Bez siedmiu zawodników przystąpi Wisła Kraków do sobotniego spotkania ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy z Arką Gdynia. Do meczowej kadry wracają natomiast Rafał Janicki i Paweł Brożek.

Kontuzje odniesione w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin eliminują z gry Alona Turgemana i Vullneta Bashę. Ze względów zdrowotnych na murawie nie obejrzymy również Jakuba Błaszczykowskiego, Michała Maka, Vukana Savicevicia i Gieorgija Żukowa. Cała czwórka nie występowała również w ostatnich meczach.

Czytaj także: Skowronek: Poważnie traktujemy mecz z Arką

– Wiemy, że nie są do dyspozycji Alon Turgeman i Vullnet Basha. Pozostali piłkarze nie ucierpieli zdrowotnie po ostatnim spotkaniu. Wcześniej kontuzjowanych zawodników, których chcieliśmy mieć do dyspozycji na mecz z Arką, nie będziemy brali pod uwagę. Nie chcemy ryzykować ostatnim spotkaniem tego przebiegu leczenia, bo myślimy już o przygotowaniach do nowego sezonu – powiedział szkoleniowiec Wisły Artur Skowronek.

To jednak nie jedyne absencje w zespole Wisły. Z powodu czerwonej kartki cały czas musi pauzować Mateusz Hołownia. Do dyspozycji trenera Artura Skowronka będzie natomiast Rafał Janicki, który odcierpiał już karę za żółte kartki.

Paweł Brożek wraca do składu Wisły

W sobotnim meczu na pewno na boisku pojawi się również Paweł Brożek, który ostatnio leczył kontuzję ręki. Dla kończącego piłkarską karierę napastnika będzie to okazja do pożegnania się z kibicami.

– Paweł bardzo mocno pracował przez całe swoje życie piłkarskie, aby bardzo fajnie pożegnać się z naszymi kibicami, z naszą drużyną. Na pewno z wielką przyjemnością dostanie szansę – dodał szkoleniowiec “Białej Gwiazdy”.