Artur Skowronek jako trener zmierzy się dzisiaj z Koroną Kielce po raz czwarty w trakcie swojej przygody z zawodem. Jak na razie bilans tych meczów nie zachwyca. W każdym razie dzisiaj 37-latek z Wisłą Kraków może sobie poprawić statystyki.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Koroną

Skowronek po raz pierwszy miał okazję prowadzić swoją drużynę przeciwko kielczanom, będąc szkoleniowcem Pogoni Szczecin. Pochodzący z Bytomia trener nie wspomina jednak tego starcia najlepiej, gdyż jego zespół przegrał 1:2. Starcie to miało miejsce w 2012 roku

Na kolejny bój z kielczanami Skowronek musiał czekać do 2014 roku, gdy z Widzewem Łódź w meczu 31. kolejki sezonu 2013/2014 mierzył się z Koroną na stadionie w stolicy województwa świętokrzyskiego. Chociaż łodzianie prowadzili 2:0, to ostatecznie zremisowali 2:2.

Pierwszego zwycięstwa w pracy trenerskiej przeciwko Koronie trener Skowronek doczekał się 23 lutego tego roku, gdy już jako opiekun Wisły poprowadził swój team do wygranej 2:0 nad kielczanami. Wiktorię „Białej Gwieździe” zapewniły trafienia Aleksandra Buksy i Jakuba Błaszczykowskiego.

Dla porównania trener Maciej Bartoszek z Wisłą miał okazję rywalizować jako trener sześć razy, wygrywając tylko raz. Dwa mecze zakończyły się remisem, a trzy razy urodzony we Włocławku szkoleniowiec musiał pogodzić się z porażką.