Wisła, po powrocie z dalekiej podróży, była blisko zdobycia trzech punktów w wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Spotkanie na stadionie przy Łazienkowskiej doskonale rozpoczęło się dla Legii, która już w drugiej minucie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kucharczyka z prawej strony boiska, do futbolówki doszedł Nagy i z „pomocą” Arsenicia umieścił ją w siatce.

W kolejnych minutach gospodarze zdecydowanie przeważali. W 13. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Carlitos, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Hiszpan wpisał się na listę strzelców dziesięć minut później, wykorzystując świetne podanie Nagy’ego na środek pola karnego.

Wisła w pierwszej połowie spotkania nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć. Tym samym na przerwę w bardzo dobrych humorach schodzili podopieczni Ricardo Sa Pinto.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od niecelnego strzału Imaza, który był swego rodzaju ostrzeżeniem dla gospodarzy. Wiślacy nie zamierzali się bowiem poddawać. W 57. minucie zdobyli kontaktowego gola. Po podaniu Kostala, z piłką w polu karnym znalazł się Imaz i pewnym strzałem pokonał Malarza.

Podopieczni Macieja Stolarczyka poszli za ciosem i kilkadziesiąt sekund później doprowadzili do wyrównania. Tym razem bramkarza Legii świetnym uderzeniem w długi róg z lewej strony pola karnego pokonał Kostal.

Wisła nie zamierzała na tym poprzestawać. W 62. minucie goście już prowadzili! Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Imaz, który wykorzystał kolejne świetne podanie Kostala.

Gdy wydawało się, że Wisła sięgnie po trzy punkty, w ostatniej minucie Legia doprowadziła do wyrównania. Po szybkiej akcji, Carlitos ograł w polu karnym Sadloka, a następnie mocnym strzałem nie dał szans Lisowi.

Wisła miała jeszcze szansę na zdobycie czwartego gola, ale po podaniu Wojtkowskiego sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wykorzystać Ondrasek.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:3 (2:0)