Dzisiejszy mecz Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław w ramach 16. kolejki PKO Ekstraklasy będzie debiutem trenerskim w nowej drużynie dla Artura Skowronka. Dodajmy, że młody szkoleniowiec zastąpił w trakcie przerwy na mecze reprezentacyjne Macieja Stolarczyka na stanowisku opiekuna teamu z Grodu Kraka. 37-latek z optymizmem podchodzi do potyczki z WKS-em.

Daniel Stefański poprowadzi mecz ze Śląskiem

– W piłce zawsze jest mało czasu, tym bardziej w tej sytuacji, ale jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiliśmy w tym krótkim czasie, ponieważ były to konkretne rzeczy zarówno w ataku, jak i w obronie. Na tym mi zależało – mówił Skowronek cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu z Małopolski

– Zajęcia taktyczne były nagrywane, przeprowadzaliśmy analizy, rozmowy z całym zespołem oaz indywidualnie z zawodnikami i dzięki temu złapaliśmy komunikację: co chcemy zrobić, by być skutecznymi w najbliższym meczu. Dzięki temu, że wszyscy są do dyspozycji, moim zadaniem jest trafić personalnie w sedno i mam nadzieję, że właśnie tak będzie – dodał trener Wisły.

– Wyłonił mi się jeden obraz – drużyny bardzo silnej mentalnie. Położenie w tabeli nie wygląda dobrze, ale w całym mikrocyklu było widać siłę, maksymalne skoncentrowanie na zadaniach. Zawodnicy wypełniali je i trzeba ich było hamować, by intensywność nie poszła za wysoko – zaznaczył szkoleniowiec wiślaków.

Przypomnijmy, że pierwszy gwizdek sędziego w dzisiejszym boju zaplanowany jest na godzinę 17:30.