Według informacji „Super Expressu” bardzo możliwy jest transfer Jakuba Błaszczykowskiego do Wisły Kraków. 104-krotny reprezentant Polski miałby zasilić szeregi „Białej Gwiazdy” już w trakcie zimowego okna transferowego, czytamy w materiale Piotra Koźmińskiego.

Wisła z rekordem frekwencji w poniedziałkowych meczach

Błaszczykowski w trakcie trwającej kampanii ma duże kłopoty z grą w szeregach VfL Wolfsburg. Co prawda polski piłkarz ma umowę z „Wilkami” do końca czerwca 2019 roku, ale zawodnik ma plan, aby wcześniej rozwiązać swój kontrakt z dotychczasowym pracodawcą.

Po rozwiązaniu umowy z klubem z Wolfsburga reprezentant Polski miałby wrócić do Polski, a jedyną racjonalną opcją dla Błaszczykowskiego miałaby być gra w Wiśle, gdzie dużo do powiedzenia mają ostatnio koledzy piłkarza w osobach Arkadiusza Głowackiego, czy Macieja Stolarczyka.

Warto zaznaczyć, że za przeprowadzką do krakowskiej ekipy zawodnika nie mają stać kwestie finansowe. Przypomnijmy, że Błaszczykowski w lipcu tego roku pożyczył krakowskiemu klubowi milion złotych, aby Wisła mogła zapłacić najpilniejsze zaległości.