W fatalnych humorach będą wracać piłkarze Wisły z Gdyni, gdzie doznali kolejnej porażki w tym sezonie. Podopieczni Kiko Ramireza ulegli miejscowej Arce 1:3.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Bardzo dobre spotkanie obejrzeliśmy w piątkowy wieczór w Gdyni, gdzie w ramach 8. kolejki Ekstraklasy, Arka Gdynia pokonała 3:1 Wisłę Kraków.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Wisły, która już w piątej minucie objęła prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Patryk Małecki. Piłka wylądowała w siatce po odbiciu się od słupka. W kolejnych minutach Arka próbowała odpowiedzieć uderzeniami z dystansu, ale piłka za każdym razem szybowała wysoko nad bramką.

Kolejne swoje okazje miała również Wisła, ale w bramce Arki dobrze spisywał się Steinbors, który bronił uderzenia Cywki i Carlosa Lopeza. Z minuty na minutę coraz groźniejsi byli gospodarze, a prawdziwe ostrzeżenie wysłali rywalom w 26. minucie, kiedy z kilku metrów spudłował Siemaszko.

Napastnik Arki nie pomylił się już jednak w 33. minucie, gdy precyzyjnym strzałem głową wykorzystał dokładnie dośrodkowanie Marciniaka z lewego skrzydła. Pięć minut później drużyna Leszka Ojrzyńskiego była już na prowadzeniu. Tym razem sytuację sam na sam z Buchalikiem po prostopadłym podaniu Piesio wykorzystał Kakoko.

W 41. minucie odważną próbę podjął również Piesio, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Wiślacy próbowali odpowiedzieć jeszcze w końcówce. Najpierw strzał Carlosa Lopeza z rzutu wolnego świetnie wybronił Steinbors, a kilka chwil później nad bramką po centrze z rzutu rożnego uderzył Arsenić.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Arki. Na bramkę Wisły uderzali Marcjanik, Nalepa i Vinicius, ale wynik nie ulegał zmianie. Tymczasem Biała Gwiazda mogła doprowadzić do wyrównania w 69. minucie, ale świetnej okazji nie wykorzystał Gonzalez, który po zgraniu piłki głową przez Głowackiego, z kilku metrów uderzył w bramkarza.

Tymczasem w 81. minucie padła trzecia bramka dla Arki. Po mocnym strzale Piesio źle interweniował Buchalik, który odbił piłkę przed siebie. Jego błąd wykorzystał Jurado trafiając do siatki z najbliższej odległości. Wynik 3:1 nie uległ już zmianie.

ARKA GDYNIA – WISŁA KRAKÓW 3:1 (2:1)
0:1 Patryk Małecki 5 min
1:1 Rafał Siemaszko 33 min
2:1 Yannick Kakoko 38 min
3:1 Ruben Jurado 81 min

żółte kartki: Siemaszko, Marcus Vinucius, Piesio, Nalepa (Arka), Gonzalez, Głowacki (Wisła)

Arka: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup (46 min – Krzysztof Sobieraj), Adam Marciniak – Marcus Vinicius, Dawid Sołdecki, Michał Nalepa (90 min – Mateusz Szwoch), Yannick Kakoko, Grzegorz Piesio – Rafał Siemaszko (71 min – Ruben Jurado)

Wisła: Michał Buchalik – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez (74 min – Tibor Halilović), Maciej Sadlok – Rafał Boguski (60 min – Jesus Imaz), Zoran Arsenić, Pol Llonch, Ze Manuel (60 min – Martin Kostal), Patryk Małecki – Carlos Lopez