Cały czas niejasna jest przyszłość Jakuba Błaszczykowskiego w Wiśle Kraków po zakończeniu sezonu. Tymczasem głos na temat reprezentanta Polski w rozmowie na łamach portalu „Sport.pl” w programie „Sekcja Piłkarska” wyraził opiekun „Białej Gwiazdy”.

Skrót meczu Wisła Kraków – Śląsk Wrocław [wideo]

Przypomnijmy, że Błaszczykowski zasilił szeregi krakowskiej ekipy zimą, mając umowę z klubem z Grodu Kraka ważną tylko do końca sezonu. W tej kampanii 33-latek w szeregach krakowian wystąpił w ośmiu meczach, notując pięć goli i dwie asysty.

– Mam nadzieję, że Kuba zostanie. Był dla nas kołem zamachowym całego przedsięwzięcia klubu w walce o jego istnienie, więc trudno mi sobie wyobrazić, aby go nie było – mówił Maciej Stolarczyk.

– Zdajemy sobie jednak sprawę, że Kuba wrócił do poziomu, który może zapewnić mu duże zarobki. Po rozmowach, które jednak odbyliśmy, myślę, że Kuba chciałby nadal być w Wiśle. Jest jednak kilka zależności, które muszą mieć miejsce wokół klubu. Wisła jest nadal w trudnym momencie, ale cały czas trwa proces restrukturyzacji, więc wciąż trwają prace nad tym, aby klub stał się stabilny – dodał trener krakowian.