Niezwykle interesująco zapowiada się ostatni mecz 16. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Arka Gdynia zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Kraków. Obie ekipy przystąpią do swojej potyczki po zwycięskich bataliach przed przerwą reprezentacyjną. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, w której znajdziecie między innymi informacje na temat sytuacji obu zespołów, nasze przewidywania, a także kursy oferowane przez bukmacherów.

Kursy bukmacherów przed meczem Arka – Wisła

Drużyna z Trójmiasta, chociaż plasuje się aktualnie na dziewiątej pozycji, to w powszechnej opinii prezentuje piłkę, która powinna wkrótce wywindować ją w górę ligowej stawki. Z kolei na szóstej pozycji zadomowiła się drużyna ze stolicy Małopolski.

Arka – Wisła, historia

Pierwsze starcie z udziałem obu drużyn w tej kampanii nie było owocne w gole. Tym samym potyczka na stadionie im. Henryka Reymana zakończyła się remisem 0:0.

Ogólnie piłkarze Arki z wiślakami rywalizowali o ligowe punkty 33 razy. Jak dotąd 18 spotkań zakończyło się po myśli krakowian, osiem potyczek zakończyło się wygraną „Arkowców”, a w siedmiu bojach miał miejsce remis.

Arka – Wisła, ostatnie wyniki

Gdynianie w sześciu ostatnich meczach w roli gospodarza przegrali tylko raz, ulegając po świetnym spotkaniu 2:3 Pogoni Szczecin. We wcześniejszych pięciu bojach Arka zaliczyła trzy remisy i dwa zwycięstwa.

Z kolei podopieczni Macieja Stolarczyka mają za sobą wygrany bój z Zagłębiem Lubin, który przerwał passę Wisły bez zwycięstwa, w której trakcie ekipa z Grodu Kraka dzieliła się punktami z Legią Warszawa i Zagłębiem Sosnowiec, przegrywając natomiast z Piastem Gliwice.

Arka – Wisła, sytuacja kadrowa

Praktycznie w swoich najmocniejszych zestawieniach przystąpią do swojej potyczki obie ekipy. Zbigniew Smółka ma do swojej dyspozycji wszystkich piłkarzy. Z kolei u gości nie będzie mógł zagrać tylko zawieszony za kartki Jakuba Bartkowskiego.

Arka – Wisła, kursy

Wygrana Arki – 2,55
Remis – 3,30
Wygrana Wisły – 2,75

Według bukmachera Lvbet kurs na wygraną krakowskiej ekipy wynosi 2,75.

Rozmawiaj o meczu z Arką Gdynia na naszym forum

Arka – Wisła, typy i przewidywania

Naszym zdaniem starcie na Stadionie Miejskim w Gdynii zakończy się podziałem punktów. Nasz typ: 1:1.

Arka – Wisła, przewidywane składy

Arka: Steinbors – Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak, Deja, Nalepa, Zarandia, Janota, Młyński, Jankowski

Wisła: Lis – Arsenić, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak, Kort, Basha, Boguski, Imaz, Kostal, Ondrasek.

Arka – Wisła, transmisja meczu

Poniedziałkowe starcie Arka – Wisła będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu 2. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 17:55. W internecie spotkanie można śledzić dzięki platformom Ipla i Eurosport Player.