Stadion Miejskim im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełżek

Według informacji niemieckiego „Bilda” ofertę z Wisły Kraków otrzymał Jakub Błaszczykowski. Niewykluczone zatem, że wkrótce 31-latek wróci do Polski, z czego z pewnością ucieszyliby się fani „Białej Gwiazdy”.

Według doniesień „Bilda” po Błaszczykowskiego miała się zgłosić krakowska Wisła, co w pewnym stopniu dziwi.

Swego czasu pojawiły się doniesienia, że zawodnik może wzmocnić Legię Warszawa, to koniec końców okazało się, że „Wojskowi” nie są w stanie wygospodarować pieniędzy na piłkarza, więc w grę wchodziło tylko wypożyczenie.

Tymczasem nie od dzisiaj wiadomo, że sytuacja finansowa krakowian nie jest tak dobra, jak stołecznego klubu, który po pierwsze odnosi sukcesy na krajowym podwórku, a po drugie reprezentuje też Polskę na arenie międzynarodowej. Mimo wszystko klub ze stolicy Małopolski chciałby mieć Błaszczykowskiego w swoich szeregach.

Biorąc pod uwagę fakt, że skrzydłowy reprezentacji Polski nie ma za sobą udanej kampanii w Bundeslidze, to ewentualną grę w Wiśle mógłby potraktować jako odskocznię, do kolejnego zawojowania zagranicznych klubów. Wszak do najstarszych piłkarzy Błaszczykowski się na pewno nie zalicza, a po rundzie jesiennej, w przypadku dobrej postawy zawodnika w szeregach „Białej Gwiazdy”, z pewnością na brak ofert by nie narzekał.

Opracował ŁP