydzień w niedzielę, po meczu z Zagłębiem. Do zdobycia jest jeszcze dziewięć punktów i w tabeli można przesunąć się w jedną, bądź drugą stronę. Musimy być jeszcze te kilka dni bardzo skoncentrowani i musimy się jak najlepiej przygotować do tych spotkań. O wakacjach będziemy myśleli za tydzień w niedzielę – dodał.