Wisła Kraków wygrała w dzisiejszym starciu z Wisłą Sandomierz 3:2 w swoim pierwszym meczu kontrolnym rozegranym w 2019 roku. W szeregach krakowskiej ekipy zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego. Opiekun krakowian w rozmowie z dziennikarzami ujawnił, co było tego powodem.

Vullnet Basha: Nie rozwiązałem umowy z Wisłą

Opiekun „Białej Gwiazda” odniósł się ogólnie na temat stanu zdrowia poszczególnych piłkarzy. – Błaszczykowski ma lekki uraz pleców, więc czeka go kilka dni przerwy. Bartosz powinien lada dzień wrócić do zajęć. Sadlok wróci do treningów najprawdopodobniej od poniedziałku. Brożek ma uraz łydki, a Boguski się rehabilituje, trudno określić, kiedy wróci do zespołu – rzekł były dyrektor sportowy Pogoni Szczecin w rozmowie z cytowanej przez Michała Trelę na łamach Twittera.

Maciej Stolarczyk odniósł się też do przyszłości Marko Kolara i Tibora Halilovicia, przekonując, że decyzja o tym, czy zawodnicy nadal będą grać w Wiśle zależy od nich samych. Ponadto trener krakowian wyraził nadzieję na to, że Łukasz Burliga zostanie piłkarzem krakowskiej ekipy.

– Decyzja o tym, co z Kolarem i Haliloviciem, należy do nich. Ma zapaść dzisiaj lub jutro. Jest szansa, że Łukasz Burliga zostanie zawodnikiem Wisły – rzekł Stolarczykw rozmowie z dziennikarzami.