Niestety derby nie dla Wisły. W niedzielnym spotkaniu skromnie 1:0 na stadionie przy ulicy Reymonta wygrała Cracovia.

W pierwszej piłce na boisku dominowała przede wszystkim walka. Dłużej przy piłce utrzymała się Wisła, gra częściej toczyła się również na połowie Cracovii, ale nie miało to przełożenia na groźne sytuacje. W pierwszej odsłonie jedyny celny strzał oddał Savicević, ale uderzona z dystansu piłka nie sprawiła problemów Peskoviciowi.

Druga połowa miała podobny przebieg. Wisła starała się atakować, ale nie potrafił zaskoczyć defensywy Pasów. Tymczasem w 73. minucie doszło do kluczowej sytuacji tego spotkania. Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Vukan Savicević, piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Hanci, który mocnym uderzeniem nie dał szans Buchalikowi.

W ostatnim kwadransie goście skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i spotkanie zakończyło się wygraną Cracovii.

Wisła Kraków – Cracovia 0:1 (0:0)

0:1 Hanca 73′

żółte kartki: Sadlok, Klemenz, Savicević (Wisła), Siplak, Van Amersfoort (Cracovia

Wisła: Buchalik – Klemenz, Wasilewski, Janicki, Sadlok – Chuca (81′ Kumah), Savicević, Basha (89′ Zdybowicz), Mak – Wojtkowski, Brożek (72′ Drzazga)

Cracovia: Pesković – Siplak, Jablonsky, Dytiatjew (85′ Helik), Rapa – Hanca, Gol, Lusiusz – van Amersfoort (59′ Piszczek), Lopes, Wdowiak (46′ Vestenicky)