Kartka z kalendarza: ostatni mecz Wisły przed wybuchem II Wojny Światowej
Jutro (20 sierpnia) mija 85 lat od ostatniego meczu rozegranego przez Wisłę przed wybuchem II Wojny Światowej.
Jutro (20 sierpnia) mija 85 lat od ostatniego meczu rozegranego przez Wisłę przed wybuchem II Wojny Światowej. 20 sierpnia 1939 roku Towarzystwo Sportowe pokonało u siebie Warszawiankę 4:2 po golach Artura Woźniaka, Mieczysława Gracza i dwóch trafieniach Władysława Giergiela. Wisła była wówczas na drugim miejscu w tabeli z poważnymi nadziejami na tytuł mistrzowski. Rozgrywki przerwała jednak agresja Niemiec na Polskę. W okresie okupacji Wiślacy działalność sportową kontynuowali w konspiracji.
Poprzedni post
James Igbekeme zawodnikiem Wisły Kraków
Następny post
