Wisła pozostaje bez zwycięstwa w meczu wyjazdowym w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. W sobotni wieczór podopieczni Macieja Stolarczyka zremisowali 1:1 w Kielcach z miejscową Koroną.

W pierwszym kwadransie lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Korony, którzy często gościli w okolicy pola karnego Wisły. Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli jednak w 17. minucie ze stałego fragmentu gry. Celnie z rzutu wolnego uderzał Pacinda, ale w bramce Wisły dobrze spisał się Buchalik.

Pięć minut później Pacinda podjął kolejną próbę uderzając z dystansu, ale ponownie bramkarz Wisły był na posterunku, odbijając piłkę na rzut rożny. W 31. minucie Korona wyprowadziła szybki kontratak po złym rozegraniu kornera przez Wisłę. Wychodzącego sam na sam z Buchalikiem Cebulę przed polem karnym powalił jednak wracający Boguski, który został ukarany czerwoną kartką.

Grająca w dziesiątkę Wisła sześć minut później wywalczyła jednak rzut karny. Sędzia podyktował jedenastkę za faul Spychały na Maku. Jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Paweł Brożek. Tym samym Wisła, mimo osłabienia, w dobrych humorach schodziła na przerwę do szatni.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się jednak dla Korony, która trzy minuty po wznowieniu gry doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, do piłki na siódmym metrze dopadł Pacinda i strzałem głową nie dał szans Buchalikowi.

W kolejnych minutach dłużej przy piłce utrzymywała się Korona, ale niewiele z tego wynikało. Wisła skutecznie broniła dostępu do własnej bramki. Groźnie zrobiło się dopiero w 84. minucie. Wówczas piłka po strzale Pućko odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Duranovicia, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. Zawodnik Korony trafił jednak w boczną siatkę.

Korona Kielce – Wisła Kraków 1:1 (0:1)

0:1 Paweł Brożek (k.) 38′
1:1 Erik Pacinda 48′

żółte kartki: Jukić, Gnjatić, Gardawski (Korona), Niepsuj, Wojtkowski Wisła)
czerwona kartka: Boguski 31′

Korona: Kozioł – Spychała, Kovacević, Marquez, Gardawski – Gnjatić (84′ Pierzchała), Radin, Pacinda, Cebula (77′ Pućko), Jukić – Papadopulos (71′ Djuranović)

Wisła: Buchalik – Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok – Savicević, Boguski, Wojtkowski – Chuca (46′ Basha), Brożek (89′ Zdybowicz), Mak (82′ Silva)