Po zwolnieniu Macieja Stolarczyka z funkcji trenera Wisły Kraków nowym opiekunem teamu z Grodu Kraka został Artur Skowronek. Nowy trener ekipy spod Wawelu zadeklarował pełne zaangażowanie.

Piotr Obidziński: Trener Skowronek wpisuje się idealnie w pomysł na drużynę

– U ludzi w Wiśle widzę cechy wojowników. Kibice to samo, czego dali przykład w sytuacjach bardzo trudnych. Trener Stolarczyk z piłkarzami, ze sztabem, z kibicami wyszli z tej trudnej sytuacji – rzekł nowy opiekun wiślaków cytowany przez Sport.tvp.pl.

– Sytuacja drużyny nie jest łatwa, ale jest to do zrobienia. Musimy myśleć o małych celach, a potem krok po kroku liczyć na coś więcej. Zrobię wszystko z piłkarzami i sztabem by nikogo nie zawieść. Na dziś deklaruje pełne zaangażowanie. Zrobimy wszystko, by z tej sytuacji wyjść – zaznaczył Skowronek.

– Chcemy skupić się na tym by poprawić całościowo grę defensywę i organizację bo to klucz, by wylewać fundamenty pod kolejne fajne rzeczy. Mam swoje spostrzeżenia, ale nie będę ich zdradzał. To wszystko musi być wyważone, ja wtapiam się w potencjał szatni – zaznaczył były trener Stali Mielec.

Skowronek nie ukrywał, że przedstawiciele Wisły zrobili na nim pozytywne wrażenie, kontaktując się z nim w sprawie pracy w klubie.

– Skłamałbym mówiąc, że nie miałem obaw, ale było mi miło, że dostałem ofertę z Wisły. Spotkałem się z ludźmi, którzy mają cechy, jakie lubię u ludzi. To mi podpowiedziało, by wziąć to wyzwanie – mówił 37-latek.