Wisła Kraków niedzielnym spotkaniu 22. kolejki polskiej ekstraklasy pokonała w delegacji Zagłębie Lubin, notując swoje czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo i drugie kolejne na obiekcie rywali. Po zakończeniu meczu zadowolenia nie krył szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”, dając do zrozumienia, że przed jego drużyną jeszcze sporo pracy.

– Przyjechaliśmy na bardzo trudny teren, wiedzieliśmy też, że w drużynie Zagłębia jest dużo jakości i determinacji, bo rywale chcieli się zrehabilitować za poprzednią kolejkę. Zdawaliśmy sobie też sprawę, że musimy dać z siebie więcej, myśląc o zwycięstwie – mówił Artur Skowronek na pomeczowej konferencji prasowej cytowanej przez oficjalną stronę klubu z Grodu Kraka.

– Gratuluję piłkarzom, bo wiedzieli, że trzeba zostawić dużo zdrowia na boisku, dokładając umiejętności. To był obrazek widoczny przez większą część spotkania i dlatego dowieźliśmy to zwycięstwo. Przede wszystkim gratuluję moim zawodnikom tego, co działo się po meczu. Znowu pokazali, jak są świadomi, gdyż wiedzą, że dalej niczego nie osiągnęliśmy – dodał trener Wisły.

Krakowianie w tabeli polskiej ekstraklasy plasują się na 13. miejscu z dorobkiem 23 punktów. Do ósmej Wisły Płock drużyna z Miasta Królów traci osiem „oczek”.