Pod dużym znakiem zapytania stoi występ kapitana Wisły Jakuba Błaszczykowskiego w ostatnich czterech meczach obecnego sezonu PKO Ekstraklasy. Powodem jest kontuzja, której lider “Białej Gwiazdy” doznał podczas sobotniego spotkania z Górnikiem Zabrze.

Błaszczykowski doznał urazu w trakcie pierwszej połowy wyjazdowego meczu z Górnikiem, po starciu z jednym rywali w trakcie pojedynku biegowego. Kapitan Wisły nie był w stanie kontynuować gry i jego miejsce na murawie zajął Rafał Boguski.

Wszystko wskazuje na to, że Błaszczykowski doznał urazu mięśnia dwugłowego uda, ale na razie nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja. Odpowiedź na to pytanie dadzą badania, które przejdzie 34-letni zawodnik. Niemniej jednak jego występ w ostatnich meczach tego sezonu stoi pod dużym znakiem zapytania.

– Wydaję się nam, że jest to uraz mięśnia dwugłowego. Zobaczymy, czy to naciągnięcie, czy to naderwanie. Obraz USG pokaże jutro lub pojutrze jak wygląda sytuacja – powiedział szkoleniowiec Wisły Artur Skowronek podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Wiśle do końca obecnego sezonu pozostały do rozegrania cztery mecze. Rywalami “Białej Gwiazdy” będą ŁKS Łódź (3 lipca), Korona Kielce (11 lipca), Zagłębie Lubin (14 lipca) i Arka Gdynia (18 lipca).

Jakub Błaszczykowski w obecnym sezonie wystąpił do tej pory w 22 ligowych spotkaniach, siedem razy wpisując się na listę strzelców.